Okładka książki Czarodziejki.com

literatura faktu
typ
papier
asiab
5.72 (211 ocen i 37 opinii)

Opis książki

Sex-reportaż z życia młodych dziewcząt w warszawskiej agencji towarzyskiej, napisany przez nie same.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Motylek | 2011-11-08
Na półkach: Przeczytane, E-booki :)
Przeczytana: 08 listopada 2011

Książka dla dorosłych. O seksie za pieniądze. I o prostytutkach. Świetny reportaż, ciekawy! Oczami wyobraźni można zajrzeć do agencji, "podsłuchać" o czym rozmawiają dziewczyny świadczące tam usługi, poznać tajniki jakże starego zawodu.. Były momenty gdzie można się było pośmiać, ich małe lub większe potknięcia, kłótnie.. Przewijały się różne emocje smutek, gniew, radość, pożądanie.. W niektórych momentach można było odczuć lekkie zniesmaczenie. Dużo w niej wulgaryzmów, ale czegóż można by się było spodziewać, książkę napisały prostytutki.. W moim przypadku wygrała ciekawość.. Byłam strasznie ciekawa, co będzie dalej, jak wyglądało życie dziewczyn. Żal mi ich trochę, żadna w życiu lekko nie miała. One jednak są "twarde" na życie !!! W sumie.. to jakby poradziły sobie w burdelu!? co?
Odradzam czytelnikom o wrażliwej naturze ;)

Krystian | 2010-08-19
Przeczytana: 09 sierpnia 2010

Nie spodziewajcie się tzw. podniety. Jest to książka bardziej obrzydliwa niż pobudzająca zmysły, lecz na pewno warto sięgnąć i przynajmniej przejrzeć. Mnie osobiście podobała się tylko druga historia główna, a reszta... powiedzmy: bardziej przewidywalna. Biedne i nieposiadające perspektyw dziewczyny trafiające do agencji z wielu powodów opisują jedną z najgorszych stref naszego społeczeństwa. Odkrywają WSZYSTKIE jej tajemnice. Najbardziej przeraziły mnie jednak nie kobiety upadłe lecz zachcianki i dziwactwa ich klientów.
Tylko dla ludzi o mocnych nerwach, gdyż słabsi na pewno będą musieli odwrócić wzrok od ociekających wulgaryzmem i upodleniem stron.

Dracarys | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Długo czytałam tę pozycję. Nie jest to literatura łatwa, jednak warto przeczytać, aby trochę poszerzyć własny światopogląd. Reportaż, moim zdaniem, dobry, choć nie sięgałam wcześniej po ten typ literatury, więc nie mam go do czego porównać.
Książka pokazuje życie prostytutek w agencji, pokazuje ich zawód od podszewki ze wszystkimi wzlotami i upadkami, konfliktami, problemami, relacjami i atmosferą jaka panuje w pracy i podczas przerw. Jest to wartościowa pozycja, można się z niej wiele dowiedzieć bez mydlenia oczu. Nie powiem, żebym czuła się zaszokowana podczas, czy po przeczytaniu. Niektóre epizody były zabawne i śmieszne, niektóre niesmaczne, jeden zaś mnie przeraził (poronienie 5-miesięcznej ciąży sztucznie wywołane, wraz z dokładnym, dość makabrycznym opisem). Poza tym można było przez to przebrnąć, choć co poniektórym wrażliwszym osobom raczej bym nie poleciła podjęcia tej lektury.
Autorce i dziewczynom, które o sobie opowiadały za odwagę i za pomysł pokazania tego wszystkiego...

sachmet | 2011-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Bardzo specyficzna książka. Książka - reportaż. Do bólu prawdziwa. Użyty język, typowy żargon, proste słownictwo - nadają klimatu. Momentami bardzo zabawna, momentami nieco smutna. Na przestrzeni kilkuset stron mieszają się różne emocje, włącznie ze zgorszeniem. Myślę, że nie powinno się w ogóle sięgać po tę książkę jeśli szuka się doznań erotycznych, nie o to tutaj chodzi. Pomimo, że głównym wątkiem jest własnie seks książka między wierszami oferuje coś więcej. Przede wszystkim pozwala zaspokoić ciekawość, bo taki świat istnieje, ma się dobrze i niekiedy jest bardzo blisko naszej codzienności.

Polecam jakoś ciekawostkę.

Sylwia | 2013-02-11
Przeczytana: 09 lutego 2013

Jeśli szukacie reportażu o pracy w agencji, który bez owijania w bawełnę opowie o życiu prostytutek - chyba nic lepszego nie znajdziecie. Całość czyta się jak nagranie wywiadu, razem z kolokwializmami, wulgaryzmami i niepotrzebnymi wtrąceniami innych osób. Spodziewałam się łzawych historii, brutalnego życia i wewnętrznego rozdarcia bohaterek - czegoś, co sprawi, że ludzie po przeczytaniu książki będą mogli zobaczyć pracujące tam dziewczyny jako wartościowych ludzi. Niestety, mam wrażenie, że wyszło wprost przeciwnie - bohaterki to pustogłowe laleczki bez żadnych ambicji w życiu, których do takiej pracy skłoniła wygoda - nie tragiczne wydarzenia. Momentami czyta się to wręcz jak pochwałę prostytucji...

Leverette | 2014-05-26
Przeczytana: 2014 rok

Książka jest specyficzna, o czym autorka uprzedza na wstępie. Czytałam ją z dużym zainteresowaniem, odkrywałam świat zupełnie mi nie znany a tak przecież niedaleki. Książka opowiada o tym, co się dzieje w ścianach agencji i poza nimi, dlaczego dziewczyny decydują się na taką drogę, kim są ich klienci, a nawet jak klienci postrzegają pracownice agencji. Dużym minusem są powtarzające się historie (albo ja trafiłam na wybrakowaną edycję).

Tsss | 2013-09-11

Nigdy nie przyciągały mnie takie książki, gdy koleżanka mi ją podrzuciła nie byłam zachwycona. Jednak po przeczytaniu nie żałuję. W książce ukazany jest świat młodych kobiet, nieraz zagubionych, kiedy indziej perfidnych w swoim działaniu. Opisane jest w jaki sposób trafiły na tą drogę. Można wiele rzeczy ciekawych, mniej ciekawych a czasem i obrzydliwych dowiedzieć się o świecie prostytutek.

Chassefierre | 2013-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Wulgarna, obrzydliwa, obleśna i zniechęcająca książka. W zasadzie można ją przeczytać, ale nie należy się spodziewać jakichkolwiek doznań estetycznych - co najwyżej odruchu wymiotnego.

deface | 2013-08-04

W sumie nie wiem jak się odnieść do tej książki.Osobiście mi ona się podobała,czasem nawet ze zdziwienia podnosiłam brwi :) jeżeli ktoś lubi reportaże i tematy pikantne to jak najbardziej polecam.
Książka opowiada o życiu "Pań do towarzystwa",o ich emocjach,"pracy",życiu i nastawieniu do tego co robią.

Jaskółka | 2013-11-24

Książka o tajemniczym, nieznanym na świecie. Czyta się ją jak powieść sensacyjną. Jest tylko jedno "ale"... Autorka nie przeredagowała wypowiedzi prostytutek, które stanowią treść książki. Czyta się dość ciężko, bo dziewczęta są nad wyraz proste i niezbyt dobrze posługują się ojczystym językiem...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica