Straszydło

7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Czuczeło
831009180X
Agnieszka

O tej książce wiele się mówiło i pisało,w 1982 r.wyróżniona została nagrodą"Premio Europeo" oraz nagrodą im.J.Korczaka, a w dwa lata później została sfilmowana.Jesteśmy w małym,cichym miasteczku,gdzie życie płynie spokojnym,ustalonym rytmem.Tę małomiasteczkową idyllę burzy przybycie Leny,przezywanej "Straszydłem".To właśnie z jej powodu w miejscowej szkole rozegrają się dramatyczne wydarzenia,które na długo pozostaną w pamięci ich uczestników.

anaso | 2016-01-07

Niezwykła książka. Przeczytana po tylu latach nie zawiodła. Przenosi nas do Rosji i ówczesnej sytuacji. Pokazuje okrutny dziecięcy świat, kiedy to jedni bojąc się okazać słabości, okrutnie szykanują innych. Dorośli żyją w swojej rzeczywistości. Bagatelizują problemy dzieci. Główna bohaterka mimo, że z początku wydaje się naiwna do granic możliwości, moim zdaniem w końcu wychodzi na swoje. Choć zwyczajnie jest już za późno by coś naprawić. Smutna, a jednocześnie dająca nadzieję...Przynajmniej w mojej opinii.

Vetollie | 2016-10-05
Przeczytana: 10 października 2016