Diablica

Tłumaczenie: Anna Bernat
Seria: Książnica kieszonkowa
Wydawnictwo: Książnica
Life and loves of a she-devil
837132667X
zemsta, kobieta

Powieść zarazem przewrotna, jadowicie dowcipna i na swój sposób brutalna: opowiada o przeistoczeniu i zemście. Jej bohaterka, brzydka, nieefektowna, ale poczciwa żona przystojnego finansisty, na pozór niczego dobrego od życia ani żadnej w nim odmiany nie może się spodziewać. Jednakże pewnego dnia anioła w jej duszy zastępuje diabeł...

marthaa89 | 2011-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 października 2011

Ruth jest kobietą brzydką. Ma męża, dom, dzieci. Któregoś dnia mąż ją zostawia, a ona poniżona i sprowokowana przez niego obmyśla jak pozbawić go tego wszystkiego co miał będąc z nią. Dodatkowo, Ruth ma obsesję na punkcie kobiety dla której zostawił ją mąż - Mary Fisher, popularnej pisarki romansideł. Ruth po kolei pozbawia Bobba domu, wolności, spokoju, dobrego wizerunku, pracy. Powoduje również że Mary jest zmuszona zająć się jej dziećmi oraz swoją matką, którą wyrzucają z domu spokojnej starości. Ruth natomiast, staje się kobietą pewną siebie, asertywną i osiąga sukces zawodowy. Na swojej drodze spotyka różnych ludzi, którym przekazuje swoją wiedzę i poglądy na temat natury ludzkiej i świata. Nie rozumiem jednak pomysłu przeistoczenia się Ruth w Mary Fisher. Zmieniła się w osobę która jej wszystko zabrała, a jednocześnie dała jej powód do zemsty na niej. Trochę dziwne jak dla mnie. Ale książkę jak najbardziej polecam.

Katherina87 | 2012-11-22

Jej bohaterka, brzydka, nieefektowna, ale "poczciwa" żona przystojnego finansisty, na pozór niczego dobrego od życia ani żadnej w nim odmiany nie może się już spodziewać. Jednakże pewnego dnia "anioła" w jej duszy zastępuje "diabeł"...

Na podstawie książki powstał film pod tym samym tytułem z Meryl Streep w jednej z głównych ról.

Izabela | 2011-12-02

Nie jest to tanie romansidło, opis i okładka mogą mylić. Jest to opowieść o nienawiści i o zemście. Takiej, do jakiej tylko zdradzona kobieta może być zdolna. Ruth to pokraka, kura domowa, niezbyt urodziwa. Mary Fletcher to jej przeciwieństwo - księżniczka czekająca na księcia w wysokiej wieży. Ruth zamienia się w Diablicę, jest nieugięta i rujnuje życie tym, którzy ją skrzywdzili, dosłownie. Polecam, bo uśmiałam się przy książce serdecznie aczkolwiek zakończenie mrozi krew w żyłach...

Agnieszka | 2014-05-08
Przeczytana: 08 maja 2014

Zgadzam się, że brutalna. Z jednej strony humorystyczna, zabawna, ale z drugiej taka do bólu szczera, smutna... Tak mi na początku było żal głównej bohaterki, ale widać kobeita miała w sobie odwagę, by się zemścić. Ciekawe tylko czy po tym wszystkim była jednak szczęśliwa. Czytało się lekko i szybko, z ciekawością jak to wszystko się zakończy.
Szkoda, że w normalnym życiu też zdarzają się takie sytuacje, ale kobiety po prostu podporzadkowują się temu co daje los.

kwiatek29 | 2012-05-14
Przeczytana: 10 maja 2012

Nieatrakcyjna fizycznie Ruth,zostaje porzucona przez swojego męża,dla pięknej,eterycznej Mary Fisher.Pewnego dnia ,z anioła przeistacza się w diabła,postanawia krok po kroku zniszczyć szczęście Bobba.Realizuje swój plan,który wymaga od niej ogromnego samozaparcia i sprytu.Powieść przeczytałam z przyjemnością.Wersja filmowa różni się od pierwowzoru,w filmie bardziej podobało mi się zakończenie-było bardziej prawdopodobne i realistyczne.

blooz | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Ruth nieatrakcyjna gospodyni domowa, matka dwójki dzieci zostaje zdradzona przez swego męża Boba. Nazwana przez niego diablicą postanawia się na nim zemścić i udowodnić, że nie powinien jej lekceważyć. Z czasem Ruth wprowadza w swoje życie plan który miał na celu zniszczenie szczęścia i miłości niewiernego małżonka i jego kochanki.

Nie wiem co mam sądzić o tej książce. Trochę ciężko mi się ją czytało, na początku była ciekawa a im dalej byłam to zaczynała mi ciążyć i niechętnie po nią sięgałam.

Agnieszka | 2016-05-23
Przeczytana: 02 maja 2016

Ciekawa. Historia porzuconej żony, która postanawia odegrać się na wiarołomnym mężu. Robi to w sposób bardzo oryginalny i skuteczny. Książka napisana lekko i z sarkazmem, przy okazji trafne i nieco złośliwe obserwacje na temat różnych warstw społeczeństwa.

Lwica_Szeptucha | 2015-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

"Diablica" to niesłychanie mądra książka. Można się z niej wiele dowiedzieć o relacjach damsko-męskich i... o życiu, po prostu. Z drugiej strony nie należy brać jej całkowicie na poważnie - postacie są mocno przerysowane, a fabuła momentami nieco nieprawdopodobna, ale widać, że ma to swój cel. Jest trochę jak baśń, która niesie ze sobą wyraźne przesłanie - nie pożądaj męża bliźniej swej, bo kto wie, możesz trafić na diablicę ;) Polecam, warto!

Emilia | 2014-12-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tak jak żona finansisty, powinna zachować się każda kobieta( z tą operacją plastyczną na kochankę męża, trochę przesadziła)!

Fragile | 2012-01-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

należało się paskudom :) żałuję, że zabrakło mi odwagi, fantazji i rozmachu :)