Emmanuelle

Tłumaczenie: Anita Uniechowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Erotica - Foksal". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Emmanuelle. Livre 1, La Leçon d'homme
erotyka, francja, romans, miłość, seks
literatura piękna
joly_fh

Piękna młoda żona francuskiego dyplomaty przybywa do Bangkoku, który w przeciwieństwie do mieszczańskiej Francji jest miejscem niebywałej swobody obyczajowej. Początkowo onieśmielona, Emmanuelle wkrótce rzuca się w ekscytującą zmysłową przygodę, prowadzona przez swoją przyjaciółkę Ariane, kobietę o niepohamowanym temperamencie. Dzieła dopełni włoski arystokrata - doświadczony kochanek i znakomity nauczyciel. Emmanuelle okaże się nad wyraz pojętną uczennicą...

źródło opisu: Grupa Wydawnicza Foksal, 2013

źródło okładki: www.wab.com.pl

Anna | 2018-07-31

Myślałam że będzie to coś lepszego

JaMajka | 2017-11-02
Przeczytana: 29 października 2017

Nie porwała Mnie wyobraźnia autorki ani sposób bycia głównej bohaterki.
Miałam ochotę na lekki erotyk a dostałam słabe opisy intymnego pożycia oraz wywód jej "przyjaciela" na conajmiej 50 stron.
Nie polecam.

Amel V | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Młoda Francuzka, która jest imienniczką autorki leci do Tajlandii do męża, który jest tam na kontrakcie. Emmanuelle jest nowoczesną i wyemancypowaną kobietą. Jej małżeństwo nie jest oparte na egoizmie i byciu czyjąś własnością, dlatego od samego wylotu bohaterka jest otwarta na przygody erotyczne. Już w samolocie zalicza chyba dwóch facetów i stewardesę. Na stronach 36 i 37 świetny opis mężczyzny, działający na wyobraźnię (chyba najlepszy jaki czytałem).
W Bangkoku E. poznaje wiele osób otwartych na seks. Jej styl życia otrzymuje podstawy filozoficzne, gdy spotyka markiza Mario Serghini, który staje się jej przewodnikiem po świecie seksu. Tradycji francuskiej erotyki staje się zadość i poznajemy bardzo ciekawe poglądy markiza na temat "człowieka erotycznego", który jest nowym stopniem ewolucji człowieka. E. poznaje nocne życie Bangkoku i seks w różnych wydaniach i konfiguracjach. Erotyka to stan umysłu i pretekst do wymiany myśli. Dyskurs filozoficzny i mnóstwo sofistyki z...

King | 2017-02-19

Książka bez fabuły. Po przeczytaniu na siłę 100 stron poddałam się. Serdecznie nie polecam.

Gilles | 2016-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2016

Klasyka erotyki i inne bzdety...
Słabiutkie. Niby coś się dzieje a nic się nie dzieje, fabuła żadna, sceny erotyczne też jakieś takie nijakie.Część książki to pseudo filozoficzna rozprawa o seksie i moralności w formie dialogu... najtrudniej było przez to przebrnąć. Nie polecam. Zakończenia nie skomentuje...

Anezka | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Czytając opis o plemieniu Mariasów, myślę: "Łał, kobieta ma wyobraźnie, wymyślić całe plemię na potrzeby książki". A tu * opis nie jest zmyślony, wystarczy przeczytać książkę Elwina "Maison de jeunes chez les Muria", który ukazał się we Francji w 1958 roku.
Lekkie zdziwko wyłapałam, ale sprawdziłam i w internecie rzeczywiście pojawiają się wzmianki o tej książce. Szkoda że nie ma w wydaniu pl.

malania | 2016-01-28
Przeczytana: 13 lipca 2012

Książkę tę przeczytałam kilka lat temu i podobała mi się a kolejne moje podejście do literatury erotycznej w postaci "Pięćdziesięciu twarzy...." bla bla bla wywindowało w moich oczach "Emanuelle" na najwyższy poziom tego gatunku.

uniterka | 2015-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 23 lipca 2015

Książka do połowy niesamowita. Przesycona seksem i namiętnością. Czuło się cały czas to uniesienie i wszechogarniający erotyzm.
Druga połowa książki to jedno wielkie filozofowanie bohaterów. Odrzuciło mnie to kompletnie.
Jednak mimo wszystko warto przeczytać, bo jest to coś innego niż dzisiejsze erotyki.

| 2014-08-01

Emmanuelle nabyłam na wakacyjnym stoisku Taniej Książki, nad morzem i cieszę się, że nie dałam za nią pełnej ceny z okładki. Książka, którą okrzyknięto klasykiem gatunku, rozczarowuje. O ile na początku miałam wrażenie, że czytam babską lekturkę na plażę, tak pod koniec stała sie okropnie nużąca i męcząca. Filozoficzne wynaturzenia jednego z bohaterów, które zajmują bez mała pół tomu, a które mają usprawiedliwiać rozkładanie nóg przed kim popadnie, są absolutnie nie na miejscu. Skoro autorka chciała opowiedzieć o swoich przeżyciach, mogła zrobić to bez zbyt rozwlekłego opisu przemowy swojego przyjaciela. Nie wiem, kto wpadł na pomysł, by zakwalifikować Emmanuelle do klasyków erotyki, ale musiał przeczytać jedynie początek i koniec książki, inaczej nie potrafię tego wytlumaczyć.

Klaudia | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Jak widać lepiej mi idzie krew z nosa niż czytanie tej książki, początek jeszcze w porządku,ale najdłuższy rozdział z "Mariem" i jego wywodami na temat artystycznego seksu ,i co robić,jak robić ... przez prawie 50 stron a na końcu i tak okazało się że jest gejem . porażka ;/ nie mój gust