Tajemnica Zamku św. Anioła

Tłumaczenie: Anna Jęczmyk
Wydawnictwo: Albatros
El secreto de Sant' Angelo

Czy Leon XIII miał sobowtóra, który wystawił na niebezpieczeństwo sukcesję apostolską oraz przyszłość Kościoła katolickiego? W 1903 roku, wkrótce po śmierci papieża Leona XIII, niejaki Serafino Cattani napisał list, w którym twierdził, że na łożu śmierci umierający powtarzał słowa "Io non sono il Papa (Ja nie jestem papieżem)". Pozostający niemal 100 lat w ukryciu list trafia w ręce monsignora Bergonziego, którego pasję stanowi rozwiązywanie tajemnic Kościoła podczas wydawanych przez siebie podwieczorków z udziałem trzech innych watykańskich prałatów. Ostatnie słowa nieżyjącego papieża przemienią niewinną zabawę w niebezpieczną intrygę, pełną szpiegów i tajemniczych zgonów, w wyniku której zostaną odkryte mroczne sekrety Kościoła. Czy rzeczywiście papież jest nieomylny? Czy Kościół nie popełnia błędów?

źródło opisu: Albatros, 2007

Basia | 2012-06-06

Świetna książka.Bardzo ciekawy temat podjęty przez autora , a do tego świetny styl.Bardzo mnie wciągnęła ta książka ,nie mogłam się od niej oderwać.Szybko się czyta.Polecam.

Jagoda | 2012-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2012

Tajemnice watykańskich kardynałów ,które choć są fabułą stworzoną przez autora to ,czyta się dobrze.

Fey | 2011-07-05
Przeczytana: lipiec 2010

I kolejna z serii tajemnic wokół wydarzeń prawdziwych. Daleko jej do innych książek z tej serii, ale z pewnością nie jest jakaś tragiczna, momentami wciąga mocniej. A jej najciekawszym i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnym akcentem jest niemiecki kardynał... Łudząco przypominający obecnego papieża.

Omega30 | 2013-01-19
Przeczytana: 10 listopada 2012

Bardzo fajna pozycja z cyklu "teorie spiskowe". Czyta się lekko i z zainteresowaniem. Autor bardzo dobrze łączy fikcje z rzeczywistością.

mara1009 | 2012-10-30

Świetna, gdy się skończyła żałowałam, że to już koniec.

Lucy1704 | 2016-11-16
Przeczytana: 2015 rok