Mojra

Wydawnictwo: W.A.B.
83-87021-07-5
Anita Michor

Książka polskiego pisarza od 1969 roku mieszkającego w Berlinie. Jego pierwsza powieść, szydercza wobec komunizmu "Wolna Trybuna", przełożona na kilka języków, dopiero w 1999 roku doczekała się wydania krajowego. "Mojra", druga w dorobku Skrzyposzka, jest jak najdalsza od problematyki politycznej. To utwór sięgający do głębi osobistych przeżyć autora. Powieść i traktat zarazem. Pojęcia choroby i zdrowia, kryzysu i ocalenia – dotyczą tu zarówno egzystencji jednostki, jak i sytuacji współczesnej kultury. To literacki obraz świata po upadku oświeceniowych kanonów wiary w rozum.

drusilla | 2016-05-16
Na półkach: 2016, Przeczytane