Inny

Tłumaczenie: Marek Pawelec
Cykl: Nowa saga o Dorsajach (tom 2)
Wydawnictwo: Solaris
Other
cykl Childe, kensieg, dorsaj
Dzieckokwiatu

Ludzkość skolonizowała 14 planet zwanych Młodszymi Światami. Na nich wykształciła trzy wyspecjalizowane Kultury Odłamkowe: Zaprzyjaźnionych, Exotików i Dorsajów. Ten układ przetrwał długo, ale wykazuje oznaki regresu. Rodzą się dwie siły, które chcą zmieniać status quo: Hal Mayne, będący wcieleniem największego stratega dorsajskiego Donalda Graeme i Bleys Ahrens, człowiek hybryda, zrodzony z mieszanego związku. Jak to się stało, że Ahrens i jego organizacja Innych, zdołali przejąć kontrolę nad najbardziej uprzemysłowionymi koloniami? Dlaczego Młodsze Światy też są niezadowolone z ustanowionego przez Dorsajów pokoju?

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22