Podarunek

Katarzyna Procner-Chlebowska
powieść amerykańska

2001
1987

Dzięki mojej nieocenionej Przyjaciółce miałem okazję zapoznać się z twórczością Pana Evansa.

'Podarunek' to urocza, ciepła i wyjątkowa literacka przygoda.

Zanurzamy się w świat niby znany, taki codzienny a jednocześnie tknięty magią, której pojąć do końca nie jesteśmy w stanie.
Nie zastanawiałem się, czy takie rzeczy zdarzają się w realnym świecie, pewnie tak, bo nie wszystko można wytłumaczyć patrząc przez 'mędrca szkiełko i oko'.
Powieść, choć niezbyt obszerna, zawiera w sobie ogromny ładunek emocji. Takich bardzo pozytywnych emocji.
Jest w niej życie i śmierć, dobroć i chciwość.
Ale zwycięża miłość i to jest chyba najważniejsze.
Polubiłem bohaterów. Dobrze się z nimi czułem.

Mądra, taka pozytywna książka.
Bardzo się cieszę, że miałem okazję ją przeczytać.

8/10.

'Podarunek' to urocza, ciepła i wyjątkowa literacka przygoda.

Przepiekna ksiazka ktora pochlonelam jednym tchem, polecam wszystkim

Przepiekna ksiazka ktora pochlonelam jednym tchem, polecam wszystkim

Motyw ciekawy, ale nie przekonuje mnie sposób, w jaki historia została pokazana. Papierowi bohaterowie, nieprzekonujące nagłe uczucie między głównymi bohaterami..nie wiem - jakoś zbyt szybko wszystko się działo: same fakty, bez zbytniego zagłębiania się w szczegóły.

Recenzja książki pt. "Podarunek" autor: Richard Paul Evans
cyt. "W życiu nie chodzi o to, by przeżyć burzę, ale o to, by tańczyć w deszczu". (cytat zawarty w ww. książce)

Książka pt. "Podarunek" to historia przepełniona uczuciami, skrajnymi emocjami. Bohater Natan Hurst cierpi na syndrom Tourett'a. Jego przeszłość odciska piętno na obecnym życiu oraz wpływa na sposób postrzegania rzeczywistości. Pewnego dnia poznaje Addison i jej dwójkę dzieci. Znajdują się w trudnej sytuacji. Natan postanawia im pomóc. Okazuje się, że syn kobiety- Collin jest poważnie chory. Posiada również dar, który trudno objąć rozumem. Wpłynie on pozytywnie na życie matki chłopca, Natana i kilku innych osób, jednak przysporzy im też licznych problemów. Chłopiec z jednej strony ma nadzwyczajną zdolność, a z drugiej wpływa ona destrukcyjnie na jego zdrowie. Niezależnie od tego często sam podejmuje decyzje, kiedy jej użyje. Natan pod wpływem nowych znajomości zacznie inaczej podchodzić do życia, na pewne sprawy spojrzy z zupełnie innego punktu widzenia. Autor skupił się na istotnych tematach takich jak: wpływ choroby na życie, poszukiwanie sensu i swojej drogi, umiejętności doceniania tego, co w życiu najważniejsze. Sporo miejsca poświęcił sile prawdziwej przyjaźni i miłości. Dokładnie zarysował sylwetki bohaterów. Są wśród nich wspaniali ludzie, z pięknymi wnętrzami, ale również tacy, dla których liczy się tylko materializm. W "Podarunku" odnajdziemy smutne wątki, na pierwszy plan wysuwają się jednak przede wszystkim: nadzieja, prawdziwe wartości i ciepło. Fabuła wciąga, książkę czyta się jednym tchem. To kolejna warta polecenia pozycja R. P. Evans'a.

Recenzja książki pt. "Podarunek" autor: Richard Paul Evans

Ta książka to po prostu magia sama w sobie. Gdybym miała taki dar jak ten chłopiec to byłabym najszczęśliwszą osobą na świecie.

Wspaniała, wzruszająca opowieść.

Wspaniała, wzruszająca opowieść.

Przepiękna, wzruszająca książka. Popłakałam się na koniec jak głupia, nie wiem jak Evans to robi, że wiele jego książek kończę ze łzami w oczach. Piękna historia, bohaterowie, z którymi łatwo się można utożsamić.
Bardzo szybko się ją czyta, wciąga ;)

Bardzo szybko się ją czyta, wciąga ;)

Proste i przyjemne. Nawet niezle w czasie kryzysu. Dobrych spotyka dobro, złych zło.
O postaciach?
Narrator? Niemal idealny, chory potem juz nie, skonfliktowany z matką, potem już nie, niewielka przemiana.
Bohaterka kobieca? NIemal idealna, matka, zdolna do poświeceń.
Dzieciak? Ideał. Chory. Bardzo zdolny do poświeceń.
Bad charakter? Prosty, zły, chciwy, niereformowalny.

O postaciach?
Bohaterka kobieca? NIemal idealna, matka, zdolna do poświeceń.
Dzieciak? Ideał. Chory. Bardzo zdolny do poświeceń.
Bad charakter? Prosty, zły, chciwy, niereformowalny.

Uwielbiam twórczość tego autora i nic tego nie zmieni. "Podarunek" to wspaniała książka i szukałam jej latami bo w księgarni nie uświadczysz niestety.
Nie wiem czy wierzę w to, że chodzą po ziemi tak wyjątkowe osoby jak Colin. Wiem natomiast, że wszędzie znajdą się 'ci źli' by maksymalnie wykorzystać 'tych dobrych'... Może rzeczywiście piekło jest tu na ziemi...
Polecam gorąco.

Polecam...

2087

Evans nigdy nie zawodzi. Wzruszajaca historia chlopca, ktory uzdrawiał ludzi choc sam umieral.