Krucjata ciemności

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-1320-2
Ag2S

Kolejna powieść autora "Klątwy światła" i "Klątwy mozaiki". Mistrz Dante na tropie intrygi, która może obalić papiestwo... Jest rok 1301. Wielki poeta przybywa do Rzymu z Florencji, by pojednać swe miasto z papieżem Bonifacym. Tymczasem Rzymem wstrząsa seria zbrodni: kto morduje młode dziewczyny? Ludność jest przerażona. W panikę wpada też Święta Inkwizycja: jeśli we właśnie odkopanym sarkofagu leżą szczątki legendarnej papieżycy Joanny, znaczy, że następczynią św. Piotra była kobieta! Dante odkrywa, że obie sprawy się łączą. Ciekawa intryga, realistyczny obraz średniowiecznego Rzymu.

NataliaKatarzyna | 2010-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2010

Jak dla mnie sam zamysł na temat powieści jest genialny. Kiedy zaczęłam ją czytać pomyślałam, że w końcu dorwałam książkę, w której coś się dzieje, ale dalej było tylko gorzej. Jakoś autor nie porwał mnie językiem, w którym została napisana książka i całą konstrukcją powieści. Być może Autor chcąc oddać jak najlepiej atmosferę średniowiecznego Rzymu przesadził z opisami, które w znacznej mierze były dla mnie niepotrzebne i nie wnoszące zbyt wiele do samej fabuły powieści. Jak dla mnie w książce było zaledwie kilka fragmentów, które mnie zaciekawiły.
Jak dla mnie książka jest średnia, bo spodziewałam się po niej czegoś nieco innego, chociaż polecam ją tym, którzy chcieliby poczytać o funkcjonowaniu ludzi w Rzymie, w czasach Dantego.

monikagm | 2013-08-08
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Czy wypada mi napisać – Dante „w grobie się przewraca”. Pewnie nie wypada, ale taka była moja pierwsza myśl po przeczytaniu ostatniego zdania. Cóż dobrego można powiedzieć o tej powieści? Pomysł zasługuje na uwagę, całkiem zgrabnie wymyślona historia. Opisy Rzymu pozostawiają mały niedosyt, ale w porównaniu z całością wypadają najlepiej.
I tyle pozytywnych odczuć. Autor naprawdę wymyślił dobrą historię, ale mam wrażenie, że nie umiał tego wykorzystać. Czytając książkę nic nie poczułam, ogarniała mnie tylko obojętność. Nie wzruszyła mnie żadna karta tego dzieła, nie zaciekawiła, mroczny Rzym nie przygnębił mnie, ani nie przestraszył. Po prostu NIC! Dobrnęłam do końca tylko dlatego, że nigdy nie porzucam żadnej książki. Szkoda, że tak zacna persona jak Dante Alighieri stał się bohaterem takiej bezdusznej historii.

Lady_B | 2011-02-21
Przeczytana: 08 lutego 2011

Dawno się tak nie wymęczyłam czytaniem książki. Zgadzam się z przedmówcami, że sam pomysł, tematyka książki jest genialna, jednak napisana została w taki sposób, że czytanie jej nie jest niczym przyjemnym, chce się zmęczyć ją jak najszybciej i sięgnąć w końcu po coś bardziej wartościowego.

syllver | 2011-03-14
Przeczytana: 13 marca 2011

Bardzo podobało mi się połączenie postaci papieża, papieżycy Joanny i mordowanych kobiet. Niestety cały opis wyprawy Dantego do Rzymu opisany w sposób nudny. Muszę przyznać, ze ominełam kilka kartek.

Paulina | 2012-01-02
Przeczytana: 31 grudnia 2011

Pomysł na tematykę bardzo fajny. Ale jak dla mnie zbyt dużo opisów, mimo, że Rzym mnie interesuje. Akcja nabiera tempa, niestety dopiero bliżej końca.

Villemo-Ice | 2012-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

autor mota jakąś historie przez 4/5 książki, po to by zakończyć ją w tak żałosny sposób, że aż szkoda słów ...

mirekk | 2013-04-28

Słabe, przewidywalne, nudne...