Chata

Okładka książki Chata William Paul Young
Okładka książki Chata
William Paul Young Wydawnictwo: Nowa Proza Ekranizacje: Chata (2017) literatura piękna
The Shack
Nowa Proza
2017-03-02
2011-04-23
2008-01-01
Anna Reszka
Ekranizacje:
Chata (2017)
Bóg dziecko ekranizacja film rozpacz samotność beletrystyka chrześcijańska powieść religijna powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie fantastyka chrześcijańska

No nie wiem, nie wiem, raczej taka sobie. Rozumiem cel książki: zmienić wizerunek Boga zafałszowany przez ludzi, ale sposób podania nie dla mnie, jakby ckliwa bajeczka, pocieszająca...nie przepadam za taką literaturą. Film na jej podstawie podobny.

To książka wybitna, ukazuje Boga w zupełnie inny sposób niż jesteśmy przyzwyczajeni, bardzo wciągająca, rzuca nową perspektywę na religie, naprawdę warto przeczytać.

Książka pozwala się w pewien sposób oderwać od stereotypowego obrazu Boga i spojrzeć na tematy wiary pod nieco innym kontem; znaleźć więcej wyrozumiałości dla siebie i świata.
Jest to jednak bardzo trudna lektura, ze względu na liczne błędy edytorskie, krępującą cukierkowość narracji, a co najważniejsze, żenująco źle napisaną postać męską głównego bohatera.

Czytałam ją parę lat temu bo słyszałam o niej wiele dobrego. Dobrnęłam do końca z ogromnym trudem. Nużąca i obrzydliwa w swym przekazie. Ale może to przez to, że uważam za okrutne, głupie i naiwne pogodzenie się i wybaczenie oprawcy ukochanej córki. I te banały i truizmy. Pogódź się z tym wybacz i żyj dalej z bogiem. Żałosne

Pierwsze 100 stron to droga przez mękę...potem jest już dobrze. Pomysł ciekawy, dialogi z Trójcą Świętą budujące, lecznicze dla zranionych dusz.

Jedną z moich ulubionych książek.Nie można się od niej oderwać.

Jedną z moich ulubionych książek.Nie można się od niej oderwać.

I tak nieprzerwanie trwają wiara i nadzieja...

I tak nieprzerwanie trwają wiara i nadzieja...

Czytałam książkę i oglądałam film. Książka zdecydowanie bardziej mi się podobała, zawiera więcej dialogów, które mają ważny przekaz. Bardzo wartościowa, wzruszająca i pokazująca, że nawet w tych najgorszych momentach jest przy nas Bóg ❤️

Książka inna niż wszystkie. Trochę o religii bez aspektów typowo religijnych i świecka w religijny sposób. Aby to zrozumieć trzeba przeczytać.
Prosta w swojej złożoności. Polecam przeczytać, nawet jeśli do religii komuś daleko.
To przede wszystkich studium natury człowieka.

To przede wszystkich studium natury człowieka.

Podczas rodzinnych wakacji zostaje porwana Missy, najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa. Na pustkowiach Oregonu, w opuszczonej chacie, znaleziono ślady wskazujące na to, że ktoś ją brutalnie zamordował. Po czterech latach pogrążony w ogromnym smutku ojciec dostaje tajemniczy list. Wnioskuje, że napisał do niego sam... Bóg. W treści listu było zaproszenie do chaty, gdzie popełniono okropną zbrodnię na Missy. Wbrew rozsądkowi Mack postanawia pojechać do chaty i zmierzyć się ze swoimi największymi koszmarami. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie. Spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.
To historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas wtedy, kiedy najbardziej go potrzebujemy. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy

• 2017