historyczna

Konkwistadorrr | 2014-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Książka ze stajni Szechtera czyli człowieka zwanego A. Michnikiem. Od razu napiszę, że do tego całego "wybiórczego" środowiska jestem mocno uprzedzony, ale jak najbardziej są ku temu podstawy, fakty. Nie jest to coś irracjonalnego na zasadzie, że na przykład Adam się jąka to go nie lubię haha. Nie, nic z tych rzeczy.
No dobrze, ale wracam już do treści, a nie do moich "demonów". Adam by napisał, że "demony faszyzmu" haha.
Interesuję się taką tematyką czyli właśnie rewolucje obyczajowe w czasach najnowszych i takim czymś możemy nazwać legendarny już "Rok 1968".
Po pierwsze książka ta nie ma jednego autora. Opisywane są kraje (m. in. Polska, Jugosławia, Francja) w których wystąpiły mocno charakterystyczne wydarzenia w owym tytułowym roku. Podoba mi się struktura tej lektury. Wpierw dany autor opisuje ogólnie wydarzenia w danym kraju. Następnie jest wywiad z osobą, która brała czynny udział w wydarzeniach roku 1968 lub ma dużą wiedzę na ten temat. I część ostatnia (moim zdaniem...

GregorEust | 2015-06-07
tommy89 | 2015-03-30