Czarne na pamiątkę

Black for remembrance
83-85202-50-1
thriller, zabójstwo
Paulina

Pięcioletnia Hayley zostaje uprowadzona w otchłań lasu przez tajemniczego osobnika w stroju klauna. Jej ciało, pozbawione głowy i spalone, zostaje odnalezione dopiero po jakimś czasie. Nikt nie wie, co się tak naprawdę wydarzyło. Jest to jedna z tych nierozwiązanych spraw, która wierci dziurę w umysłach mieszkańców amerykańskiego miasteczka. Dwadzieścia lat później zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach osoby, które w jakiś sposób związane były z dziewczynką i sprawą jej zaginięcia. Przy ciałach ofiar zawsze zostawiany jest bukiet storczyków oraz karteczka z napisanymi dziecięcym pismem słowami: „Czarne, na pamiątkę”. Przypadek, a może coś więcej? .

źródło opisu: Rebis, 1992

boziaczek | 2013-04-17

Czytałam już dobre parę lat temu. Pamiętam, że był to naprawdę świetnie napisany thriller, intrygujący, z zaskakującą końcówką.
Polecam!

Tomek | 2014-01-29
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Czasami warto sięgnąć po książki, które stoją zapomniane na bibliotecznej półce. Trafiłem na tę pozycję całkiem przypadkowo i postanowiłem sprawdzić, czy thriller sprzed lat będzie w stanie mnie zainteresować. Jak się szybko okazało, wsiąkłem w tę powieść całkowicie. Galopująca akcja, świat realny, mieszający się ze światem duchów. Wspaniale skonstruowana intryga i udane mylne tropy. Autorce udało się mnie oszukać, choć byłem już wydawać by się mogło pewien, kto jest odpowiedzialny za zło, którego doświadczają bohaterowie. A jednak się myliłem.
Wielu współczesnych autorów thrillerów może skorzystać z dobrej lekcji, jak pisze się wciągającą i pasjonującą książkę.

Ocena: 4,5/6 (odejmuję tę połóweczkę za delikatne potknięcia, które mnie trochę raziły, ale tylko trochę, na wszelki wypadek nie powiem jakie).

Jola_St | 2014-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 lutego 2014

Ostatnio rzadko czytam kryminały. Ten przypadkiem wpadł w moje ręce i raczej - przez wzgląd na totalnie zaskakujące zakończenie - na długo zostanie w mojej pamięci.

Renata Zub | 2012-02-03
Przeczytana: 2005 rok

Czytałam tę książkę już dawno temu. Niewiele w sumie pamiętam... ale pamiętam na pewno, że byłam zachwycona! Pamiętam, że nie mogłam się od niej oderwać... więc polecam! ja pewnie niedługo sięgnę po nią po raz kolejny! :)

Zuela | 2013-04-11

Uwilelbiam czytać horrory,thillery,a CZARNE NA PAMIĄTKĘ należą do książek,które zapadają w pamięć.Przeczytałam jednym tchem,a książkę odkryłam przypadkiem.Miłośnicy mocnych wrażeń się nie zwiodą

skumperlak | 2011-03-25
Przeczytana: 23 marca 2011

Wciągający thriller zmyślnie napisany. Dobra literatura z gatunku tych czysto rozrywkowych. Szybko się czyta, przed snem daje przyjemny dreszczyk emocji... i szybko się zapomni. Jak przyzwoite kino klasy b. Niczego więcej nie oczekiwałam - prócz nieskomplikowanej uciechy - więc się nie zawiodłam.

Agnieszka | 2012-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 1994

Obawiam się, że gdybym jeszcze raz ją przeczytała straciłaby ten "czar" jaki pamiętam kiedy byłam w SP. Szczerze to się jej bałam i parę nocy było nieprzespanych ;-)

100czniowiec | 2013-12-26
Przeczytana: 06 października 2004

zdecydownaie jeden z lepszych thrillerow jakie czytalem. Pamietam, ze dochodzilem do siebie 2 dni po przeczytaniu :)

rosenthal | 2014-06-16
Przeczytana: 09 lutego 2010

Znalazłam ją kiedyś na strychu, przeczytałam i byłam wręcz oczarowana. Napisała prostym językiem, kusi akcją, tajemnicą. Koniec trudny do przewidzenia. ;) Stanowi najczesciej pozyczana przeze mnie ksiazke :)

patrycja800 | 2012-10-31

bardzo wciągająca książka, czytałam ją jakieś nie całe 10lat temu i napewno w najbliższym czasie do niej wrócę...polecam