Podarunek

literatura piękna
978-83-7508-141-1
Katarzyna Procner-Chlebowska
powieść amerykańska

Przepiekna ksiazka ktora pochlonelam jednym tchem, polecam wszystkim

Motyw ciekawy, ale nie przekonuje mnie sposób, w jaki historia została pokazana. Papierowi bohaterowie, nieprzekonujące nagłe uczucie między głównymi bohaterami..nie wiem - jakoś zbyt szybko wszystko się działo: same fakty, bez zbytniego zagłębiania się w szczegóły.

Recenzja książki pt. "Podarunek" autor: Richard Paul Evans
cyt. "W życiu nie chodzi o to, by przeżyć burzę, ale o to, by tańczyć w deszczu". (cytat zawarty w ww. książce)

Książka pt. "Podarunek" to historia przepełniona uczuciami, skrajnymi emocjami. Bohater Natan Hurst cierpi na syndrom Tourett'a. Jego przeszłość odciska piętno na obecnym życiu oraz wpływa na sposób...

Ta książka to po prostu magia sama w sobie. Gdybym miała taki dar jak ten chłopiec to byłabym najszczęśliwszą osobą na świecie.

Wspaniała, wzruszająca opowieść.

Przepiękna, wzruszająca książka. Popłakałam się na koniec jak głupia, nie wiem jak Evans to robi, że wiele jego książek kończę ze łzami w oczach. Piękna historia, bohaterowie, z którymi łatwo się można utożsamić.
Bardzo szybko się ją czyta, wciąga ;)

Proste i przyjemne. Nawet niezle w czasie kryzysu. Dobrych spotyka dobro, złych zło.
O postaciach?
Narrator? Niemal idealny, chory potem juz nie, skonfliktowany z matką, potem już nie, niewielka przemiana.
Bohaterka kobieca? NIemal idealna, matka, zdolna do poświeceń.
Dzieciak? Ideał. Chory. Bardzo zdolny do poświeceń.
Bad charakter? Prosty, zły, chciwy, niereformowalny.

Uwielbiam twórczość tego autora i nic tego nie zmieni. "Podarunek" to wspaniała książka i szukałam jej latami bo w księgarni nie uświadczysz niestety.
Nie wiem czy wierzę w to, że chodzą po ziemi tak wyjątkowe osoby jak Colin. Wiem natomiast, że wszędzie znajdą się 'ci źli' by maksymalnie wykorzystać 'tych dobrych'... Może rzeczywiście piekło jest tu na ziemi...
Polecam...

1991

Evans nigdy nie zawodzi. Wzruszajaca historia chlopca, ktory uzdrawiał ludzi choc sam umieral.

Podarunek to historia Natana Hursta, cierpiącego na Syndrom Tourette’a ktory strasznie nienawidzi Swiąt Bozego Narodzenia.
To również historia niezwykłego chłopca, który zmienił życie bliskich mu osób, pomagając im zrozumieć siebie i świat.To zaledwie dziewiecioletnie dziecko potrafi uzdrawiać innych, ale robi to kosztem własnego zdrowia, co może nawet prowadzić do...

Dyskusje

1 411