Młody Bleys

Tłumaczenie: Mirosław Jabłoński
Cykl: Nowa saga o Dorsajach (tom 1)
Wydawnictwo: Solaris
Young Bleys
cykl Childe, fantasy
Dzieckokwiatu

Ludzkość skolonizowała 14 planet zwanych Młodszymi Światami. Na nich wykształciła trzy wyspecjalizowane Kultury Odłamkowe: Zaprzyjaźnionych, Exotików i Dorsajów. Ten układ przetrwał długo, ale wykazuje odznaki regresu. Rodzą się dwie siły, które chcą zmienić to status quo: Hal Mayne, będący wcieleniem największego stratega dorsajskiego Donala Graeme i Bleys Ahrens, człowiek hybryda, zrodzony z mieszanego związku - matka jest Exotikiem, ojciec Dorsajem. Ten tom opowiada o narodzinach organizacji Innych, którzy pod wodzą Bleysa zamierzają opanować Młodsze Światy.

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22