Marc Chagall. Biografia

Wydawnictwo: W.A.B.
Marc Chagall
Marc Chagall
Pistacia

Marc Chagall – malarz, grafik, rysownik, ilustrator, fotograf, pisarz, poeta – to jeszcze nie koniec listy. Pracował z największymi artystami XX wieku, ale do końca życia pozostał biednym, rosyjskim Żydem, który najlepiej się czuje, rozmawiając z ludźmi w języku swojego dzieciństwa. Jak naszkicować portret genialnego malarza? Jonathan Wilson próbuje tej sztuki z powodzeniem. Barwne, plastyczne opisy sprawiają, że równie łatwo przenosimy się z Chagallem do dziewiętnastowiecznej Rosji, jak do Paryża początków XX wieku, lub do Nowego Jorku lat czterdziestych. Anegdoty, smakowite szczegóły, wreszcie fakty, na ujawnienie których nie każdy biograf by się zdecydował – to wszystko sprawia, że książka Wilsona jest wciągającą opowieścią o życiu geniusza.

[opis wydawcy]

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/

Adam | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

Czytałem ostatnimi czasy różne biografie i przyznam, że na ich tle książka Wilsona wypada znakomicie. Wyjątkowo wciąga. Polecam!

Kosik | 2011-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

Losy Mosieja Szagała przedstawione przez autora przybliżają nam życiorys wielkiego żydowskiego artysty, propagującego swoją sztukę poprzez język jidysz. Ta książka to portret człowieka - malarza który bardzo wiele doświadczył - dwie wojny światowe, prześladowania m. in. w ZSRR i Berlinie, w końcu śmierć swojej ukochanej. Warto przeczytać tą biografię by przybliżyć sobie losy Marca Chagalla.

agrypina | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

Życie niezbyt emocjonujące, Marc przy bliższym poznaniu traci, chociaż obrazy cudowne prawdziwa feeria barw i przenośni.

Antosia | 2010-07-18

Książka z mojej ulubionej serii "Fortuna i Fatum". Bardzo dobrze napisana biografia, pomaga zrozumieć twórczość malarza, ale myślę, że zaciekawi też tych, którzy nie interesują się sztuką.

Alina | 2015-08-03

Na przykładzie biografii Chagalla można prześledzić przemiany zachodzące w narodzie żydowskim. Z punktu widzenia historycznego książka wydaje się być całkiem ciekawa.

Trithemius | 2016-07-22
Na półkach: Biografie, Posiadam, Przeczytane