Korytarzem w mrok

2016-04-13
Magdalena Słysz
Magdalena Słysz

Okładka książki Gwiazdy przeznaczenia Adam Jay Epstein, Andrew Jacobson
Gwiazdy przezn... Adam Jay Epstein, A...
Okładka książki Kraina Jutra. Początek Jonathan Case, Jeff Jensen
Kraina Jutra. ... Jonathan Case, Jeff...
Okładka książki Pax. Pal przekleństwa Ingela Korsell, Åsa Larsson
Pax. Pal przek... Ingela Korsell, Åsa...

Nie spodziewałem się po tej książce tak wiele! Krótka aczkolwiek bardzo ciekawa fabuła, bohaterowie i ciągła akcja. Końcówka....świetna choć myślę że przydałaby się kontynuacja. Polecam wszystkim którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z czytaniem!

Fajne czytadło, które ma całkiem przyzwoity klimacik i ciekawą intrygę, ale gdy je poważnie zanalizować, to wypada raczej słabo. Według mnie poważnym minusem było wyjawienie wszystkich tajemnic w jednym momencie, zamiast podawać odpowiedzi stopniowo. Tak czy inaczej, polecam jako niewinną rozrywkę.

Całkiem przyzwoita w odbiorze powieść młodzieżowa z nutką grozy. Początek opowiadanej historii jest bardzo dobry, wprowadzenie zaciekawia, a główną bohaterkę bardzo szybko obdarza się sympatią. Tajemnica dotycząca szkoły była interesująca, niestety zło zostało szybko zdemaskowane, przez co akcja stała się nazbyt przewidywalna. Autorka powinna stopniowo odkrywać przed czytelnikiem mroczne sekrety, a niżeli wykładać od razu wszystkie karty na stół. Odnoszę wrażenie, że nie wszystkie wątki zostały całkowicie wyjaśnione, główna tajemnica zostaje rozwiązana stanowczo za szybko, od tego momentu najstraszniejszym elementem całej historii staje się odizolowanie dziewcząt od świata zewnętrznego i fakt, że ich los zależy od nieuczciwych ludzi. Zakończenie lekko rozczarowuje, miałam wrażenie jakby autorka chciała jak najszybciej uporać się z zamknięciem całej historii, stąd pospieszna akcja i czytanie ostatnich zdań z myślą „Ale to już koniec?”.
Jest to powieść skierowana przede wszystkim do młodzieży, co widać zarówno w stylu jak i sposobie prowadzenia fabuły przez autorkę, nie przeszkodzi to jednak dojrzałemu czytelnikowi wciągnąć się w prezentowaną historię. Myślę, że nawet jako horror skierowany do młodszego odbiorcy, powieść ta jest niewystarczająco straszna, u młodzieży wywoła co najwyżej ciarki, niż solidnie przestraszy (mogę się jednak mylić, gdyż nastolatką nie jestem od blisko dekady).

Super książka, moim zdaniem idealna dla licealistów. Nie jest aż tak straszna jak piszą, ale osoby o słabszych nerwach mogą się trochę wystraszyć. Bardzo ciekawie została poprowadzona fabuła oraz kreacje postaci. W moim odczuciu, powieść ukazuje ludzką ambicję, egoizm i to, jak człowiek może dać się ponieść swoim ślepym przekonaniom poważnie szkodząc innym. Książka bardzo mnie wciągnęła, przeczytana w kilka godzin, wręcz nie mogłam się od niej oderwać. Brakowało mi dłuższego zakończenia, ale mimo to bardzo polecam.

Ani dobre, ani złe. W niektórych momentach łatwiej było mi przez książkę przebrnąć, w innych mniej. Koniec jak dla mnie nie miał wniósł nic do lektury i nie wyjaśnił żadnego z pytań, które narosły w mojej głowie. Mogłabym polecić, ale jest więcej zdecydowanie ciekawszych i naprawdę zajmujących lektur.

cudowna, bajeczna, niewiarygodna !!!!

cudowna, bajeczna, niewiarygodna !!!!

Mimo że książka kierowana jest do nastolatek, a ja jestem już nieco starsza, sprawiła nieraz że dreszcz przebiegł mi po plecach. Główna tajemnica nieco przewidywalna, ale po powieść i tak warto sięgnąć. Koniecznie czytać w nocy przy nikłym świetle!

Poddaję się. Minęły już prawie 2 lata od zaczęcia tej książki. Nic nie pamiętam, więc musiałabym zaczynać od nowa, a nie mam ochoty.

Czytając tę książkę dobrze się bawiłam i poczułam się znów jak nastolatka. Książka pełna tajemnic , trzyma w napięciu. Ciekawe zakończenie, Szkoda, że Lois Duncan nie napisała kontynuacji przygód Kit i jej koleżanek.
Polecam nie tylko młodzieży :)

Polecam nie tylko młodzieży :)

Przyjemnie się czytało, ciekawa historia, ani prosta ani pokręcona ale książka kończy się jakby brakowało ostatniej strony.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Literatura młodzieżowa
  • 2016
  • Czytnik
  • 2017

Dodaj cytat z książki Korytarzem w mrok