Kochać z otwartymi oczami

Tłumaczenie: Małgorzata Radomska
Wydawnictwo: Replika
Amarse con los ojos abiertos
Małgorzata Radomska
Ag2S

Maile wysyłane przez Laurę, psychologa terapeutę, omyłkowo trafiają do Roberta. Dzięki ich lekturze dowiaduje się on kilku prawd – że kochać z otwartymi oczami to przebudzić się ze snu i zobaczyć ukochaną osobę taką, jaką jest naprawdę. To pokochać to, co nas różni, to zaakceptować partnera w pełni i pozwolić sobie odkryć się przed nim. Autorzy inspirują do budowania związku w oparciu o...

Autorzy inspirują do budowania związku w oparciu o potencjał świadomych zmian możliwych dla kobiety i mężczyzny. Świadomość bycia w relacji można osiągnąć poprzez wnikliwe zaangażowanie się w poznanie siebie, swoich możliwości i ograniczeń.
Być zakochanym - to kochać podobieństwa, a kochać - to zakochiwać się w różnicach.

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/

Książka opisuje relacje między kobietą i mężczyzną, a także na budowaniu związków.
Ciekawy poradnik bardzo dobry w odbiorze, mnóstwo wspaniałych informacji się dowiedziałam z tej książki przyjemnie się mi czytało.88

Gąska | 2014-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Jorge Bucay jest czterdziestoośmioletnim lekarzem medycyny. Jego specjalizacją są choroby psychiczne. Jest również psychoterapeutą Gestalt. Mieszka w Argentynie, ale swoje seminaria, konferencje i wykłady prowadzi zarówno w Ameryce jak i Europie. Pisze artykuły, książki, uczestniczy w audycjach radiowych oraz programach telewizyjnych o tematyce dotyczącej jego wykształcenia. Członek Amerykańskiego stowarzyszenia Terapii Gestaltycznej i zarządca grup naukowych i terapeutycznych. Jego książki znajdują się na światowych listach bestsellerów.
Silvia Salinas jest psychologiem Gestalt. Jej specjalizacją jest psychologia par. Prowadzi w różnych krajach wykłady na temat pracy z ludźmi pozostającymi w związku. Organizuje warsztaty oraz jest koordynatorką Centro Gestaltico de San Isidro w Buenos Aires.
Razem stworzyli książkę pod tytułem: „Kochać z otwartymi oczami”.

Pewnego zwykłego dna Roberto otrzymuje tajemniczą wiadomość od niejakiej Laury. Ignoruje ją szybko orientując się, że...

Łukasz Witt | 2014-06-29
Na półkach: Przeczytane, Przełomowe, 2014
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Tak jak wskazuje opis jest to książka z serii tych, do których można ciągle powracać i wyciągać co inne informacje. Konfrontować swoje własne doświadczenie, wiedzę, z tym co przekazują nam autorzy o związkach. W pozycji znajdziemy wiele oczywistości, jak to ma miejsce w przypadku książek o psychologii, lecz kwestia abyśmy sobie o tych prostych sprawach pamiętali, na co dzień. Na początku można się zachwycić celnością spostrzeżeń i sposobu przedstawiania tematyki, z czasem pierwsza fascynacja minęła. Podejrzewam, że książkę jeszcze lepiej czytałoby się, gdyby była zwyczajnym poradnikiem. Wplątanie jakiejś marnie zarysowanej fabuły było irytujące, takie niepoważne w odniesieniu do powagi tematu. Przez względy merytoryczne będę do niej powracał.

magdalena | 2014-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Niby poradnik, ale jednak napisany w bardzo przystępnej formie wymiany korespondencji między psychoterapeutką a przypadkowym człowiekiem. Książka jakby mimochodem zmusza do refleksji, przyjrzenia się swojej postawie i zmianie poglądów.
Nienachalna, łatwo się czyta i z dużą przyjemnością. Nie bombarduje setką naukowych informacji, a swoją formą dociera do czytelnika bez problemu.

Eljot | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

"Kochać z otwartymi oczami" to analiza psychologiczna związku pomiędzy kobietą a mężczyzną. To porady specjalisty jak dojść do porozumienia z partnerem z którym jesteśmy w związku, niekiedy bardzo często długim. Momentami można poczuć się jak u psychologa "na kozetce".
Problemy opisywane w tej książce niestety dotykają każdego. Spowodowane jest to niczym innym jak... monogamią, Decydując się być tylko z jedną i tą samą osobą (mam tu na myśli nie tylko małżeństwa), godzimy się na przeżywanie razem problemów, na kłótnie, żale, aż w końcu po jakimś czasie może to zaowocować znudzeniem. Oczywiście może, ale nie musi. I po to właśnie jest ta książka. Uczy nas jak kochać świadomie, z otwartymi oczami.

Niestety nie wszystko z tej książki zrozumiałam tak jak bym tego chciała. Autorzy powinni mniej nas zarzucasz na raz treścią psychologiczną, a wpleść w to wszystko trochę więcej fabuły, tak aby książka zyskała na lekkości. To nie ma być typowy poradnik, tylko książka dla normalnych...

lovebird | 2016-05-30

To już czwarta książka tego autora, którą miałam okazję przeczytać. Niestety, nie przypadła mi ona do gustu tak, jak poprzednie. Można z niej wyciągnąć bardzo wiele wskazówek, przede wszystkim odnoszących się do związków, zawiera wiele ciekawych i mądrych słów, jednak forma, w której została napisana nie spodobała mi się ani trochę. Bardzo przykro mi to pisać, ale historia z pomylonym adresem mailowym, a także sposób jej opisania są bardzo słabe (choć zachęciło mnie to do zapoznania się z oryginałem; mam nadzieję w najbliższym czasie to zrobić i przekonać się, czy wersja oryginalna również jest taka kiepska, czy to tylko wina tłumaczenia). Nie spodobał mi się kontrast pomiędzy infantylną historyjką, a przepełnionymi mądrymi słowami mailami. O tyle dobrze, że maile napisane są inną czcionką, dlatego łatwo do nich wrócić (a wrócę na pewno!), pomijając nudną otoczkę.
Czy polecam? Wolę polecić każdą inną książkę tego autora, zamiast tej

Paula | 2015-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Wspaniała książka , ciekawie napisana i ucząca relacji nie tylko w związkach , ale wśród ludzi.Zwłaszcza między kobietą a mężczyzną.

książek: 1926
Konwalia | 2015-05-18
Przeczytana: 15 maja 2015

Trafiłam na nią przez przypadek w bibliotece i bardzo dobrze się stało. Świetnie pokazuje wzajemne relacje w związkach i daje nowe spojrzenie. Spowodowała że przemyślałam wiele rzeczy. Uwielbiam takie psychologiczne dywagacje. Dla mnie super!!

Natasha Natblue | 2015-04-07
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

O książce Jorge Bucay’a „Kochać z otwartymi oczami” wspomniałam już w ubiegłotygodniowej recenzji innej pozycji autora, a mianowicie „Listy do Klaudii”. Już wówczas zdradziłam, że bardzo mi się spodobała i była dla mnie swoistą lekcją. Dała mi porządnego kopa w tyłek i wytknęła mi najbardziej drażliwe słabości czy niedoskonałości mojej osobowości.

Książka „Kochać z otwartymi oczami” ujęta jest w podobną formę co „Listy do Klaudii” jednak trochę udoskonaloną i uwspółcześnioną. Mamy tu do czynienia z wymianą e-maili między kobietą psychologiem terapeutą a dwoma mężczyznami, którzy w przypadkowy sposób korzystają z jednego adresu poczty elektronicznej. Laura wysyła wiadomości do swojego znajomego, z którym zamierza napisać książkę, jednak odczytuje je przypadkowy, typowy mężczyzna, który nie radzi sobie w związkach. Robert początkowo nie zawraca sobie głowy nietypowymi e-mailami, jednak po pewnym czasie postanawia przeczytać jednego z nich. W ten sposób zostaje zaintrygowany przez...

kagawe | 2012-12-09
Przeczytana: 2010 rok

Jedna z moich ukochanych książek, do których ciągle wracam.
Historia niebanalna, momentami może nieco zbyt zalatuje dydaktyką,
ale wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć.