Chodź ze mną

Wydawnictwo: Muza
Come Away with Me
978-83-7495-652-9
literatura angielska

Jenny i Ruth były najlepszymi przyjaciółkami ze szkoły, aż do momentu, kiedy Ruth wyjechała nagle z ich miasteczka w Kornwalii i straciły ze sobą kontakt. Czternaście lat później, przypadkowe spotkanie w pociągu kompletnie dezorganizuje życie im obu. Powoli, szczeliny pomiędzy latami, które minęły zaczynają się wypełniać i ich dawna przyjaźń odżywa. Jedno spojrzenie na syna Ruth, Adama, wpędza Jenny w spiralę miłości, żałoby i obsesji. Adam jest wiernym odbiciem męża Jenny, Toma, który zginął tragicznie sześć miesięcy wcześniej. Kiedy Jenny odkrywa prawdę o Adamie, rodzi się między nimi silna więź, co przyniesie niespodziewane konsekwencje dla obu rodzin.

To poruszająca i kontrowersyjna opowieść o dwóch kobietach, które walczą ze sobą, broniąc własnej tożsamości. Autorka nie daje gotowej recepty na życie. Jedyne, do czego zdaje się nakłaniać czytelnika, to chwila refleksji i próba zrozumienia, jak cenne jest dobro, którym los nas obdarza i jak bardzo trzeba je doceniać.

agnieszka | 2012-01-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 06 stycznia 2012

,,Książka Sary MacDonald nie daje gotowej recepty na życie,ale skłania do refleksji i uświadamia ,jak cennym dobrem jest miłość.którą los nas obdarza,i jak bardzo trzeba to doceniać.,,

malwina | 2012-09-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Babskie
Przeczytana: 25 września 2012

swietna powiesc o dwoch przyjaciolkach i ich sekretach...
jak spotkanie po 14 latach zmienilo ich zycie, czy znow beda w stanie rozmawiac i jakie sekrety zostana ujawnione...

piekna wzruszajaca ksiazka, ktora sie czyta z przyjamnoscia

Bożena | 2011-10-16

Przeczytałam szybko i zachłannie , bo tak się tą powieść czyta. Powieść o wielkiej miłości , o przyjaźni , o tęsknocie, o dziwnych kolejach losu . O tym , jak jedno niezaplanowane zdarzenie moze wpłynąć na życie innych osób.
Czytając zastanawiałam się czy można aż tak kochać , by szukać tej drugiej osoby w każdym innym człowieku ? Czy można aż tak rozpaczać po jej/jego stracie ? Czy jest w życiu choć jedno zdarzenie , które da się przewidzieć ?
Książkę polecam ze spokojnym sumieniem.:-)

makeAchange | 2015-02-09

Sam temat zaintrygował mnie znacznie. Bo jak można wytłumaczyć tak wielkie podobieństwo syna od lat nie widzianej przyjaciółki do zmarłego nie tak dawno męża? Oczywiście jak można było się domyślać, akcja nie zaczyna się w sposób jaki moglibyśmy przypuszczać. Szczerze powiem,że lubię, kiedy jestem wprowadzana niejako w błąd przez autora, układam sobie własny scenariusz, tymczasem realia okazują się zupełnie inne. Na samym początku śledzimy losy Jenny i Toma, nie podejrzewając żadnej katastrofy. Prawdę mówiąc trochę irytowały mnie przyjaciółki głównej bohaterki, które odnosiły się do jej męża dość (mówiąc kolokwialnie) nie fajnie. W każdym razie dochodzi do tajemniczego wypadku, w którym Jenny traci dwie najukochańsze osoby. Dziwnym zbiegiem okoliczności na jej drodze pojawia się dawna przyjaciółka, która nie okazuje się jej już tak bliska jak kiedyś. Jenny zostaje opętana obsesją dotyczącą Adama, syna Ruth. Chłopak zdaje się darzyć ją dziwną, niewytłumaczalną sympatią.
Jenny...

dorka | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 listopada 2013

Po prostu przeciętna. Może temat rzeczywiście ciekawy, warty opowiedzenia. Jednak sposób, w jaki zrobiła to Sara MacDonalds, kompletnie mi nie odpowiada. Przydługie opisy, wielokrotne powielanie fragmentów powieści czyni ją nudą i powoduje, że ciągnie się w nieskończoność jak telenowela. Zaś fragmenty, które można by było rozbudować, zostały potraktowane zbyt ogólnikowo.
Zdecydowanie nie dla mnie.

Marlena | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Mało jest książek na mojej półce, które głęboko zapadają w moją pamięć. Ta z pewnością taka będzie. Piękna, smutna, prawdziwa. Idealnie wiele stron, idealny mały druk, idealne wspomnienie.

| 2015-02-14
Przeczytana: 2012 rok

Książak, którą czyta się bardzo miło, przyjemnie i szybko. Opowieść o miłości, przyjaźni i skrywanych latami tajemnicach. Polecam

ewag | 2011-01-04
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Typowo kobieca literatura ckliwa i z pewnością mało ambitna, ale takie książki też są potrzebne.

nattipp | 2014-07-23

Ksiazka, ktora dosc latwo sie czyta, mozna nawet nazwac ja przyjemna, choc sama historia wedlug mnie przyjemna nie jest. Osobiscie lubie czytac ksiazki, w ktorych narrator jest 1-osobowy. Wszystko opisywane jest w taki sposob, ze czytelnik czuje emocje glownej bohaterki, a ja nawet lapalam sie na tym, ze w ciagu dnia wiele razy wracalam do niej myslami, tak jakby byla to historia przezywana przeze mnie. Serdecznie polecam, sczegolnie na zblizajace sir coraz dluzsze wieczory ;)

Marhewkowa | 2012-10-16
Przeczytana: 16 października 2012

Zdecydowanie polecam,faktycznie trochę "babska" książka-lecz nie jest to typowe romansidło. Bardzo wzruszającą, zgodnie z opisem "nie daje gotowej recepty na życie,ale skłania do refleksji i uświadamia ,jak cennym dobrem jest miłość.którą los nas obdarza,i jak bardzo trzeba to doceniać.,, "