Thorgal: Piętno wygnańców

Wydawnictwo: Egmont Polska
La marque de bannis
komiksy
Paweł

Zbliża się zima, a wikingowie jak na razie nie powrócili do swoich domów z wyprawy łupieckiej. Oprócz jednego - Eryka, którego Louve wraz z Jolanem odnajdują w lesie okaleczonego przez wilki. Twierdzi on, iż w przeciwieństwie do współtowarzyszy, przetrwał morski atak czarnowłosej kobiety i Shaigana Bezlitosnego, a następnie dotarł do wioski.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

| 2014-03-02

Jedna z fajniejszych części "Thorgala". Strasznie było mi żal Aarcii i reszty rodziny tytułowego bohatera. Jednak, mimo smutnego klimatu, "Piętno wygnańców" posiada wspaniałą historię i ukazuję współprace rodziny oraz przyjaciół w trudnych chwilach. GORĄCO POLECAM

Jowi | 2014-07-06
Na półkach: THORGAL, Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 05 lipca 2014

... i od razu sięgnęłam po tom 20 sagi o Thorgalu. "Piętno wygnańców" jest równie dobre co tomy wcześniejsze. Opuszczona przez Thorgala Aaricia wraz z dziećmi, stara się zrozumieć pobudki, które nim kierowały. W osadzie wikingów rodzina Thorgala wiedzie spokojne życie, jednakże nie na długo. Gdy do wioski docierają wieści o Shaiganie Bezlitosnym początkowo nikt nie daje im wiary. Prawdę wyjawia Eryk, jedyny naoczny świadek masakry dokonanej na powracających z wyprawy wikingach: Shaiganem Bezlitosnym jest Thorgal, który na czele piratów sieje postrach na okolicznych wodach. Aaricia z dziećmi zostaje napiętnowana i wypędzona z wioski. A to dopiero początek kłopotów... W tym tomie Thorgal w sidłach własnej niepamięci oraz okrutnej, pięknej, niebezpiecznej i nadal w nim zakochanej, Kriss de Valnor. Warto sięgnąć, choćby dlatego, by zobaczyć "złego" Thorgala :)

Wkp | 2015-01-18

Jeden z ciekawszych tomów Thorgala. Może dlatego, że sam Thorgal, postać mdła i jednoznaczna a więc i pusta, nie pojawia się w ogóle. Chyba, że liczyć jeden kadr wspomnień. Oto Thorgal jako pirat wojuje razem z Kriss na morzach. Morduje też wikingów, za co Aaricia i jej dzieci zostają uznane wygnańcami i wypędzone...

Niezły scenariusz, choć bez rewelacji, i znakomita strona graficzna. Czyta się to przyjemnie, miło, milej jest dla oka, ale choć finał jest otwarty, nie fascynuje za bardzo - i tak wiadomo co będzie. Nie mniej polecam, bo to naprawdę bardzo dobry komiks.

Karolina | 2013-09-26
Przeczytana: 25 września 2013

Tym razem z zupełnie innej beczki: dowiadujemy się, co dzieje się z rodziną Thorgala podczas jego przedłużającej się nieobecności. A dzieje się bardzo wiele niebezpiecznych rzeczy. Znów widać Aaricie w zupełnie innym świetle godnym księżniczki Wikingów. Bardzo się cieszę, ze twórcy poszli tą drogą. Do bólu dobry Thorgal i jeszcze słodsza Aaricia to byłby ciężki pudding nie do przełknięcia. Tymczasem mamy trochę realności w tych postaciach.
I sama historia robi się ciekawsza. Czy rodzina znów będzie razem mimo piętrzących się przeciwności losu?

MadameShepard | 2014-02-14

Ta część jest ostatnią naprawdę dobrą częścią, od niej rozpoczyna się równia pochyłą, po której stoczył się seria Thorgal. Chlip...

Endriux | 2014-02-18

Rewelacyjny album. Najlepszy od czasu "Wilczycy", miejscami mocno zbliżony klimat opowieście. Trosze kują w oczy zmienione rysunki Rosińskiego ale emocje podczas czytanie bezcenne.

dracoolla | 2013-08-22

Mój ulubiony komiks! Bardzo wciągająca, świetnie opowiedziana historia a do tego wspaniałe grafiki.

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1986 rok

Pierwszy prawdziwy komiks mojej młodości (nie licząc Funky Kovala z Fantastyki). Super pomieszanie rożnych wątków i historii (łącznie z Dänikenem i wikingami). Świetna krecha i proporcje, fachowa robota.
Szkoda, że nie można się tam wrócić :-(

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.