Modigliani

Tłumaczenie: Maria Skibniewska
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Modigliani
Bastet

Doskonała i dokładna biografia włoskiego malarza Modiglianiego. Autor ciekawie opisuje życie i tworczość artysty oraz ówczesnej bohemy artystycznej.

Bastet | 2013-01-07
Przeczytana: 06 listopada 2006

Wspaniała biografia. Jedna z najciekawszych,jakie czytałam. Niesamowicie ciekawie opisane życie Modiglianiego, jego przyjaciół oraz Paryża z lat 20-tych.Bardzo dobry styl, dokładne opisy życia Modiglianiego, Jeanne i innych artystów.
Polecam!

Katarzyna Kunowska | 2013-12-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

gdybym miała znaleźć się na bezludnej wyspie z jedną książką, bez wątpienia zabrałabym tę biografię Modiego.

Eyck | 2016-02-15

Świetna biografia mojego ulubionego malarza. Jest w niej wszystko miłość, pragnienie sławy, obojętność otoczenia, niezrozumienie i śmierć. Rewelacyjnie napisana. Polecam

Magdalena_sk | 2016-08-20
Zosia Z-cha | 2016-08-17