Okładka książki Podarunek

powieść amerykańska
typ
papier
Bogumiła
7,64 (520 ocen i 90 opinii)

Opis książki

Natan Hurst, cierpiący na Syndrom Tourette`a pracownik działu ochrony sieci sklepów muzycznych, nienawidzi Bożego Narodzenia. Choinka i prezenty od lat przypominają jedynie o tragicznych wydarzeniach, które zniszczyły mu dzieciństwo. Kolejną zbliżającą się Gwiazdkę spędziłby zapewne samotnie, gdyby nie zamieć śnieżna, odwołany przedświąteczny lot i przypadkowe spotkanie z młodą kobietą i jej dziećmi.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Dia | 2013-03-23
Przeczytana: 16 marca 2013

Wrecz zjadlam tę ksiązke w jeden dzień bo to przepiekna ciepła historia o matce samotnie wychowującej dwójkę dzieci. Jedno z nich obdażone jest specjalna moca (tak jak główny bohater Zielonej Mili) umie uzdrawiac ludzi ale płaci za to dużym pogorszeniem zdrowia. Pierwszą osobą, którą leczy jest jego matka, co możliwe, że powoduję, że chłopiec zachorowuje na białaczke. Na drodze rodziny staje głowny bohater Nathan, który ma syndrom Touretta. Ciekawe jest, ze taki sam syndrom ma autor ksiązki wiec dokładnie opisuje tę chorobę. To, ze chorzy na ten syndrom mają manię dotykania ostrych rzeczy, przez co umieją jedna ręką zwinąć banknot w swojej kieszeni w trójkąt i dotykać wieżchołka za każdym razem jak sie zdenerwują co ich bardzo uspakaja.Nowościa też była taka oczywista rzecz, ze te wszytskie tiki i wydawanie dzwięków wykańcza chorych fizycznie, to że jak sie denerwuja to nasilaja sie te ataki.

Akurat wyjeżdżam i powinnam się pakować, jednak w chwili wytchnienia wzięłam książkę Richarda Paula Evansa. Wchłonęłam ją od razu, nie mogąc się od niej oderwać...
Książka opowiada o pewnym mężczyźnie - Natanie, który cierpi na chorobę Tourette'a. Natan ma złe wspomnienia z dzieciństwa i dlatego nie cierpi Świąt Bożego Narodzenia.
Podczas śnieżycy mężczyzna utyka na lotnisku i tam poznaje kobietę, która podróżuje z dwójką dzieci - chłopczykiem (Collinem), który jest nieuleczalnie chory i dziewczynką (Elizabeth). Natan nie wie, że ta znajomość odmieni jego życie. Po dotknięciu chłopca mężczyzna zdrowieje.
Podczas nieoczekiwanego wypadku, gdzie wpada pies samochód Collin przywraca psa do życia. Świadkiem tego zdarzenia jest kobieta, która potrąciła psa i ma również umierającego syna.
Wkrótce Collin odwiedza i go uzdrawia, jednak każde uzdrowienie kosztuje go bardzo dużo siły. Niestety informacje przeciekają do mediów i życie rodzinne samotnej matki przewraca się do góry nogami....

Joanna | 2013-01-02
Przeczytana: 21 grudnia 2012

Okres świąt Bożego Narodzenia to dla większości ludzi czas przemyśleń i refleksji o tym, co dotychczas wydarzyło się w naszym życiu i co moglibyśmy w nim zmienić. Takim przemianom ulega Natan Hurst, kiedy w przedświąteczny wieczór odwołane zostały loty z powodu zamieci śnieżnej , udziela pomocy matce z dwójką dzieci . Ten gest dobroci zostaje nagrodzony zniknięciem objawów jego nieuleczalnej choroby neurologicznej – syndromu Tourette’a , na którą cierpiał od dzieciństwa. Znika też męczące od tygodni silne zapalenie oskrzeli. Wszystko to za sprawą dziewięcioletniego, bardzo chorego chłopca.
Niezwykle wzruszająca powieść o dojrzałości i pogodzeniu się z losem dziecka, które po przebyciu śmierci klinicznej obdarzone zostało mocą uzdrawiania przez dotyk. Niezapomniana lektura, idealna nie tylko na czas świąt.

książek: 1943
Grażyna | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Takie powieści bardzo lubię. To wyjątkowo ciepła,bardzo wzruszająca opowieść,a jak już się przekonałam R.P.Evans potrafi porządnie człowieka poruszyć...Słyszałam takie określenie ,że te książki krzepią-zgadzam się z takim określeniem. W dzisiejszym świecie pełnym takich niedobrych zdarzeń ,emocji taka książka potrafiła mnie wprowadzić w świat pełen miłości,a także nadziei ,nieomal pewności ,że po naszej wędrówce tu,spotkamy się ze wszystkimi tam "po drugiej stronie"....
Tu dowiadujemy się o tym dzięki niezwykłemu chłopcu- Collinowi...
ale nie wkraczam już w to co jest w treści powieści,bo kto zechce-a myślę,że każdy/a z Was marzy i wierzy w potęgę miłości więc tym bardziej należy już zacząć szukać "Podarunku"...

mroźny_poranek | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Niezwykła opowieść w sam raz do przeczytania w okresie Świąt Bożego Narodzenia, gdyż w tym czasie również toczy się akcja "Podarunku".
Książka zmusza do refleksji, wyciąga wiele wniosków, a także wzrusza.
Twórczość R.P. Evansa po raz kolejny mnie nie zawiodła.

Tetiisheri | 2012-01-07
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Fragment twórczości Richarda Paula Evansa poznałam dość niedawno, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, kiedy choinki i kolorowe wystawy z bombkami kreowały pachnący świąteczny klimat. Sięgnęłam wtedy po „Stokrotki w śniegu” i przepadłam na kilka godzin. Nie miałam więc żadnych zahamowań, by powrócić do jego prozy, kiedy tylko nadarzy się ku temu stosowna okazja. Dzień ten nadszedł dość szybko i oto jestem po kolejnej wzruszającej, ciepłej opowieści o ludzkim losie.

„Podarunek” to historia o mężczyźnie, Natanie Hurst cierpiącym na syndrom Tourett’a, pracownika działu ochrony sieci sklepów muzycznych Music World. Jego zwyczajne życie nabiera nagle kolorów, kiedy pewnego dnia podczas śnieżycy poznaje na lotnisku Addison i jej syna – niezwykłego, jak się niedługo okazuje, dziewięcioletniego, śmiertelnie chorego chłopca o imieniu Collin. Natan w swojej opowieści koncentruje się wokół chłopca, który posiada niesamowity dar. Tytułowy „Podarunek” to prezent, jakim Collin obdarza wybrane...

Evita | 2011-07-17

"Podarunek" to wzruszająca, smutna, ale zarazem przywracająca wiarę w ludzką bezinteresowność opowieść. Opowieść o niezwykłym chłopcu, bezgranicznej miłości i nadziei.

Dla Natana Hursta, cierpiącego na zespół Tourette'a, pracownika działu ochrony sieci sklepów muzycznych Music World, Święta Bożego Narodzenia, to tylko kolejna data w kalendarzu. Data, która przypomina mu tragiczną historię z dzieciństwa. A wyrzuty sumienia i ciągłe poczucie winy, nie pozwalają cieszyć się życiem. Dlatego Natan świąt nie lubi. Kiedy podczas śnieżycy, unieruchomiony na lotnisku, przypadkowo spotyka Addison i jej kilkuletnie dzieci, nawet nie przypuszcza, jak zmienią oni jego uporządkowane, skupione głównie na pracy życie. Collin, śmiertelnie chory dziewięcioletni chłopiec, posiada niezwykły dar. Jednak za każdym razem, gdy ofiaruje komuś swój "podarunek", sam coraz bardziej traci siły.

"Podarunek", ( jak wskazywałby opis z tyłu okładki ), nie jest opowieścią o mężczyźnie z syndromem Tourette'a. O...

Madi | 2013-12-04
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Jest to ciepła i wzruszająca opowieść w sam raz na zimowe dni ,gdyż cała historia dzieje się przed samymi Świętami Bożego Narodzenia,kiedy to zapominamy o codziennych troskach,a oddajemy się marzeniom.
Tu poznajemy historię Natana,który zaopiekowała się samotną matką z dwójką dzieci,gdzie jedno z nich- 9letni Collin jest chory na białaczkę i ma zarówno moc uzdrawiania jak i dar widzenia zmarłych.
Jest to niesamowita historia,która pokazuje nam co mogą zrobić ludzie dla pieniędzy -jak ojciec Collina ,a zarazem jaką wielką miłością matka potrafi kochać swoje dzieci.
Stykamy się tu z chorobą i cierpieniem,a zarazem z przyjaźnią ,miłością i wielkim oddaniem.
Jednym słowem -piękna,poruszająca izmuszająca do refleksji lektura.

Małgorzata | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Sięgając po "Podarunek" praktycznie dopiero zaczęłam przygodę z książkami Pana Evansa. Przepiękna lecz niestety smutna historia matki wychowującej dwoje dzieci. Jedno z dzieci posiada nadzwyczajne zdolności. Jakie? Tego wam nie zdradzę. Matka dzieciaków poznaje mężczyznę który w pewnym sensie ratuje jej życia. A w jaki sposób? Tego też nie zdradzę. Między nimi rodzi się uczucie. W tym wydaniu miłość potrafi przetrwać wszystko. Wzruszająca historia o miłości, cierpieniu, zawiści, a nawet śmierci. Bardzo bardzo polecam.

allison | 2011-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Książka może i nieco banalna, przewidywalna oraz ckliwa, ale przeczytałam ją jednym tchem, z prawdziwą przyjemnością i z wzruszeniem, podobnie jak dwie inne powieści R.P.Evansa.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica