Rozkoszne. Antologia kobiecych opowiadań erotycznych

Wydawnictwo: Replika
978-83-7674-058-4
Ag2S

red. Magdalena Bandurska Erotyczne opowiadania współczesnych Polek to zbiorowy portret kobiecych uczuć i pragnień, realizowanych w stałych związkach, przelotnych romansach i fantazjach seksualnych. Dwadzieścia jeden autorek opisuje seks z kobiecej perspektywy, w różnorodnych scenach, w pełnej rozciągłości kobiecych doświadczeń - seksu z mężczyzną i seksu z kobietą, w fantazjach i...

red. Magdalena Bandurska

Dwadzieścia jeden autorek opisuje seks z kobiecej perspektywy, w różnorodnych scenach, w pełnej rozciągłości kobiecych doświadczeń - seksu z mężczyzną i seksu z kobietą, w fantazjach i rzeczywistości, w imię miłości i zamiast niej, w czystej przyjemności i niechcianym obowiązku.
Ta niezwykła książka daje wyobrażenie o tym, jak wygląda życie erotyczne współczesnych Polek, o czym marzą kochanki, partnerki i żony, czego nie lubią, a czego się wstydzą. Każde opowiadanie to nieszablonowy portret współczesnych kobiet, które odnoszą sukcesy lub zmagają się ze swoimi lękami, mają życie usłane różami lub walczą z brutalną prozą życia. Antologia Rozkoszne powstała w wyniku konkursu Wydawnictwa Replika na najlepsze opowiadanie erotyczne.

Klaudia | 2015-06-23
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Nigdy nie wystawiałam tak złej opinii ale ten zbiór ,,najlepszych" opowiadań, który zachęca swoim opisem okazał się totalnie beznadziejny. To było żenujące i straszne z jednej strony. Zdecydowanie nie polecam.

Buka | 2013-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2013, E-booki
Przeczytana: 16 listopada 2013

Czy to właśnie wszystko na co było stać ten zbiór "najlepszych" opowiadań erotycznych??
Chyba ze mnie jest straszny drewniak, bo żadna historia mi się nie spodobała, wręcz przeciwnie.
Każda próba pisania o pięknie splecionych ze sobą miłością (etc etc) ciał była dla mnie niemiłosiernie nudna.
Rozumiem, że to zbiór opowiadań, że zawsze są te gorsze i lepsze, ale te tutaj to totalna słabizna.
Śmiem wątpić, żeby ktokolwiek spośród tych 21 wypocin mógł znaleźć coś dla siebie, bo naprawdę nie ma z czego wybierać, ech ;)).
Nie musisz, nie czytaj.

| 2010-09-12
Przeczytana: 12 września 2010

"Antologia kobiecych opowiadań erotycznych" jest zbiorem tekstów, nagrodzonych w konkursie Wydawnictwa Replika. Wśród nich znajdują się dzieła dwudziestu jeden kobiet, które na swój sposób przedstawiają nam historie bohaterek poszukujących spełnienia. Nie da się ukryć, że każda z nich jest inna i potrzebuje od życia odmiennego sposobu na zaspokojenie swoich potrzeb.

Czytając "Rozkoszne" zostałam naprawdę mile zaskoczona. Oprócz prac napisanych swobodnym językiem miałam również okazję zagłębić się w opowiadania aż po brzegi nasączonych różnego rodzaju metaforami i realistycznymi i opisami.

Jednym z takich opowiadań był "Mężczyzna ze skrzypcami" napisany przez Agnieszkę Kwit. Autorka zapoznała nas w nim nie tylko z pragnieniami głównej bohaterki ale również z jej ukrytymi marzeniami. Oprócz plusów związanych z poznaniem nowego mężczyzny kobieta zmagała się również z prawdą wyznaną jej pewnego słonecznego dnia.

Niemalże każda pisarka przedstawia nam problemy, z którymi w życiu...

Yae | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Dawno nie czytałam czegoś tak żenującego. Nie potrafię wymienić nawet jednej zalety tej książki.

misself | 2011-01-17

To, że na ten zbiór składają się opowiadania nagrodzone w konkursie, przeczytałam dopiero w internecie. Wielka szkoda, że wydawnictwo nie zdecydowało się zamieścić tej informacji w książce, bo wyjaśniłaby się przynajmniej sprawa niezmiernej nierówności opowiadań.

Niezgrabność stosowanego języka przywodziła mi na myśl rubrykę "Mój pierwszy raz" w Bravo, którą czytywało się w latach 90 z niezdrową fascynacją. Autorki opisują głównie seks - niektóre teksty brzmią jak scenariusz do filmu porno: przyszedł, włożył, wyjął, a jej świat zadrżał z rozkoszy. Zbyt mało tu erotyki, a jeśli już się pojawia, to opisana banalnie i w niepotrzebnie górnolotnych słowach. Bohaterki - dorosłe kobiety - są egzaltowane jak nastolatki.

Czytałam to wszystko płacząc ze śmiechu. Kwicząc, chichocząc i zachłystując się dotarłam do końca, do perełki tego zbiorku, czyli do "Najlepszego kochanka na świecie", opowiadania jak żywcem wyjętego z prozy Chmielewskiej: napisanego lekko, z ironią, dystansem, bez patosu...

Montgomerry | 2010-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2010

Każde z tych opowiadań jest inne, mimo że każde oczywiście napisane zostało we wskazanym rejonie tematycznym. Jedne są dłuższe, inne krótsze. Jedne bardziej oddziaływają na zmysły czytelnika, inne mniej. Niektóre przekazują spójną historię, inne są natomiast jedynie luźnymi zapiskami. Jedne skupiają się jedynie na pewnych momentach intymnego życia, inne dokonują jego analizy. Mamy tu również różnorodne postrzeganie intymnej sfery życia. Wszystkie opowiadania są bardzo kobiece. Ich bohaterki to kobiety poszukujące: bliskości, nowych wrażeń, miłości, akceptacji, przyjemności, idealnego kochanka. Mamy tu kochanki, żony, wdowy, partnerki, koleżanki z pracy, dawne przyjaciółki, znajome ze świat wirtualnego. Mowa jest o miłości, namiętności i zdradzie. Są romanse, niespełnione małżeństwa, trójkąty, miłość do najlepszego przyjaciela, seks z młodszym lub nieznajomym mężczyzną, miłość lesbijska. (...)

całość

Lenka | 2014-12-11
Na półkach: Rok 2014, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2014

Przeczytałam te 21 opowiadań różnych autorek i w sumie to trudno mi się tak do końca wypowiedzieć co myślę, bo to opowiadania były tak różne, tak inne, jedne ciekawe, drugie mniej, z niektórych z nich można by napisać nawet dłuższą książkę. Lektura w całości taka sobie, może nie zachwycająca, ale taką którą da się w miarę szybko przeczytać.

dzazzminka | 2011-03-01
Przeczytana: 27 lutego 2011

Zbiór opowiadań o erotycznych pragnieniach kobiet. Każde opowiadanie napisane na swój własny sposób. Każde z nich dobrze się czyta, a przy okazji można zidentyfikować się z niektórymi bohaterkami, czy ich stwierdzeniami i marzeniami.

JASKIERKA57 | 2013-05-03
Przeczytana: 03 maja 2013

PO RAZ PIERWSZY NIE DOKOŃCZYŁAM KSIĄŻKI JEST TAK NUDNA ŻE COŚ OKROPNEGO,SZCZERZE MÓWIĄC ZAWIODŁAM SIĘ I TO BARDZO.BANAŁ WIEJĄCY NUDĄ.

Kasiulek | 2011-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2011

Po tę książkę sięgnęłam po przeczytaniu innej pozycji o tej tematyce, napisanej przez amerykańskie pisarki, "W łóżku z...".
Pomimo, że nie podobała mi się ona do końca, postanowiłam, że przeczytam polską książkę i zobaczę co sądzą na ten temat Polki.

"Rozkoszne" to 21 opowiadań, historii napisanych przez 21 różnych autorek, opisujących seks z kobiecej perspektywy. To fantazje i rzeczywistość, to związki z kobietami, seks z mężczyznami, w trójkątach, z młodymi, niedoświadczonymi chłopakami.
To historie kobiet poszukujące miłości, ciepła, bliskości, idealnego związku lub po prostu wyuzdanego seksu na chwilę, na jedną noc.
Takie są marzenia tych kobiet.

To 21 historii, a ile z nich przeczytałam od początku do końca? Kilka, może z 10 :o(

Niektóre po prostu przekartkowałam, nie wciągnęły mnie, nie zainteresowały.

Te przeczytane są pełne dokładności opisu: każdy gest, dotyk, słowo. To historie kobiet niespełnionych w związkach, poszukujące czegoś nowego, nieznoszące rutyny w łóżku....