Sailor

Wydawnictwo: 40 000 Malarzy
Sailor
Norman, Leto, Sailor, 40000MALARZY
Inne

Norman to człowiek o wysokiej rozdzielczości myślenia. Nel to kobieta, która upolował Norman. Fuss to chłopak, którego zabił uniwersytet. Ahead to grupa tak niezależna, że jej członkowie sie nie znają. Luise Bernal ma 12 lat. Rok temu zagrała swój ostatni koncert w Metropolitan Opera. Tim Jacobs zasłynął sfilmowaniem wojen plemiennych w Afryce Środkowej (Wojna o pokarm, media mieszane na...

Norman to człowiek o wysokiej rozdzielczości myślenia.
Tim Jacobs zasłynął sfilmowaniem wojen plemiennych w Afryce Środkowej (Wojna o pokarm, media mieszane na pustyni, 10x10 kilometrów).
Omega to lek z rodziny opiatów. Poeci nazywają TO miłością. Naukowcy nazywają TO drugim prawem biologicznym.
Norman jest informatykiem. I socjopatą.

Dopełnieniem powieści jest pełnometrażowy film pod tym samym tytułem.

źródło opisu: Wydawca: Stowarzyszenie 40 000 Malarzy

źródło okładki: http://www.40000malarzy.pl/#/sailor/

Adrian Tync | 2017-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Jedna z najgorszych książek, jaką czytałem. Fabuła zupełnie nieinteresująca: seksualne i inne perypetie informatyka-artysty chyba o wysokim mniemaniu o sobie; styl też jakoś szczególnie niefrapujący, niemal absolutny brak humoru, a chyba liczyłem na coś w stylu Bukowskiego. Jak dla mnie: omijać szerokim łukiem, co będzie dość proste, bo książka miała nakład bodajże 750 egzemplarzy.

książek: 1981
Ktrzn Jnt | 2013-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Książka wpadła mi w ręce przypadkiem. Odniosłam się z rezerwą do niewielkiego prostokącika wypuszczonego przez wydawnictwo z tysiącami malarzy w nazwie. Coś mi mówiło, że to przeszło 200 stron artystowskich rojeń i kanciastego stylizowania na outsidera. Jednak Leto odniósł zwycięstwo nad uprzedzeniami - skonstruowana przez niego fabuła składa się znakomicie zimną, sukcesywnie przeżeraną przez postępującą entropię, relację ze świata dopiero majaczącego na horyzoncie. Trochę takie literackie ,,into the void” (hihi-haha). Przy czym wiadomo, że umieszczenie przez Noego akcji filmu w Japonii, było zabiegiem nieprzypadkowym – Leto by pokazać psycho-konsekwencje techno-postępu, stworzył sobie nowy eklektyczny świat, pongliszland przyszłości pełen obcych nazw, ale dziwnie znajomy.
Język powieści jest minimalistyczny - autor rzadko sięga po ozdobniki i eksperymenty, jednak kiedy już decyduje się na użycie porównania czy metafory, zwykle zaskakuje niekonwencjonalnymi zbitkami słów....

aggie | 2017-04-09
Przeczytana: 2017 rok

O książce wiedziałam tylko tyle, że wydano 750 egzemplarzy. Tytuł i autor, choć wypowiadani z silną emfazą, nic mi nie mówiły. Unikatowość miała za pewne z góry uczynić książkę wyjątkową. Niestety po przemęczeniu się z Dalim i jego „bezwonnymi stolcami”, gnębiła mnie dziwna obawa, że następny artysta zapełni papierową przestrzeń swoimi defekacjami lub wynurzeniami stymulowanymi chemią. Tymczasem spotkały mnie cztery zaskoczenia.

CAŁOŚĆ: http://ksiazkisaniebezpieczne.blogspot.com/2017/03/75-zycia-to-udawanie.html

Szablozębna | 2011-07-25
Przeczytana: luty 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Literacki świat „Sailora” to świat toczącej się z wolna karykatury rzeczywistości, nad którą można przytaknąć głową, ale można też przejść nie oglądając się zbyt często za siebie.

Kim jest Norman Leto? Jak sam o sobie mówi na pierwszych stronach Sailora, urodził się w 1980 roku w Givenne. Jego ojciec, człowiek łagodny i uczciwy, pochodził z rodziny o myśliwskich tradycjach. Matka, zgodnie z zasadą, że przeciwieństwa się przyciągają, była kobietą silną i władczą.

Według Normana byli najuczciwszymi ludźmi jakich udało mu się poznać. Norman miał siostrę – Monique, która w wieku ośmiu lat została pozbawiona ślicznej główki w wyniku potrącenia przez ciężarówkę. Jego najlepszym kumplem od czasów młodości był niejaki Fuss, który z biegiem czasu wykańczał się psychicznie przez walki z pewnym profesorem na uniwersytecie. Za nim jednak Fuss porzucił wiarę w edukację wyższą, Leto postanowił zakończyć swoją przygodę z systemem szkolnictwa na trzeciej klasie liceum, stając się genialnym...

misia | 2015-01-19

przejrzalam ponownie - jendak faktycznie troche odrazajaca ksiazka, choc podtrzymuje opinie ze norman do rzeczy zdania sklada. przynajmniej

Abacus Monk | 2015-01-28

Inspirująca .