Gwiezdny przypływ

Wydawnictwo: Rebis
Startide Rising
corrum

Ziemski statek kosmiczny ''Streaker'' dokonuje największego odkrycia w historii Galaktyki. Odnajduje prastarą flotę kosmiczną, największą, jaką kiedykolwiek zbudowano: pięćdziesiąt tysięcy gwiazdolotów, każdy wielkości Księżyca. Załoga statku badawczego, składająca się z ludzi, neodelfinów i neoszympansów, wysyła na Ziemię nie kodowaną wiadomość o znalezisku. Bojowe floty połowy ras Galaktyki natychmiast wyruszają na poszukiwanie ''Streakera''. Odkrycie jest frapujące - kosmiczna armada należy bowiem do Pierwszej Rasy, Progenitorów, którzy zasilają rozumne życie w całej Galaktyce. Rozpoczyna się szalona pogoń w celu przejęcia kosmicznej armady.

Pan_Paweł | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Książka bardzo ciekawa aczkolwiek bardzo trudna i wymagająca ogromnego skupienia podczas czytania. Albo musimy zapamiętać mnóstwo dziwnych pojęć i postaci albo co kilka stron zaglądać do słowniczka, który jest umiejscowiony na początku powieści. Wielki szacunek dla autora, każdego autora s-f, za wymyślenie takich historii.

Karol Łabasiewicz | 2013-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Cenię sobie autorów którzy potrafią, w wymyślonym przez siebie świecie, umiejscowić i opowiedzieć ciekawą historię. Nie jest to może porywająca książka, jednakże warsztat twórcy nie pozwala na pozostawieniu jej niedokończonej.

Civril aen-Saevherne | 2012-09-14
Przeczytana: sierpień 2012

Książka dość trudna w czytaniu, autor wprowadzał bardzo wiele pojęć, które trzeba było mieć w głowie podczas czytania, albo odnosić się do słowniczka na pierwszych stronach. Gdy już poświęci się trochę czasu, dostajemy bardzo dobrą linię fabularną, wprowadzającą do S-F kilka nowych pojęć. Przez konieczność skupienia się nad treścią książkę średnio polecam do autobusu.
Dla koneserów S-F

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22
Przeczytana: 19 października 2011

Super książka. Druga część cyklu wspomaganych. Jeśli wszystkie 6 części okaże się tak dobrych jak ta to będzie to bez wątpienia jedna z najlepszych Sag Science Fiction - w pierwszej 10.

Mateusz Poniatowski | 2013-11-05

Bardzo ciekawe czytadło, polecam pochłaniać całą serię od początku :)

Troll23 | 2016-07-29
Kamil | 2016-07-22