Okładka książki Duch Stalina

978-83-7359-678-8
typ
papier
dona
5.11 (28 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Niektórzy twierdzą, że Józef Stalin jest nieśmiertelny, ale kiedy jego duch ukazuje się na stacji metra Czystije Prudy, trudno jakoś uwierzyć w autentyzm wydarzenia. Dochodzenie prowadzi Arkadij Renko, parias w biurze moskiewskiego prokuratora... Czy dziwne zjawisko to część gry politycznej, która ma na celu zdobycie poparcia Rosjan? Wielu z nich wciąż pamięta i czci dobrego wujaszka. Śledztwo w sprawie domniemanego ducha szybko przeradza się w osobistą potyczkę Renki. Rozgoryczony śledczy chce odkryć prawdziwą tożsamość wojennego bohatera, dla którego porzuciła go kochanka. Wszystkie tropy wiodą aż na szerokie równiny Tweru, gdzie w czasie drugiej wojny światowej walczyły miliony żołnierzy. Otoczony śladami przeszłości, Renko musi stawić czoła duchowi ojca, ulubionego generała Stalina oraz... zmarłym, którzy również potrafią sprawiać problemy.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Marczewek | 2013-12-20
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Muszę powiedzieć że książka sprawia korzystniejsze wrażenie, gdy ma się przeczytaną również część wcześniejszą. Niestety polityka wydawnicza Albatrosa jest taka jaka jest, i trzeba serię czytać w wybitnej akolejności, dodatkowo w dużych odstępach czasowych.
Więc nie dziwię się niskiej sprzedaży, bo to pewnie jest powodem tak cienkiej obecności w planie wydawniczym.

Arkady Renko po przeżyciach w czarnobylskiej Zonie, znów jest w Moskwie, i jak zawsze wtyka nos w nie swoje sprawy. Tym razem jego zwierzchnik, prokurator Zurin zleca rozwiązanie zagadki ukazywania się Stalina na jednej z moskiewskich stacji metra. Niedługo potem trafia na kilka różnych morderstw, które prowadzi dziwna para detektywów. Obaj służyli kiedyś w czarnych beretach, a teraz mają ambicje polityczne. Przy okazji dorabiają jako zabójcy na zlecenie.

Świetna pozycja, i aż żal pomyśleć że na kolejne (i wcześniejsze) trzeba pewnie będzie długo poczekać.

Kamil | 2014-02-02
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Słaba książka czasem nie wiadomo o co w niej chodzi akcja skomplikowana i nudna. Nie polecam

Pucka69 | 2012-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2012

Najsłabsza z jego książek. Brak wyraźnej fabuły zmierzającej do jakiegoś rozwiązania. Dotrwałam do końca ale nie wiem czy było po co.

Cisse_11 | 2012-12-11

bardzo przeciętna książka, którą ciężko się czyta! nie polecam!!!

lunia88 | 2014-06-10
apaj | 2014-05-18