Do piekła na wysokich obcasach

Wydawnictwo: Świat Książki
To hell in high heels
978-83-247-1806-1
hobby
Ag2S

Helena Frith Powell nie brała pod uwagę poddania się zmarszczkom, siwym włosom i poszerzającej się talii. Przecież na pewno coś da się zrobić! Uzbrojona w mikstury, balsamy i pigułki (jak też sięgając po bardziej radykalne środki!), postanowiła przetestować wszystkie istniejące sztuczki w walce ze starzeniem się: od zielonej herbaty, botoksu i liposukcji, po najnowsze zabiegi laserowe, jogę i maseczki z kawioru. Do piekła na wysokich obcasach to przezabawna opowieść o tym, jak pewna kobieta przemierza świat, rywalizując z zegarem biologicznym i sprawdzając na sobie wszelkie metody walki z przejawami upływającego czasu.

Dori | 2014-09-04
Przeczytana: 03 września 2014

Spodziewałam się lekkiej i przyjemnej lektury, tematycznie podobnej do 'Kocham Nowy Jork', a co dostałam? Jakiś poradnik o tym, jak wstrzyknąć w siebie wszystko, co możliwe, jakie najlepsze (i najdroższe!) kremy kupować, do jakich klinik jeździć. Równie dobrze mogłabym przejrzeć pierwszą lepszą babską gazetę. Przynajmniej straciłabym znacznie mniej czasu.

Annia | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

Totalne rozczarowanie........
Strata czasu,nie polecam ;( nie lubię tego uczucia jak książka jest taka,że jak się czyta to aż boli taka niezachęcająca.

kooooooot | 2015-03-13

całe 40 pachnących papierem stron,nie zachęciło mnie do dalszego czytania.Od pierwszej strony,mamy dawkę botoksu,pogoń za chirurgiem plastycznym, dobrym fryzjerem, i uporczywe na siłę zatrzymanie młodości.Nie jest to temat, który mnie interesuje.Pranie mózgu o tym że, wygląd jest najważniejszy i to w dodatku wygląd plastikowej lali.Z wielkim biustem, i ustami jak ponton.Dziękuję za takie kanony.Nie zamierzam dalej czytać.

Ilość stron: 303

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i kosmetyczna tematyka. Autorka zwiedza różne miejsca na świecie, a właściwie głównie kliniki medycyny estetycznej w których testuje różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, które mają opóźnić proces starzenia. Każdy z zabiegów jest opisany mniej więcej. Są również wypowiedzi lekarzy i innych specjalistów. Bardzo dobrze się to czyta. Zaciekawia od początku do końca.

Na końcu są wnioski autorki z tych wszystkich zabiegów oraz diety na jaką się zdecydowała.

Polecam każdemu tą książkę.

Ciekawe cytaty:

„Osobiście wolę iść do piekła na wysokich obcasach niż do nieba w płaskich butach.” (str 10)

„Szesnastowieczny dramaturg Thomas Nashe wypowiedział niegdyś mrożące krew w żyłach zdanie: „Piękno jest kwiatem, który pożrą zmarszczki”. To jest coś, przed czym odczuwamy lęk.”(str 59 – 60)

„Stres jest tak trudno kontrolować, ponieważ niełatwo go zdefiniować. Bardzo często jesteśmy...

hienka7 | 2013-09-08
Na półkach: Przeczytane, Bemowo, 2013
Przeczytana: 08 września 2013

Autorka pokazuje nam mniej lub bardziej inwazyjne sposoby na zachowanie młodości. Niektóre sama na sobie sprawdza i popada w pogoń za młodością posuwając się dalej i dalej byle wyglądać młodziej. W końcu dochodzi jednak do wniosku, że bycie seksowną i atrakcyjną niekoniecznie musi wiązać się z wyglądaniem wiecznie młodo. A ja po przeczytaniu tej książki utwierdziłam się w przekonaniu, że nigdy nie poddam się operacji plastycznej no chyba, że wynajdą jakieś sposoby na operacje bez bólu i efektów ubocznych ;-)))

Beata | 2011-12-25
Przeczytana: 30 listopada 2011

Obsesja na punkcie zachowania młodości. Za wszelką cenę, wszelkimi metodami. Żałuję, że sięgnęłam po tą książkę. Nie przeczytałam jej do końca. Nie dałam rady, nie mogłam się przemóc. Jest obrzydliwa. Niektóre opisy po prostu wywołują mdłości.

Magdalena K | 2013-09-01
Przeczytana: lipiec 2013

Helena Frith Powell zamiera Nas w podróż po mniej lub bardziej inwazyjnych sposobach zatrzymania młodości fizycznej, za wszelką cenę – dosłownie i w przenośni. Będziesz z nią asystować przy operacji, brać czynny udział w ćwiczeniach fizycznych, jak również psychicznych Będziesz światkiem rozmów z lekarzami opisującymi szczegółowe etapy poszczególnych zabiegów i ewentualnych konsekwencji z nimi związanych.
„Do piekła na wysokich obcasach” to relacja czterdziestoletniej kobiety, która nie jest w stanie pogodzić się z upływającym czasem, a co za tym idzie, ze zmianami jakie zachodzą w jej ciele. Co ciekawe, jak sama twierdzi, część zabiegów, które do tej pory potępiała, jak np. botoks, decyduje się wykonać na sobie – oczywiście na potrzeby książki 

Jest to historia opisana z lekkim przymrużeniem oka, jednak porusza bardzo ważną kwestię, jaką jest przesadne kultywowanie własnego ciała. W dzisiejszych czasach obsesja na temat młodego wyglądu jest tak duża, że większość zabiegów,...

Kami | 2011-10-06
Przeczytana: 06 października 2011

Napisany z humorem przewodnik o zabiegach inwazyjnych i nieinwazyjnych upiększających ciało. Rozważania co jest dobre a co jest przesadą, i gdzie leży ta granica :) Ciekawe wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia. Lekko się czyta. Dla kobiet w każdym wieku.

Magda | 2014-01-28

Nie doczytałam do końca, znudziła mnie, nie polecam.

Pamela | 2017-01-18

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości. Jestem pewna,że nigdy nie poddam się takim zabiegom, dlatego byłam ciekawa jak to wszystko przebiega, co czuje kobieta, która poddaje się takim rzeczom.
Zupełnie nie rozumiem opinii typu,że książka beznadziejnie głupia,że nie da jej się czytać. Ciężko napisana, obrzydliwa. Nie. Nie zgadzam się. Pomimo tych opinii i tak przeczytałam książkę i zastanawiam się o co chodzi tym osobom.
Zwłaszcza,że autorka w swoich wnioskach wszystko tłumaczy. I sama zaczyna rozumieć co takiego zrobiła.

Książka lekka, można się z niej dowiedzieć dużo rzeczy jak naturalnie dbać o swoją skórę, aby była jędrna i zdrowa.

Polecam przeczytać. Moja ciekawość została zaspokojona.