Lubimyczytać.pl to:

literatura faktu
typ
papier
asiab
5.7 (204 ocen i 35 opinii)

Opis książki

Sex-reportaż z życia młodych dziewcząt w warszawskiej agencji towarzyskiej, napisany przez nie same.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Motylek | 2011-11-08
Na półkach: Przeczytane, E-booki :)
Przeczytana: 08 listopada 2011

Książka dla dorosłych. O seksie za pieniądze. I o prostytutkach. Świetny reportaż, ciekawy! Oczami wyobraźni można zajrzeć do agencji, "podsłuchać" o czym rozmawiają dziewczyny świadczące tam usługi, poznać tajniki jakże starego zawodu.. Były momenty gdzie można się było pośmiać, ich małe lub większe potknięcia, kłótnie.. Przewijały się różne emocje smutek, gniew, radość, pożądanie.. W niektórych momentach można było odczuć lekkie zniesmaczenie. Dużo w niej wulgaryzmów, ale czegóż można by się było spodziewać, książkę napisały prostytutki.. W moim przypadku wygrała ciekawość.. Byłam strasznie ciekawa, co będzie dalej, jak wyglądało życie dziewczyn. Żal mi ich trochę, żadna w życiu lekko nie miała. One jednak są "twarde" na życie !!! W sumie.. to jakby poradziły sobie w burdelu!? co?
Odradzam czytelnikom o wrażliwej naturze ;)

Krystian | 2010-08-19
Przeczytana: 09 sierpnia 2010

Nie spodziewajcie się tzw. podniety. Jest to książka bardziej obrzydliwa niż pobudzająca zmysły, lecz na pewno warto sięgnąć i przynajmniej przejrzeć. Mnie osobiście podobała się tylko druga historia główna, a reszta... powiedzmy: bardziej przewidywalna. Biedne i nieposiadające perspektyw dziewczyny trafiające do agencji z wielu powodów opisują jedną z najgorszych stref naszego społeczeństwa. Odkrywają WSZYSTKIE jej tajemnice. Najbardziej przeraziły mnie jednak nie kobiety upadłe lecz zachcianki i dziwactwa ich klientów.
Tylko dla ludzi o mocnych nerwach, gdyż słabsi na pewno będą musieli odwrócić wzrok od ociekających wulgaryzmem i upodleniem stron.

Dracarys | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Długo czytałam tę pozycję. Nie jest to literatura łatwa, jednak warto przeczytać, aby trochę poszerzyć własny światopogląd. Reportaż, moim zdaniem, dobry, choć nie sięgałam wcześniej po ten typ literatury, więc nie mam go do czego porównać.
Książka pokazuje życie prostytutek w agencji, pokazuje ich zawód od podszewki ze wszystkimi wzlotami i upadkami, konfliktami, problemami, relacjami i atmosferą jaka panuje w pracy i podczas przerw. Jest to wartościowa pozycja, można się z niej wiele dowiedzieć bez mydlenia oczu. Nie powiem, żebym czuła się zaszokowana podczas, czy po przeczytaniu. Niektóre epizody były zabawne i śmieszne, niektóre niesmaczne, jeden zaś mnie przeraził (poronienie 5-miesięcznej ciąży sztucznie wywołane, wraz z dokładnym, dość makabrycznym opisem). Poza tym można było przez to przebrnąć, choć co poniektórym wrażliwszym osobom raczej bym nie poleciła podjęcia tej lektury.
Autorce i dziewczynom, które o sobie opowiadały za odwagę i za pomysł pokazania tego wszystkiego...

sachmet | 2011-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Bardzo specyficzna książka. Książka - reportaż. Do bólu prawdziwa. Użyty język, typowy żargon, proste słownictwo - nadają klimatu. Momentami bardzo zabawna, momentami nieco smutna. Na przestrzeni kilkuset stron mieszają się różne emocje, włącznie ze zgorszeniem. Myślę, że nie powinno się w ogóle sięgać po tę książkę jeśli szuka się doznań erotycznych, nie o to tutaj chodzi. Pomimo, że głównym wątkiem jest własnie seks książka między wierszami oferuje coś więcej. Przede wszystkim pozwala zaspokoić ciekawość, bo taki świat istnieje, ma się dobrze i niekiedy jest bardzo blisko naszej codzienności.

Polecam jakoś ciekawostkę.

Sylwia | 2013-02-11
Przeczytana: 09 lutego 2013

Jeśli szukacie reportażu o pracy w agencji, który bez owijania w bawełnę opowie o życiu prostytutek - chyba nic lepszego nie znajdziecie. Całość czyta się jak nagranie wywiadu, razem z kolokwializmami, wulgaryzmami i niepotrzebnymi wtrąceniami innych osób. Spodziewałam się łzawych historii, brutalnego życia i wewnętrznego rozdarcia bohaterek - czegoś, co sprawi, że ludzie po przeczytaniu książki będą mogli zobaczyć pracujące tam dziewczyny jako wartościowych ludzi. Niestety, mam wrażenie, że wyszło wprost przeciwnie - bohaterki to pustogłowe laleczki bez żadnych ambicji w życiu, których do takiej pracy skłoniła wygoda - nie tragiczne wydarzenia. Momentami czyta się to wręcz jak pochwałę prostytucji...

Tsss | 2013-09-11

Nigdy nie przyciągały mnie takie książki, gdy koleżanka mi ją podrzuciła nie byłam zachwycona. Jednak po przeczytaniu nie żałuję. W książce ukazany jest świat młodych kobiet, nieraz zagubionych, kiedy indziej perfidnych w swoim działaniu. Opisane jest w jaki sposób trafiły na tą drogę. Można wiele rzeczy ciekawych, mniej ciekawych a czasem i obrzydliwych dowiedzieć się o świecie prostytutek.

Chassefierre | 2013-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Wulgarna, obrzydliwa, obleśna i zniechęcająca książka. W zasadzie można ją przeczytać, ale nie należy się spodziewać jakichkolwiek doznań estetycznych - co najwyżej odruchu wymiotnego.

deface | 2013-08-04

W sumie nie wiem jak się odnieść do tej książki.Osobiście mi ona się podobała,czasem nawet ze zdziwienia podnosiłam brwi :) jeżeli ktoś lubi reportaże i tematy pikantne to jak najbardziej polecam.
Książka opowiada o życiu "Pań do towarzystwa",o ich emocjach,"pracy",życiu i nastawieniu do tego co robią.

nina1708 | 2011-01-28
Przeczytana: 27 maja 2009

Od seksu aż kipi. Nie tylko w książce. Dogłębne studium specyfiki zawodu. Kobiety odsłaniają przed nami nie tylko ciała ale i umysły. Smutek, łzy, śmiech...pożądanie... książka bombarduje emocjami. Szokuje swym prostym, jasnym przekazem - bez cenzury.

Vivika | 2012-12-25
Przeczytana: 21 grudnia 2012

Ksiazka ta namawia do prostytucji pokazując korzyści jakie sie czerpie z
tego zawodu. Historie w niej opowiedziane, poruszają, jednak częściej bulwersują.
Prostytutka to nie ''czarodziejka'' tylko prostytutka, i o ile nic do tego zawodu nie mam
to irytuje mnie nienazywanie rzeczy po imieniu
Jednak opowieści dziewcząt są bardzo wciągające, także one pozwalają zrozumieć
istotę tej pracy.

Załóż konto za darmo!