Korytarzem w mrok

Wydawnictwo: Czarna Owca
Down a Dark Hall
Magdalena Słysz
Ag2S

Przez tę książkę będziesz spać przy zapalonym świetle!! Blackwood to nietypowa szkoła – mroczne korytarze, kręte schody, pokoje pełne antyków. Kit od pierwszej chwili w nowym miejscu czuje niepokój. Wkrótce zaczyna mieć dziwne sny, a jej listy do bliskich pozostają bez odpowiedzi. Czy pogłoski o duchach nawiedzających to miejsce są prawdziwe? I dlaczego Kit, przeciętna uczennica, zdała...

Przez tę książkę będziesz spać przy zapalonym świetle!!
Blackwood to nietypowa szkoła – mroczne korytarze, kręte schody, pokoje pełne antyków. Kit od pierwszej chwili w nowym miejscu czuje niepokój. Wkrótce zaczyna mieć dziwne sny, a jej listy do bliskich pozostają bez odpowiedzi. Czy pogłoski o duchach nawiedzających to miejsce są prawdziwe? I dlaczego Kit, przeciętna uczennica, zdała egzaminy do Blackwood, a jej bardzo zdolna przyjaciółka nie została przyjęta? Razem z koleżankami postanawia rozwiązać tajemniczą zagadkę szkoły.
Nie lubisz swojej szkoły? Przy Blackwood wyda ci się placem zabaw!

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Mary | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Super książka, moim zdaniem idealna dla licealistów. Nie jest aż tak straszna jak piszą, ale osoby o słabszych nerwach mogą się trochę wystraszyć. Bardzo ciekawie została poprowadzona fabuła oraz kreacje postaci. W moim odczuciu, powieść ukazuje ludzką ambicję, egoizm i to, jak człowiek może dać się ponieść swoim ślepym przekonaniom poważnie szkodząc innym. Książka bardzo mnie wciągnęła, przeczytana w kilka godzin (jak na mnie to szybko! :P), wręcz nie mogłam się od niej oderwać. Jak zwykle brakowało mi dłuższego zakończenia, ale mimo to bardzo polecam.

Evana | 2017-10-23

Ani dobre, ani złe. W niektórych momentach łatwiej było mi przez książkę przebrnąć, w innych mniej. Koniec jak dla mnie nie miał wniósł nic do lektury i nie wyjaśnił żadnego z pytań, które narosły w mojej głowie. Mogłabym polecić, ale jest więcej zdecydowanie ciekawszych i naprawdę zajmujących lektur.

Nina | 2017-08-24
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Ech, jak ja to lubię :) Takie opowieści, teoretycznie dla młodzieży, wciągają mnie i nie wypuszczają dopóki nie skończę. Na szczęście ta historia była niezbyt długa więc zarwana noc mi nie groziła. Ale jak to się czyta! Sama okładka już mnie przyciągnęła- taka harrypotterowska z lekka :) A ja wielką fanką Harryego jestem :) Korytarzem w mrok z serią o Harrym Potterze nie ma nic wspólnego oczywiście, co nie zmienia faktu, że czyta się z takim samym zainteresowaniem. Mroczny stary dom, kupiony, wyremontowany, przerobiony na szkołę dla dziewcząt. Dziwna to szkoła, gdyż uczennic tylko cztery. Czym kieruje się właścicielka szkoły dokonując wyboru tych, a nie innych dziewcząt? Co się dzieje za murami tej strasznej posiadłości? Co się stało z innymi uczennicami poprzednich szkół tej samej pani dyrektor? Przeczytajcie sami.

Iwona | 2017-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

cudowna, bajeczna, niewiarygodna !!!!

TheSaphireFox | 2016-10-18

Być może książka nie jest bardzo straszna, jednak swój klimat ma.
Osobiście nie żałuję czasu spędzonego przed tą książką, wręcz przeciwnie. Czas przeczytania tej książki jest moim rekordem, ponieważ trwało mi to ok.4 godzin, i z żalem przewróciłam tę ostatnią stronę.

AdeleSia | 2016-09-16

Pomysł na wątek ciekawy ale żałuję że tak słabo rozwinięty. Książka trzymająca w napięciu , czyta sie ją z zainteresowaniem, niestety zakończenie mnie rozczarowało. Sprawdzalam kilka razy czy to aby na pewno ostatnia kartka.... Czuję lekki niedosyt.

KobieceRecenzje365 | 2016-08-17

„Nie lubisz swojej szkoły? Przy Blackwood wyda ci się placem zabaw!”

Blackwood to bardzo nietypowa szkoła, która mieści się w wiekowej posiadłości. Mroczne korytarze, kręte schody, pokoje pełne antyków oraz lustra budzą niepokój u Kit Gary – jednej z czterech uczennic, które dostały się do tej dziwnej szkoły. Z każdym dniem uczucie niepokoju zwiększa się, pojawiają się dziwne sny, a listy do bliskich, które wysyła Kit zostają bez odpowiedzi. Zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy, a każda z dziewczyn odkrywa w sobie niezwykły talent, który objawił się nie wiadomo jak i nie wiadomo skąd. Kit wraz z koleżankami postanowi odkryć tajemnicę Blackwood i dowiedzieć się co skrywają nauczyciele. Czy im się to uda? Musicie przekonać się sami.

„[...]
- Nigdy nie poczuję się tutaj jak u siebie! - zaprotestowała Kit. - Nie wyczuwasz tego, mamo? To miejsce ma w sobie coś... - Nie mogła znaleźć właściwego słowa, więc zamilkła, a dom nadal rósł przed nimi.
Dan zatrzymał samochód, wysiadł...

„Cień pozostał”

"- Ale teraz jest inaczej. [...] Przynajmniej czasami. Tylko w nocy, na korytarzu, przez te ciemności, i w naszych snach, ale za dnia śmiejemy się, uczymy, chodzimy na lekcje. Wszystko jest zwyczajne, sympatyczne...
- Bo teraz i my jesteśmy tego częścią [...] Nie rozumiesz, Kit? Stałyśmy się częścią cienia. Żyjemy w nim od paru tygodni i przyzwyczaiłyśmy się do niego."

Kit Gordy zostaje wysłana do szkoły z internatem. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby testy wstępne do Blackwood zdała pomyślnie także jej najlepsza przyjaciółka, a dziewczęta mogłyby rozpocząć nowy rok szkolny razem.

Tak się jednak nie stało. Poznajemy więc bohaterkę w momencie, kiedy jest odwożona do szkoły madame Duret. Na widok okazałego (a la zamkowego) budynku na tle ognistego zachodu słońca, Kat ogarnia niesamowite i przerażające uczucie zimna - wewnętrznego chłodu. Mimo błagań, jej matka i ojczym postanawiają się wybrać w podróż poślubną po Europie, a córkę pozostawić w pięknie odremontowanym...

kargulenka | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Książka zdecydowanie skierowana do młodszych czytelników. W związku z tym, iż czyta się ją błyskawicznie, stała się dla mnie czytelniczym fast foodem. Niewiele wniosła... ale przyjemnie było ją połknąć:)Miłe, mało wymagające odprężenie w letnie popołudnie.

itysiek_reads | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Sięgnęłam po tę książkę skuszona łudzącym podobieństwem do Harry'ego Potter'a - mroczny zamek będący szkołą i tytuł zapisany tą czcionką plus straszne korytarze i przygody uczennic... Wiadome jednak jest, że ciężko dorównać poziomowi serii o czarodzieju, dlatego nie nastawiałam się na czytanie bez tchu i z wypiekami na twarzy. Jednak książka "Korytarzem w mrok" zapewniła mi przyjemnie spędzone chwile. Opisy są bardzo realistyczne, witraże, piękne pokoje, mroczne korytarze i tajemnicza aura, odczuwana w szkole przez jej uczennicę, Kit. Owa tajemnica, skrywana przez szkolne mury i jej dyrektorkę, okazuje się wstrząsająca, przerażająca i dość kontrowersyjna. To paranormalna książka-horror dla młodzieży, ale dość przyjemnie mi się ją czytało. Ciekawy pomysł na fabułę i duży potencjał, z przyjemnością sięgnęłabym po kontynuację, aby śledzić dalsze losy uczennic mrocznej szkoły Blackwood.