Ryzykowna gra

Tłumaczenie: Jolanta Konowalczyk
Wydawnictwo: Sonia Draga
Zero Game

Najnowsza powieść Brada Meltzera uznawana jest za krytyków za jego najlepszą książkę. Dynamicznie prowadzona akcja z zaskakującymi zwrotami, narastające napięcie, atrakcyjna prezentacja bohaterów sprawiają, że krytycy przyrównują Meltzera do takich znanych pisarzy tego gatunku, jak ohn Grisham, Scott Turow i David Baldacci. Meltzer podkreśla, iż swoją twórczość opiera nie tylko na czystej fikcji, ale każdą książkę poprzedza czasem kilka miesięcy badań i poszukiwań istotnych faktów.

Jeśli to ma być najlepsza książka autora to ja nie chce poznawać reszty. Napięcie, owszem narastało, ale nie z powodu świetnej rozgrywki na kartach tej męczącej książki, a chęci zakończenia tematu jeszcze zanim dobrnę do końca historii.
Dawno temu czytałam Grishama i może już nie pamiętam, ale jakoś nie widzę tutaj tego wciągającego w opisywane zdarzenia pisarstwa. Bo moge nie doceniać tematu związanego z politycznymi rozgrywkami o władzę, ale jeżeli coś jest interesująco prezentowany to po prostu wciąga czytelnika w swoje tryby.

Boa | 2017-04-26

Znowu nie moja bajka, może jako film dałabym radę, czytanie takich tematów mnie jednak nie pociąga... ale mam jeszcze inne tytuły tego autora, więc mam też nadzieję, że się jeszcze zachwycę...

Fulko | 2016-09-09
ReaderX | 2016-04-17