Lesbos. Najlepsze opowiadania erotyczne

Wydawnictwo: W.A.B.
joly_fh

Pierwszy w Polsce zbiór lesbijskich opowiadań erotycznych! Ryzykowny pościg na motocyklach, rodzinny piknik, nabożeństwo w małym miasteczku, Święto Dziękczynienia... i kobiety: buntowniczki w skórach, przykładne żony na wspólnym wypadzie do spa, oszustki przebrane za kaznodziejów, złodziejki i artystki - Kathleen Warnock po raz kolejny przedstawia najciekawsze i najbardziej inspirujące...

Pierwszy w Polsce zbiór lesbijskich opowiadań erotycznych!
Ryzykowny pościg na motocyklach, rodzinny piknik, nabożeństwo w małym miasteczku, Święto Dziękczynienia... i kobiety: buntowniczki w skórach, przykładne żony na wspólnym wypadzie do spa, oszustki przebrane za kaznodziejów, złodziejki i artystki - Kathleen Warnock po raz kolejny przedstawia najciekawsze i najbardziej inspirujące lesbiskie opowiadania erotyczne. Tym razem w wyborze tekstów uczestniczyły muzyczki z popularnego w USA zespołu Betty. Udało im się stworzyć kolekcję wyjątkowych tekstów.

Wśród kilkunastu autorek znalazły się pisarki, dziennikarki, muzyczki, blogerki i działaczki społeczne. Każda wniosła do książki to, co dla niej najważniejsze i najbardziej podniecające. Różnorodność stylów i pomysłów doskonale współgra z różnorodnością miłosnych uniesień i seksualnych rozkoszy.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2013

źródło okładki: www.wab.com.pl

Kaliber48 | 2014-06-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, LGBT

Mimo, że tytuł jednoznacznie sugeruje, do kogo może być adresowana ta książka („Lesbos. Najlepsze opowiadania erotyczne, 2010”), to po lekturze mogę z ręka na sercu napisać, że zachwycą się nią osoby ze wszystkich orientacji seksualnych. Książka jest naprawdę wyśmienita! Żadne tam „setne twarze Greya” czy „milion pociągnięć szczoteczką do zębów…”. W książce tej zamieszczono bardzo smakowite opowiadania erotyczne i czyta się je z ogromną ciekawością i autentycznie bez wypieków na twarzy! Chociaż, gdybym był lesbijką to cholera wie!

Książka jest finalnym „dziełem” konkursu ogłoszonego w 2009 roku przez wydawcę Cleis Press - Kathleen Warnock, a na który to konkurs z całego świata, głównie jednak z USA napłynęły opowiadania, które łączył temat, cytuję: „co pociąga lesbijki i czego się boją”. Wyboru dokonały trzy dziewczyny z amerykańskiego, żeńskiego zespołu muzycznego „BETTY”. Jak pisze wydawczyni książki, Kathleen Warnock „…wszystkie trzy, posiadające siłę dziesięciu...

Dociekliwy_Kotek | 2016-11-25
Na półkach: Przeczytane, LGBT - L
Przeczytana: listopad 2016

Kiedyś, jak będę miała mniej do czytania, a przez to więcej czasu, napiszę studium porównawcze pornografii polskiej i zagranicznej, konkretnie - anglojęzycznej. Kto, jak ja, wychował się na fanfickach, zgodzi się zapewne, że polskie erotyki pisze się inaczej - innym językiem, w innym "tempie". Proszę zatem nie oczekiwać po tym zbiorku wyrafinowania literackiego, nastrojowości czy subtelnej zmysłowości - mam brzydkie podejrzenie, że brak powyższy jest cechą tego typu literatury z kręgów angloamerykańskich.
Śmiem twierdzić, że w pornografii najprzyjemniejsze jest jej pisanie - czytanie cudzej rzadko kiedy dostarcza satysfakcji (zwłaszcza czytelniczej). Nie ten aspekt "Lesbos" chciałabym zatem poruszyć.

To, co naprawdę urzekło mnie w tym zbiorku, to szeroki wachlarz i cudowna różnorodność postaci. Są tu butch, są i "normalne" kobiety; są przesłodzone dziewczynki i muskularne sportsmenki; są zafiksowane religijne maniaczki i władcze dominy z klubów SM, są dziewczyny żywcem wzięte z...

książek: 1987
mrzokonimow | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Chyba oczekiwałem od tych opowiadań czegoś innego. Przyznaję, moja wina.
Przeczytawszy na okładce, że to "historie o poszukiwaniu tożsamości i przełamywaniu schematów", pomyślałem o bohaterkach "Carol" Patricii Highsmith czy "Pokoju nr 19" Doris Lessing, o kobietach stojących przed wyborem, uwikłanych z niewygodne życiowe sytuacje, kobietach odważnych, walczących i zdobywających. Nic z tego. Bohaterkami niemal bez wyjątku kieruje pospolita żądza, którą (uwaga, spoiler!) stosunkowo szybko udaje się zaspokoić.
Interesująco wypadają może trzy, góra cztery teksty. Ogromna większość to podle napisana proza anatomiczna.

Ewa Kowalska | 2014-10-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 października 2014

Zachęcona tytułem, a dokładnie przymiotnikiem "najlepsze" z wiarą sięgnęłam po literaturę, jakiej zwykle nie czytuję. Najlepsze, czyli wyselekcjonowane, dobrane, takie, że lepszych nie ma. No to warto przeczytać, myślę.
To, co zobaczyłam jest słabe, mierne, niszowe, skierowane do czytelnika niewymagającego. Ktoś z recenzujących użył sformułowania, że czyta się bez wypieków na twarzy - jako pochwałę. Dla mnie brak wypieków w temacie erotyki świadczy o potraktowaniu tematu pobieżnie, niewłaściwie, chybiając celu. Trudno tu mówić o wypiekach jeśli zainteresowanie bohaterek skierowane jest głównie w stronę majtek. Używanie wielokrotnie słowa "cipka" nie polepsza sprawy.
A przecież erotyka wiąże się z miłością, zakochaniem, zauroczeniem, zachwytem, a dopiero z pożądaniem, oddaniem i spełnieniem.
Tu większość opowiadań od spełnienia się zaczyna i... właściwie to już koniec. W opowiadaniach zastosowano powtarzający się motyw religii, kościoła, grzechu jako pierwiastków mających dodać...

Sonia Niemirska | 2018-07-11
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2018

Jako lesbijka wyszukuję różnych pozycji (książkowych żeby była jasność ;) ) poruszających temat kobiecego homoseksualizmu i ze smutkiem stwierdzam, że jest tego mało. Z tego powodu trudno mi jednoznacznie ocenić tę książkę, bo z jednej strony nie jest to literatura zbyt wysokich lotów, jednak spragniona tego typu książek pochłonęłam ją z przyjemnością. Może nie była to przyjemność rzędu naleśnika z nutellą, ale i bez nutelli naleśnik smaczny jest ;)
Nie żałuję że ją przeczytałam.
Szokować i bulwersować może fakt, że kobiety są tu przedstawione jako istoty owładnięte dziką żądzą i niecierpliwie dążące do tego, aby tę żądzę zaspokoić. Ergo, nie ma tu za grosz romantyzmu, jest za to głównie seks, seks no i może jeszcze trochę seksu.
Jednak nie ma się co zżymać - toż to opowiadania erotycznie a nie jakieś przesłodzone love story.
A niech Wam będzie! Podobało mi się :D

Polecam szczególnie homofobom, krypto-homoseksualitom oraz ludziom z zakmniętym umysłem. Gwarantuję Wam, że nie...

rude_recenzuje | 2015-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2015, Recenzenckie
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Książka składa się z dwudziestu dwóch rozdziałów- dwudziestu dwóch różnych historii, zapisanych przez kobiety o różnych profesjach i zainteresowaniach, w których prezentują swoje erotyczne przygody lub wyobrażenia z innymi kobietami. Tytuł i grafika na okładce stanowi idealne wprowadzenie do tego, co czeka na czytelnika na kartach książki, jednocześnie sugerując najlepsze grono odbiorców. Według mnie po książkę może sięgnąć każdy, bez względu na orientację seksualną.

Niektóre z opowiadań podniosły mi krew w żyłach, jednocześnie przyprawiając o wypieki na twarzy. Większość jednak stanowiła zlepek opisów z poprzednich opowiadań, wkomponowanych w nieco inną historię. Czytając książkę miałam wrażenie jakby wszystkie opowiadania wyszły spod pióra jednej osoby, przez co książka traci na swojej wartości. Początkowo zupełnie nie zwracałam na to uwagi, natomiast przy każdym kolejnym opowiadaniu stawało się to...

Kurz | 2015-09-27
Na półkach: 2015!, Przeczytane, Posiadam, LGBT
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Mogę śmiało zadeklarować się, iż nie jestem fanką gatunku romansowo-erotycznego. Jako kobieta (statystycznie płeć piękna znacznie częściej sięga po tego typu opowieści) całkowicie się nie odnajduję, nie sprawdzam, czuję w tym obco. Gdyby tam było coś więcej, jakaś psychologia zastosowana, cokolwiek, być może nie czułabym tak wielkiego rozczarowania jak teraz. Prawda jednak jest taka, iż nie znalazłam tam absolutnie nic.

Tak teraz się zastanawiam... Może to ja mam za wysokie wymagania? Może to ja oczekuję od każdej czytanej książki nie wiadomo czego? Z jednej strony mogę się zgodzić. Prosta sprawa - nie lubię książek nudnych, o niczym. Jeśli dana pozycja nie nauczyła mnie nic - jest kiepska. Jeśli nie zachwyciła mnie choć fragmentarycznie - jest do niczego. Jeśli nie pokazała mi całkowicie innego, ale jakże prawidłowego spojrzenia na cokolwiek, które mogłabym przemyśleć lub przedyskutować - czuję żal z powodu jej przeczytania. Wydaje mi się, że mogę stawiać tego typu wymagania....

teaknight | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Super zbiór opowiadań. Niektóre są bardzo ciekawe, pisane z zaskakującej perspektywy; prawdziwy powiew świeżości. Szkoda że nie ma więcej.

sachmet | 2014-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Spróbuję w kilku słowach: tandeta, przewidywalność, brak warsztatu, stereotypowe podejście do tematu.

Dziękuję, nie polecam nikomu.

Monika Zaremba | 2015-12-23
Przeczytana: 22 grudnia 2015

SPodziewalam sie czegos bardziej szczegolowego i napisane w interesujacej formie. GDybym byla tej orientacji raczej bylabym zniesmaczona ze homoseksualizm kobiet w niektorych zawartych opowiadaniach jest przedstawiony w sposob kombinatorski i w zlym swietle