Thorgal - Louve: Dłoń boga Tyra

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Thorgal: Louve (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Les Mondes de Thorgal: Louve: La main coupée du dieu Tyr
fantasy, komiks, Thorgal
komiksy
Snoopy

Dziewczynka musi uwolnić się z niewidzialnych więzów tajemniczego Azzalepstöna i odnaleźć swoje dzikie oblicze. W tym celu Louve wyrusza w niebezpieczną misję: ma odzyskać utraconą dłoń boga wojny Tyra, której strzeże okrutny wilk Fenrir. Tymczasem nad zrozpaczoną zaginięciem córeczki Aaricią gromadzą się czarne chmury... Dalszy ciąg pasjonującej serii, rozgrywającej się w mistrzowsko...

Dalszy ciąg pasjonującej serii, rozgrywającej się w mistrzowsko wykreowanym przez Jeana van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego, pełnym przygód i niebezpieczeństw świecie wikingów, ich bogów i demonów. Twórcami opowieści o przygodach Louve są belgijski scenarzysta Yann i rosyjski rysownik Roman Surżenko.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/

źródło okładki: http://swiatkomiksu.pl

geokuba | 2012-12-25
Przeczytana: 14 grudnia 2012

Thorgal w podróży. A nie wie, że rodzina całkiem mu się rozproszyła. Aaricia została sama w domu, na dodatek musi odpierać natrętnego amanta, dzieciaki w miedzyświatach. Atmosfera zaczyna się zagęszczać...

Karolina | 2014-11-18
Przeczytana: 16 listopada 2014

Louve uciekając przed krwiożerczą watahą trafiła wprost do krainy półboga Azzalepstona i wmieszała się w ciekawą awanturę. Azzalepston obiecał jej pomóc, aby nigdy już nie była niesforną, a co więcej nie stanowiła zagrożenia dla swojej rodziny, ale Louve decyduje że jednak nie może żyć bez swojej dzikiej natury. By ją odzyskać musi wyruszyć w niebezpieczną podróż i wykraść rękę boga Tyra. Czy jej się uda? I czy połączenie z dziką naturą to naprawdę dobry pomysł? Ten zeszyt czyta się błyskawicznie i już nie mogę się doczekać, co będzie dalej!

Karolina | 2013-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2013

wiadomo to już nie to samo co poprzednie części Thorgala, niemniej ciekawa akcja i fabuła, podoba mi się pomysł autorów że pokazują teraz losy dzieci Thorgala- on miał już tyle przygód że chyba do końca życia mu wystarczy, a z resztą teraz też przemieszcza się gdzieś po zaśnieżonej krainie i nie wiadomo czy przetrwa

sama postać Louve jest ciekawie przedstawiona- podoba mi się że autorzy nie rezygnują ze starych postaci np. Strażniczki Kluczy

ogólnie dobry komiks :)

Vayar | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017

Louve to chyba pierwszy "Thorgal" od czasów Ofiary, który naprawdę przypadł mi do gustu. Scenariusz może nie jakiś powalający, ale zupełnie wystarcza.
Fenrir w ostatniej scenie coś nie wyszedł, przynajmniej moim zdaniem. Za bardzo jak King Kong... A przecież wilkom z poprzedniego tomu niczego nie brakowało.

Hari_Seldon | 2015-03-12
Przeczytana: 11 marca 2015

Kontynuacja poprzedniego tomu. Dzika część natury Louve w dalszym ciągu szuka tytułowej dłoni, a sama Louve decyduje się opuścić krainę Azzalepstöna. Wątek wyprawy, chociaż prosty jest bardzo dobrze poprowadzony, ale jeżeli okaże się, że nowa postać w tym wątku jest tym kim myślę, że jest, to będzie to zbyt duży zbieg okoliczności. Jeżeli chodzi o część dotyczącą samej Louve, to nie podoba mi się zastosowanie tej samej deus ex machina, co w tomie „Ofiara” z głównego cyklu – tam było to fajnym nawiązaniem, tutaj to już trochę lenistwo scenarzysty. Plusem za to był powrót innej postaci z poprzednich tomów, a także rozwój wątku Aaricii. Interesujące było też wyjaśnienie działań Azzalepstöna, co zgrabnie wyjaśniało relacje wilków z czarodziejską krainą poprzez zastosowanie pewnej klasycznej i groźnej postaci z nordyckiej mitologii Surżenko podobnie jak ostatnio odwala dobrą robotę z rysunkami – podobała mi się szczególnie kraina gdzie ma się znajdować tytułowa dłoń – stwory je...

Łędina | 2013-10-01

Endriux | 2014-03-07

Album nieznacznie lepszy względem poprzednika, ale wciąz bez szału. Coraz wyraźniejsze nawiązanie do wydarzeń serii macierzystej oraz powrót kilku postaci. Wciąż bez szału.

Machno | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Louve próbuje pomóc bogom, jednocześnie ciąży nad nią przeznaczenie ojcobójcy. Dodatkowo ciężki los samotnej Aaricii. Nad rodziną Thorgala świeci tylko słońce tragedii. Historia troszkę wciąga, zwłaszcza swoistymi powrotami bohaterów i scenerią królestwa chaosu, dominium boskiego wilka Fenrira.

waldek1982 | 2016-11-05

Bardzo ładne ilustracje ale poza tym....beznadziejnie nudne, ulatuje z pamięci zaraz po przeczytaniu. Jeden z najsłabszych albumów w uniwersum Thorgala.

Na półkach: Przeczytane, Komiksy

najsłabszy ze wszystkich