Czarodziejki.com

Wydawnictwo: Octopus Centre
978-83-922904-4-5
literatura faktu
asiab

Sex-reportaż z życia młodych dziewcząt w warszawskiej agencji towarzyskiej, napisany przez nie same.

• Piękny sekret

7 (7 ocen i opinii)
Aż po grób
Sara Shepard

7,63 (115 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Magisterium II: Miedziana rękawica
Cassandra Clare , Holly Black

7,21 (29 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Beremis | 2016-06-13
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Koło reportażu to nawet nie stało.
Zbiór głupkowatych anegdotek i historyjek z burdelem w tle. A tak na prawdę to Podręcznik dla stręczycieli, sutenerów i alfonsów - jakie gadki wciskać dziewczyną, żeby do burdelu przyszły.
Już od wstępu przez kolejne rozdziały burdel zachwalany jest jako lek na całe zło, rozwiązanie wszystkich kłopotów kobiety. Nie masz kasy - w burdelu będziesz miała je jak igieł na sośnie. Nie masz męża - tam go znajdziesz, wybierzesz sobie z najlepszych. Mąż Cię nie kocha - w burdelu każdy klient Cię kocha. Koleżanki z pracy doradzą, pomogą, pocieszą, nie tylko w sprawach zawodowych. Burdelmama będzie jak matka, a ochroniarz jak starszy brat. KOSZMAR.
I z każdą stroną jest coraz gorzej i nudniej i w kółko to samo - takie małe pranie mózgu.
Historyjki Viki trochę podciągają poziom - gdzieś tam między wierszami jej wypowiedzi widać brud tego fachu, ale zniweczone to jest powtarzanym ciągle, że jak przeżyje się najgorsze to będzie lepiej - lepiej w tym samym...

Motylek | 2011-11-08
Na półkach: Przeczytane, E-booki :)
Przeczytana: 08 listopada 2011

Książka dla dorosłych. O seksie za pieniądze. I o prostytutkach. Świetny reportaż, ciekawy! Oczami wyobraźni można zajrzeć do agencji, "podsłuchać" o czym rozmawiają dziewczyny świadczące tam usługi, poznać tajniki jakże starego zawodu.. Były momenty gdzie można się było pośmiać, ich małe lub większe potknięcia, kłótnie.. Przewijały się różne emocje smutek, gniew, radość, pożądanie.. W niektórych momentach można było odczuć lekkie zniesmaczenie. Dużo w niej wulgaryzmów, ale czegóż można by się było spodziewać, książkę napisały prostytutki.. W moim przypadku wygrała ciekawość.. Byłam strasznie ciekawa, co będzie dalej, jak wyglądało życie dziewczyn. Żal mi ich trochę, żadna w życiu lekko nie miała. One jednak są "twarde" na życie !!! W sumie.. to jakby poradziły sobie w burdelu!? co?
Odradzam czytelnikom o wrażliwej naturze ;)

Krystian | 2010-08-19
Przeczytana: 09 sierpnia 2010

Nie spodziewajcie się tzw. podniety. Jest to książka bardziej obrzydliwa niż pobudzająca zmysły, lecz na pewno warto sięgnąć i przynajmniej przejrzeć. Mnie osobiście podobała się tylko druga historia główna, a reszta... powiedzmy: bardziej przewidywalna. Biedne i nieposiadające perspektyw dziewczyny trafiające do agencji z wielu powodów opisują jedną z najgorszych stref naszego społeczeństwa. Odkrywają WSZYSTKIE jej tajemnice. Najbardziej przeraziły mnie jednak nie kobiety upadłe lecz zachcianki i dziwactwa ich klientów.
Tylko dla ludzi o mocnych nerwach, gdyż słabsi na pewno będą musieli odwrócić wzrok od ociekających wulgaryzmem i upodleniem stron.

ivv | 2015-11-10

Wulgarna, momentami obrzydliwa.
Przeczytałam parę fragmentów.
Nie mogę polecić.

Dracarys | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Długo czytałam tę pozycję. Nie jest to literatura łatwa, jednak warto przeczytać, aby trochę poszerzyć własny światopogląd. Reportaż, moim zdaniem, dobry, choć nie sięgałam wcześniej po ten typ literatury, więc nie mam go do czego porównać.
Książka pokazuje życie prostytutek w agencji, pokazuje ich zawód od podszewki ze wszystkimi wzlotami i upadkami, konfliktami, problemami, relacjami i atmosferą jaka panuje w pracy i podczas przerw. Jest to wartościowa pozycja, można się z niej wiele dowiedzieć bez mydlenia oczu. Nie powiem, żebym czuła się zaszokowana podczas, czy po przeczytaniu. Niektóre epizody były zabawne i śmieszne, niektóre niesmaczne, jeden zaś mnie przeraził (poronienie 5-miesięcznej ciąży sztucznie wywołane, wraz z dokładnym, dość makabrycznym opisem). Poza tym można było przez to przebrnąć, choć co poniektórym wrażliwszym osobom raczej bym nie poleciła podjęcia tej lektury.
Autorce i dziewczynom, które o sobie opowiadały za odwagę i za pomysł pokazania tego...

Sylwia Zimowska | 2013-02-11
Przeczytana: 09 lutego 2013

Jeśli szukacie reportażu o pracy w agencji, który bez owijania w bawełnę opowie o życiu prostytutek - chyba nic lepszego nie znajdziecie. Całość czyta się jak nagranie wywiadu, razem z kolokwializmami, wulgaryzmami i niepotrzebnymi wtrąceniami innych osób. Spodziewałam się łzawych historii, brutalnego życia i wewnętrznego rozdarcia bohaterek - czegoś, co sprawi, że ludzie po przeczytaniu książki będą mogli zobaczyć pracujące tam dziewczyny jako wartościowych ludzi. Niestety, mam wrażenie, że wyszło wprost przeciwnie - bohaterki to pustogłowe laleczki bez żadnych ambicji w życiu, których do takiej pracy skłoniła wygoda - nie tragiczne wydarzenia. Momentami czyta się to wręcz jak pochwałę prostytucji...

sachmet | 2011-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Bardzo specyficzna książka. Książka - reportaż. Do bólu prawdziwa. Użyty język, typowy żargon, proste słownictwo - nadają klimatu. Momentami bardzo zabawna, momentami nieco smutna. Na przestrzeni kilkuset stron mieszają się różne emocje, włącznie ze zgorszeniem. Myślę, że nie powinno się w ogóle sięgać po tę książkę jeśli szuka się doznań erotycznych, nie o to tutaj chodzi. Pomimo, że głównym wątkiem jest własnie seks książka między wierszami oferuje coś więcej. Przede wszystkim pozwala zaspokoić ciekawość, bo taki świat istnieje, ma się dobrze i niekiedy jest bardzo blisko naszej codzienności.

Polecam jakoś ciekawostkę.

Inka | 2014-08-19

Trudno mi ocenić czy książka "Czarodziejki.com" jest pozycją ciekawą czy też nie. Na początku owszem, bo zaspokajamy swoją ciekawość o tym jak to właśnie jest w czterech ścianach agencji towarzyskiej. Po jakimś czasie stwierdziłam jednak, że czytam w kółko to samo. Ileż można czytać o "bzykaniu"? W połowie książki pomyślałam, że nic nowego mnie w niej nie spotka i nie zaskoczy. Oceniając ją jako reportaż to nawet dobry, bo czuć w nim autentyzm ale oceniając jako historię, którą chcemy poznać to słaba. Nie wiem czy polecić Wam tą książkę.

Leverette | 2014-05-26
Przeczytana: 2014 rok

Książka jest specyficzna, o czym autorka uprzedza na wstępie. Czytałam ją z dużym zainteresowaniem, odkrywałam świat zupełnie mi nie znany a tak przecież niedaleki. Książka opowiada o tym, co się dzieje w ścianach agencji i poza nimi, dlaczego dziewczyny decydują się na taką drogę, kim są ich klienci, a nawet jak klienci postrzegają pracownice agencji. Dużym minusem są powtarzające się historie (albo ja trafiłam na wybrakowaną edycję).

solano | 2015-06-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać. Zabawna, wzruszająca, wulgarna, szczera. Warto przeczytać, jednak nie należy podchodzić do książki z żadnymi oczekiwaniami. Trzeba dać się zaskoczyć.