Okładka książki Duch Stalina

Albatros
typ
papier
dona
5,13 (30 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Niektórzy twierdzą, że Józef Stalin jest nieśmiertelny, ale kiedy jego duch ukazuje się na stacji metra Czystije Prudy, trudno jakoś uwierzyć w autentyzm wydarzenia. Dochodzenie prowadzi Arkadij Renko, parias w biurze moskiewskiego prokuratora... Czy dziwne zjawisko to część gry politycznej, która ma na celu zdobycie poparcia Rosjan? Wielu z nich wciąż pamięta i czci dobrego wujaszka. Śledztwo w sprawie domniemanego ducha szybko przeradza się w osobistą potyczkę Renki. Rozgoryczony śledczy chce odkryć prawdziwą tożsamość wojennego bohatera, dla którego porzuciła go kochanka. Wszystkie tropy wiodą aż na szerokie równiny Tweru, gdzie w czasie drugiej wojny światowej walczyły miliony żołnierzy. Otoczony śladami przeszłości, Renko musi stawić czoła duchowi ojca, ulubionego generała Stalina oraz... zmarłym, którzy również potrafią sprawiać problemy.

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Polecamy

Opinie czytelników
Marczewek | 2013-12-20
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Muszę powiedzieć że książka sprawia korzystniejsze wrażenie, gdy ma się przeczytaną również część wcześniejszą. Niestety polityka wydawnicza Albatrosa jest taka jaka jest, i trzeba serię czytać w wybitnej akolejności, dodatkowo w dużych odstępach czasowych.
Więc nie dziwię się niskiej sprzedaży, bo to pewnie jest powodem tak cienkiej obecności w planie wydawniczym.

Arkady Renko po przeżyciach w czarnobylskiej Zonie, znów jest w Moskwie, i jak zawsze wtyka nos w nie swoje sprawy. Tym razem jego zwierzchnik, prokurator Zurin zleca rozwiązanie zagadki ukazywania się Stalina na jednej z moskiewskich stacji metra. Niedługo potem trafia na kilka różnych morderstw, które prowadzi dziwna para detektywów. Obaj służyli kiedyś w czarnych beretach, a teraz mają ambicje polityczne. Przy okazji dorabiają jako zabójcy na zlecenie.

Świetna pozycja, i aż żal pomyśleć że na kolejne (i wcześniejsze) trzeba pewnie będzie długo poczekać.

Kamil | 2014-02-02
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Słaba książka czasem nie wiadomo o co w niej chodzi akcja skomplikowana i nudna. Nie polecam

Pucka69 | 2012-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2012

Najsłabsza z jego książek. Brak wyraźnej fabuły zmierzającej do jakiegoś rozwiązania. Dotrwałam do końca ale nie wiem czy było po co.

Cisse_11 | 2012-12-11

bardzo przeciętna książka, którą ciężko się czyta! nie polecam!!!

Road33 | 2014-10-22

Kalendarium literackie
  • Szczepan Twardoch
    35. rocznica
    urodzin
    Można umierać ładnie i brzydko, to jasne, tak jak można mieć dobre i złe maniery przy stole. A wy nie potraficie nawet zabić zwierzęcia, które potem jecie, zamykacie całe to zabijanie do fabryk i udajecie, że go nie ma. Co jest, wierzcie mi, wyjątkowo żałosne. Te wasze płacze, że ktoś zabił pieska,... pokaż więcej
  • Krystyna Kofta
    72. rocznica
    urodzin
    ...rozbierz się, zdejmij wszystko, zdejmij skórę, teraz chcę Twojej duszy...
  • Beverly Barton
    68. rocznica
    urodzin
    Na zawsze pozostaje w nas jakaś cząstka naszego dzieciństwa,naszej młodości. Czy tego chcesz, czy nie.
  • Donna Tartt
    51. rocznica
    urodzin
    Piękno to strach. Cokolwiek nazywamy pięknym, boimy się tego
  • Giuseppe Tomasi di Lampedusa
    118. rocznica
    urodzin
    Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko się musi zmienić.
  • Damian Dibben
    49. rocznica
    urodzin
    Dzień po dniu mozolnego wkuwania. Daty, wzory, równania... Tylko w jakim celu? Żeby zdać jakieś bezsensowne egzaminy? Żeby pójść do kolejnej, tak zwanej wyższej szkoły? Żeby zasłużyć na nagrodę w postaci równie nużącej bezbarwnej pracy i tak doczekać banalnej, nic nieznaczącej śmierci? Jeśli zależy... pokaż więcej
  • Jan Potocki
    199. rocznica
    śmierci
    Mało kto potrafi zapomnieć o samym sobie; znajdziesz samolubstwo w radach, jakich ludzie ci będą udzielać, w przysługach, jakie ci wyświadczą, w związkach, jakich pragną, i przyjaźniach, jakie zawierają. Przejęci własnym interesem, choćby najbardziej oddalonym, obojętni są na wszystko, co się ich ni... pokaż więcej
  • Anatolij Rybakow
    16. rocznica
    śmierci
    Zdobyć władzę najwyższą i nie móc jej utrzymać - oto los nieudolnych polityków, utrzymać się przy władzy jest znacznie trudniej, niż ją zdobyć.

Znajdź nas na Facebooku