Sierżant konnej policji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
western, dziki zachód, Indianie
przygodowa
Paweł

Książka opowiada o przygodach trapera Karola Gordona, którego czytelnicy poznają w pierwszej części cyklu. Akcja tej powieści przygodowej dzieje się na Dzikim Zachodzie. Obejmuje ona opowieść sierżanta konnej policji dotyczącą jego przygód na kanadyjskich preriach. Opowiada on także o swojej przeszłości i ojcu - Polaku.

Galfryd | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

No, nienadzwyczajnie - może to najsłabsza książka Wernica w ogóle ? Dwie uwagi na sam początek - to nie jest western, tylko książka przygodowa (podobnie jak "Skarby MacKenzie"). Po drugie - to nie jest de facto powieść ,a zbiór opowiadań, połączonych osobą głównego bohatera.

Ale po kolei - "Sierżant Konnej Policji" to, zapowiedziana już w poprzednim tomie - "Znikającym Stadzie" relacja z przygód, które w trakcie służby w Kanadyjskiej Konnej Policji (Czerwonych Kurtach) przeżył znany ze "Znikającego" sierżant Oven Howe.
Hove to kolejny u Wernica Polonus, niejaki Chowerski - kiedy na początku swej opowieści natrafia na kolejnego Polaka można się było obawiać, ze cała książka oparta będzie na polsko-kanadyjskich relacjach, na szczęście Autor zarzucił ten pomysł, by skupić się na opowiedzeniu różnych, krótkich przygód Howe'a, które miały miejsce w miasteczkach Dalekiej Północy Kanady - najpierw Camsell, później Fort Chipewyan (tak, miasteczko znane już ze "Skarbów...

OuNiS | 2014-02-25

Nietypowa jak na cykl ale dla mnie należąca do czołówki powieść Wernica. Nietypowa, bo jest to właściwie zbiór opowieści snutych przez bohatera tej książki. Poznajemy niezwykle barwny życiorys sierżanta konnej policji. Bardzo wciągające. Polecam.

To moja pierwsza książka tego autora i na pewno nie ostatnia:) Ponieważ choć jest trochę staroświecka, czytało mi się ją bardzo dobrze i chcę przeczytać wszystkie inne tego pisarza. A na pewno te z koniem na okładce :D

Moja ulubiona pozycja Wernica. Gawędy sierżanta konnej policji... na długie zimowe wieczory!

legionWarsaw | 2017-03-02
Michał Wasek | 2017-02-13