Duch Stalina

Cykl: Arkadij Renko (tom 6)
Wydawnictwo: Albatros
tłumaczenie
Zbigniew Kościuk
Stalin's Ghost
dona

Niektórzy twierdzą, że Józef Stalin jest nieśmiertelny, ale kiedy jego duch ukazuje się na stacji metra Czystije Prudy, trudno jakoś uwierzyć w autentyzm wydarzenia. Dochodzenie prowadzi Arkadij Renko, parias w biurze moskiewskiego prokuratora... Czy dziwne zjawisko to część gry politycznej, która ma na celu zdobycie poparcia Rosjan? Wielu z nich wciąż pamięta i czci dobrego wujaszka. Śledztwo w sprawie domniemanego ducha szybko przeradza się w osobistą potyczkę Renki. Rozgoryczony śledczy chce odkryć prawdziwą tożsamość wojennego bohatera, dla którego porzuciła go kochanka. Wszystkie tropy wiodą aż na szerokie równiny Tweru, gdzie w czasie drugiej wojny światowej walczyły miliony żołnierzy. Otoczony śladami przeszłości, Renko musi stawić czoła duchowi ojca, ulubionego generała Stalina oraz... zmarłym, którzy również potrafią sprawiać problemy.

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

7,57 (83 ocen i opinii)
Bestseller
Joanna Opiat-Bojarska

6,07 (15 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,67 (12 ocen i opinii)
Nobliwy proceder
Philippa Gregory

8,5 (2 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,03 (33 ocen i opinii)

Dziewczyna w walizce
Raphael Montes

6,85 (39 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marczewek | 2013-12-20
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Muszę powiedzieć że książka sprawia korzystniejsze wrażenie, gdy ma się przeczytaną również część wcześniejszą. Niestety polityka wydawnicza Albatrosa jest taka jaka jest, i trzeba serię czytać w wybitnej akolejności, dodatkowo w dużych odstępach czasowych.
Więc nie dziwię się niskiej sprzedaży, bo to pewnie jest powodem tak cienkiej obecności w planie wydawniczym.

Arkady Renko po przeżyciach w czarnobylskiej Zonie, znów jest w Moskwie, i jak zawsze wtyka nos w nie swoje sprawy. Tym razem jego zwierzchnik, prokurator Zurin zleca rozwiązanie zagadki ukazywania się Stalina na jednej z moskiewskich stacji metra. Niedługo potem trafia na kilka różnych morderstw, które prowadzi dziwna para detektywów. Obaj służyli kiedyś w czarnych beretach, a teraz mają ambicje polityczne. Przy okazji dorabiają jako zabójcy na zlecenie.

Świetna pozycja, i aż żal pomyśleć że na kolejne (i wcześniejsze) trzeba pewnie będzie długo poczekać.

Pucka69 | 2012-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2012

Najsłabsza z jego książek. Brak wyraźnej fabuły zmierzającej do jakiegoś rozwiązania. Dotrwałam do końca ale nie wiem czy było po co.

Kamil | 2014-02-02
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Słaba książka czasem nie wiadomo o co w niej chodzi akcja skomplikowana i nudna. Nie polecam

Cisse_11 | 2012-12-11

bardzo przeciętna książka, którą ciężko się czyta! nie polecam!!!

PapierowyTygrys | 2016-05-01
Magnis | 2016-04-28