Ryzykowna gra

Tłumaczenie: Jolanta Konowalczyk
Wydawnictwo: Sonia Draga
Zero Game

Najnowsza powieść Brada Meltzera uznawana jest za krytyków za jego najlepszą książkę. Dynamicznie prowadzona akcja z zaskakującymi zwrotami, narastające napięcie, atrakcyjna prezentacja bohaterów sprawiają, że krytycy przyrównują Meltzera do takich znanych pisarzy tego gatunku, jak ohn Grisham, Scott Turow i David Baldacci. Meltzer podkreśla, iż swoją twórczość opiera nie tylko na czystej fikcji, ale każdą książkę poprzedza czasem kilka miesięcy badań i poszukiwań istotnych faktów.

Jeśli to ma być najlepsza książka autora to ja nie chce poznawać reszty. Napięcie, owszem narastało, ale nie z powodu świetnej rozgrywki na kartach tej męczącej książki, a chęci zakończenia tematu jeszcze zanim dobrnę do końca historii.
Dawno temu czytałam Grishama i może już nie pamiętam, ale jakoś nie widzę tutaj tego wciągającego w opisywane zdarzenia pisarstwa. Bo moge nie doceniać tematu związanego z politycznymi rozgrywkami o władzę, ale jeżeli coś jest interesująco prezentowany to po prostu wciąga czytelnika w swoje tryby.

Fulko | 2016-09-09
ReaderX | 2016-04-17