Thorgal: Korona Ogotaia

La couronne d´Ogota
mitologia nordycka
komiksy
Paweł

Shaiganem Bezlitosnym ginie z rąk swoich podwładnych, Kriss niechcąc wpaść w ręce zbuntowanych piratów popełnia samobójstwo.

źródło opisu: Egmont 2001

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,865.html

książek: 1981
Jowi | 2014-07-11
Przeczytana: 06 lipca 2014

Świetny tom ,znów mamy zabawy czasem i czasoprzestrzenią, podobnie jak we "Władcy gór" tak i w "Koronie Ogotaia" - tutaj wszystko jest możliwe. Już na samym początku Thorgal i Kriss de Valnor giną z rąk zbuntowanych i żądnych władzy piratów. Ale jak można się domyślić, to dopiero początek całej historii, w której główną rolę odegra tym razem Jolan i jego nadprzyrodzone zdolności. Dzięki nim i znanej z poprzednich części i znów odzyskanej koronie Ogotaia, Jolan spróbuje cofnąć czas i uratować ojca. Bardzo podobają mi się tomy, w których Rosiński i Van Hamme bawią się czasem i swoimi bohaterami. Momentami trudno odgadnąć, kto jest kim i kto cofnął się w czasie. Niezła rozrywka i zgadywanka. Świetne! POLECAM każdemu naprawdę gorąco! :)

Karolina | 2013-09-26
Przeczytana: 25 września 2013

Mogłabym powiedzieć ze zabieg w tym zeszycie był mydleniem oczu. O wiele ciekawiej byłoby przeczytać o powolnym budzeniu się w Thorgalu dawnych uczuć i emocji. Od jakiegoś czasu było widać, ze jego prawdziwe przeznaczenie i charakter zaczynają przebijać przez mistyfikację Kriss de Valnor i mogła być z tego intrygująca i głęboka historia o szukaniu prawdziwego „ja”. Tymczasem mamy dziwny zabieg z przeskakiwaniem w czasie – tak jakby „Gwiezdne wojny” znów wdzierały się w życie Wikingów. Tak jakby nic bez tego nie mogło się dobrze ułożyć.
Jestem nieusatysfakcjonowane, ale nie zawiedziona. Po 20 komiksach wiem, że twórcy potrafią obrócić takie niezgrabne zabiegi w atut w kolejnych tomach. Mam nadzieję, ze to zrobią. A jeśli nie? Cóż, pozostanie nam rozrywka w dochodzeniu do sensu w starym dobrym paradoksie dziadka.

Endriux | 2014-03-06

Album bardzo dobry ale nierówny. Kolejna porcja zabawy z czasem, ale bardziej pokręcona i mniej logiczna. Niezły pomysł by głównym bohaterem uczynić dorosłego Jolana.

dracoolla | 2013-08-22

Mój ulubiony komiks! Bardzo wciągająca, świetnie opowiedziana historia a do tego wspaniałe grafiki.

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1986 rok

Pierwszy prawdziwy komiks mojej młodości (nie licząc Funky Kovala z Fantastyki). Super pomieszanie rożnych wątków i historii (łącznie z Dänikenem i wikingami). Świetna krecha i proporcje, fachowa robota.
Szkoda, że nie można się tam wrócić :-(

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.