Sakeena 
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła..." /Wisława Szymborska/
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 7 tygodni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-05 01:10:36
Ma nowego znajomego: Korobek
 
2018-09-18 09:11:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Nie jestem (jeszcze) fanką literatury science-fiction. Do moich rąk trafiła zupełnie przypadkiem, choć na temat tej książki czytałam mnóstwo dobrych recenzji, w pracy na biurku kolegi zobaczyłam egzemplarz i tego samego dnia ją od niego zapożyczyłam. Na początku podeszłam do niej dość sceptycznie - wątki w początkowej fazie powieści nie nastroiły mnie optymistycznie, gdzie w chińskiej... Nie jestem (jeszcze) fanką literatury science-fiction. Do moich rąk trafiła zupełnie przypadkiem, choć na temat tej książki czytałam mnóstwo dobrych recenzji, w pracy na biurku kolegi zobaczyłam egzemplarz i tego samego dnia ją od niego zapożyczyłam. Na początku podeszłam do niej dość sceptycznie - wątki w początkowej fazie powieści nie nastroiły mnie optymistycznie, gdzie w chińskiej rewolucji ludowej doszukiwać się sci-fi? Ale warto poczekać, bo "Problem Trzech Ciał" jest o wiele bardziej złożony. I przede wszystkim o wiele bardziej fascynujący. Gra komputerowa, która miała być intelektualną rozgrywką, staje się przyszłym, i do tego bardzo realnym, problemem. Zagadnienia astrofizyczne naprawdę mnie interesowały (przez co książkę czytałam dużo wolniej, by z niej jak najwięcej wynieść) i robiły z niej całkiem niezły podręcznik. Zagadnienia fizyki, astrofizyki, ale również filozofii intrygują i ciekawią (budowanie "ludzkiego" komputera, czy rozkładanie protonu w wielu wymiarach to tylko przykłady). W sumie zaczęłam się kolejny raz zastanawiać, czy my faktycznie jesteśmy sami w kosmosie? Czy nasza przyszłość gatunkowa jest niepewna, lub w ogóle zagrożona? Niejednokrotnie wałkowany najazd obcych na nasza planetę autor przedstawia w zgrabny i przystępny sposób. Nie jest to jednak straszak przed armagedonem - wizje autora nie rażą, jego przykłady rozwiązań naukowych mogą się spodobać czytelnikowi.
"Problem Trzech Ciał" to moim zdaniem książka, którą należy czytać z uwagą, autor wykazuje się nie tylko dużą wiedzą ogólną, ale również znakomicie orientuje się w zagadnieniach fizyki kwantowej. Ja czytałam z ogromnym zainteresowaniem (a kolega już zadbał, bym przeczytała kolejne tomy). Zachęcam do przeczytania - warto!

pokaż więcej

 
2018-09-18 09:05:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: William Wisting (tom 3) | Seria: Mroczny zaułek

Z marszu sięgnęłam po kolejny tom cyklu. Poprzedni "Felicja zaginęła" był na tyle dobry, że nie zastanawiałam się ani chwili, co czytać jako następną książkę. I choć nad ta częścią zachwycać się nie będę, to w dalszym ciągu czytało mi się z prawdziwą przyjemnością. Horst trzyma przyzwoity poziom, potrafi zaskoczyć zmianą tematu, a Wisting nadal jest osobą, którą się lubi. Zastanawiam się... Z marszu sięgnęłam po kolejny tom cyklu. Poprzedni "Felicja zaginęła" był na tyle dobry, że nie zastanawiałam się ani chwili, co czytać jako następną książkę. I choć nad ta częścią zachwycać się nie będę, to w dalszym ciągu czytało mi się z prawdziwą przyjemnością. Horst trzyma przyzwoity poziom, potrafi zaskoczyć zmianą tematu, a Wisting nadal jest osobą, którą się lubi. Zastanawiam się tylko, czy w każdej powieści będzie teraz brała udział Line? Mam nadzieję, że tego autor powielał nie będzie. Przekonam się wkrótce, gdyż chętnie poznam kolejne losy komisarza.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
189 189 7454
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (217)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (4)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd