Mapa Nowego Świata. Wybór wierszy

978-83-240-0972-5
poezja, Karaiby
poezja
Łukasz Kuć

Ukazanie się w Polsce pierwszego wyboru wierszy jednego z największych żyjących poetów świata (w przekładach znakomitych tłumaczy, wśród nich wielu wybitnych poetów) jest prawdziwym wydarzeniem, znacznym poszerzeniem naszych horyzontów na literaturę powszechną i wypełnieniem dotkliwej luki istniejącej dotychczas w naszej kulturze. W poezję tę znakomicie wprowadza otwierający książkę...

W poezję tę znakomicie wprowadza otwierający książkę błyskotliwy esej Josifa Brodskiego, zaś tom zamyka przemówienie noblowskie Walcotta. Poeta składa w nim hołd trudnej historii i złożonej współczesności tej egzotycznej części świata, którą - jak pisze Brodski - „odkrył Kolumb i skolonizowali Brytyjczycy, ale unieśmiertelnił Walcott”.

Paprykarz Szczeciński | 2016-06-12
Wioletta Grzegorzewska | 2014-11-05