Barwne cienie i nietoperze. Życie w autystycznym świecie

Okładka książki Barwne cienie i nietoperze. Życie w autystycznym świecie Axel Brauns
Okładka książki Barwne cienie i nietoperze. Życie w autystycznym świecie
Izabela Czyżewska-Dyrała
autyzm cienie nietoperze zespół Aspergera

Moje top 10, najlepsza książka o autyzmie jaką czytałam

Moje top 10, najlepsza książka o autyzmie jaką czytałam

Doskonała. Otwiera oczy. Polecam tym, którym zależy, by naprawdę zrozumieć, a nie tylko przejść obok i dobrotliwie się uśmiechnąć.

Książka pomaga zrozumieć świat widziany oczami autystyka. Wyjaśniła mi wiele w zachowaniu mojego syna z zespołem Aspergera. Szkoda,że nie przeczytalam jej jak był dzieckiem. To by mi otworzyło oczy na wiele spraw, wyjaśniło jego odmienność. Inny nie znaczy gorszy, kochany bardzo choć trudnych momentów było wiele.

Rewelacyjna!
Fascynujący świat autyzmu. Niezwykle sugestywnie pokazuje świat widziany oczami osoby cierpiącej na autyzm, z polotem, z humorem (który wynika głównie ze świetnie oddanego specyficznego rozumienia świata i języka).

Rewelacyjna!

Lektura obowiazkowa dla osob pracujacych lub zyjacych z autystami. Autor wprowadza nas w tajemniczy swiat swwojej choroby, ktora ludziom zdrowym niezwykle ciezko jest zrozumiec. BARDZO DOBRA KSIAZKA

Bardzo ważna książka, pokazująca świat autyzmu od strony człowieka, który go doświadczył.

Świetna książka. Niezwykle sugestywnie pokazuje świat widziany oczami autystyka. Nie jest to przy tym jedynie świadectwo życia z autyzmem, ale też po prostu dobrze napisana książka. Z polotem, z humorem (który wynika głównie ze świetnie oddanego specyficznego rozumienia świata i języka). Polecam nie tylko osobom, które mają na co dzień kontakt z osobami autystycznymi, ale też tym, którzy lubią ciekawe powieści.

Książka, do przeczytania której zabierałam się kilkukrotnie. Chyba przez dziwny dla mnie sposób pisania, konstrukcji zdań i treści. Dziwny dla mnie, bo z punktu widzenia osoby autystycznej.
Gdy przebrnęłam przez kilka pierwszych rozdziałów, bez trudu weszłam w ten świat. Świat powtórzeń, szelestu i brzmienia. Świat w którym atrakcyjne stają sie szczegóły, ogóły są niedostrzegalne. W trudny świat skomplikowanych uczuć, wyobcowania, inności.
Była to niezwykle cenna lektura. I przerażająca. Axel żyje ze stosunkowo lekką odmianą autyzmu. Trudno jest sobie wyobrazić jak świat: dotyk, zapach, dźwięk, smak odbierają osoby dotknięte cięższymi odmianami... Lektura dla cierpliwych i ciekawych. Niesamowita i godna polecenia.

Ciekawe, bo napisane przez osobę z autyzmem, w specyficzny sposób, z użyciem jego specyficznego języka. Fascynujący świat autyzmu. Opis przede wszystkim dzieciństwa i problemów dziecka z autyzmem. Rzadkie świadectwo.

• Autyzm
  • Psychologia
  • Autyzm, Asperger, Synestezja

Axel Brauns Barwne cienie i nietoperze. Życie w autystycznym świecie Zobacz więcej