Kto zabił moją córkę?

Wydawnictwo: Świat Książki
Who killed my daughter?
83-7129-046-2
dona

Lois Duncan jest autorką trzydziestu dziewięciu powieści. Ta książka jest w jej dorobku pozycją wyjątkową, jest to bowiem opowieść - dokument. Wszystkie fakty są autentyczne i w pełni wiarygodne, rzetelnie zapisane. Ta opowieść o dwóch latach poszukiwań sprawców brutalnie zadanej śmierci, obraz matczynej miłości, odwagi i siły charakteru, gniewu i smutku - przykuwa uwagę i rozdziera serce. Autorka udowadnia, że prawda jest bardziej przejmująca i straszniejsza niż fikcja. Nikt z tych, którzy przeczytają tę relację z jej poszukiwań mordercy córki, nigdy tego nie zapomni.

Sakeena | 2016-02-01
Przeczytana: listopad 2011

Matka zawsze walczy do końca. Ta książka pokazuje to w pełni. Książka moim zdaniem trudna, a że oparta na faktach to daje wyjątkowo do myślenia. Zrozpaczona matka chce znać odpowiedzi i postanawia na własną rękę się tego dowiedzieć. Mnóstwo dowodów, zdjęć, opisów spirytystycznych, czasem za długich. Może dlatego czyta się to wyjątkowo trudno...

Roman Dłużniewski | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Swego czasu ta książka była prawdziwym wydarzeniem. To kronikarski wręcz zapis walki matki o wyjaśnienie śmierci córki. Warto przeczytać, choć jest dość trudna w lekturze.

OoKarolinQoO | 2013-11-13

Książka jest opisem wspomnień i poszukiwań. L.Duncan w celu zdemaskowania zabójcy który zabił Jej osiemnastoletnią córkę. Powieść zaczyna się słowem wstępnym,następnie jest prolog,później 29 rozdziałów i epilog. Jest to powieść pełna tajemniczości,zagadek,ale nie brakuje również nadprzyrodzeń policji która jak bywa w zwyczaju nic nie robi bo po co...Książka zapiera dech w piersiach,pisana na faktach autentycznych. Jedyny dziwny moment to taki,że początek się powtarza...Poza tym trochę irytujące są odczyty metapsychiczne bo są zdecydowanie za długie ;)

Pami | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

„Naszą nastoletnią córkę Kaitlyn ktoś ścigał i postrzelił , gdy wracała do domu od przyjaciółki, w spokojny, niedzielny wieczór.

Policja uznała, że te strzały były przypadkowe.”

Takimi słowami Lois Duncan zaczyna książkę. Historię, która odmieniła życie jej oraz rodziny.

Kaitlyn tego wieczoru miała pojechać do koleżanki – Susan. Nikt nie wiedział, że ten wieczór skończy się dla niej tragicznie. Dziewczyna zostaje zastrzelona w swoim samochodzie w 1989 roku. Od tego czasu matka dziewczyny, a zarazem znana pisarka rozpoczyna swoje śledztwo widząc opierzchłość miejscowej policji. Kontaktuje się raz po raz z różnymi spirytystkami, dziennikarzem, a na końcu z parą detektywów. Każdy jest wstrząśnięty tym, że ta z pozoru miła i niewinna dziewczyna była wplątana w aferę z której nie udało jej się wyjść cało.

Książkę czytało się ciężko. Jej zakończenie było zupełne inne niż się spodziewałam. Myślałam, że na końcu dowiemy się kto stał za zabójstwem Kaitlyn, kto został skazany, a...

Kasia Żegleń | 2012-04-16
Przeczytana: styczeń 2012

Książka pełna smutku i żalu. Poruszyła mnie do tego stopnia, że przeglądnęłam informacje w Internecie na temat tej zbrodni. Ciężko mówić o zakończeniu książki.. chyba nikt zaczynając czytać nie myślał o takim finale.

Małgorzata | 2015-10-08

Książka oparta na faktach. Ginie 18 letnia córka, jej matka postanawia na własną rękę dowiedzieć się kto zabił jej córkę. Policja twierdzi, że było to zabójstwo przypadkowa, natomiast rodzina się z tym nie zgadza. Matka z pomocą spirystów powoli dochodzi do prawdy, dowiaduję się wielu ciekawych rzeczy z życia córki. Książka wprowadziła mnie w tematykę medium, reinkarnacji. Poruszająca, ukazująca tragedię rodziny.
Odczyty spirystyczne momentami męczące.

antara123 | 2017-05-03
Przeczytana: kwiecień 2015

Autorka na własną rękę poszukuje mordercy swojej córki. Z braku dowodów sprawa zostaje umorzona, lecz matka odkrywa, że śmierć córki nie była przypadkowa. Historia prawdziwa. Nie polecam, ciężko się czyta, zbyt dużo udokumentowanych faktów, które i tak nie doprowadzają sprawy do końca.

Karola Nosek | 2014-09-01

Książka daje dużo do myślenia. Pokazuje ogromną matczyną miłość i niezłomność w poszukianiu winnych śmierci. Poruszane są sprawy duchowe, łaczność z tymi, którzy już nie żyją. Polecam

noodla_books | 2011-09-27

Możę i ta książka będzie ciekawa dla kogoś....czytałam, czytałam..i wreszcie skończyłam.

Anita | 2011-08-12
Przeczytana: marzec 2011

"Kto zabił moją córkę?" to książka pełna złych, nieszczęśliwych i smutnych emocji jakie ukazuje matka po utracie swojej córki. Książka zapiera dech w piersiach i jakby tego było mało jest pisana na faktach autentycznych. Jedyny dziwny moment to taki w którym powtarza się początek książki, bo właśnie wtedy matka Kait postanawia spisać to co robiła po jej morderstwie i czego się dowiedziała. Poza tym trochę irytujące są odczyty metapsychiczne, gdyż są za długie i trochę pogmatwane, ale poza tym książka jest po prostu cudowna.