Sierżant konnej policji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
western, dziki zachód, Indianie
przygodowa
Paweł

Książka opowiada o przygodach trapera Karola Gordona, którego czytelnicy poznają w pierwszej części cyklu. Akcja tej powieści przygodowej dzieje się na Dzikim Zachodzie. Obejmuje ona opowieść sierżanta konnej policji dotyczącą jego przygód na kanadyjskich preriach. Opowiada on także o swojej przeszłości i ojcu - Polaku.

OuNiS | 2014-02-25

Nietypowa jak na cykl ale dla mnie należąca do czołówki powieść Wernica. Nietypowa, bo jest to właściwie zbiór opowieści snutych przez bohatera tej książki. Poznajemy niezwykle barwny życiorys sierżanta konnej policji. Bardzo wciągające. Polecam.

To moja pierwsza książka tego autora i na pewno nie ostatnia:) Ponieważ choć jest trochę staroświecka, czytało mi się ją bardzo dobrze i chcę przeczytać wszystkie inne tego pisarza. A na pewno te z koniem na okładce :D

Moja ulubiona pozycja Wernica. Gawędy sierżanta konnej policji... na długie zimowe wieczory!

Robert K-ski | 2016-11-14
Grzegorz | 2016-09-26