Klątwa światła

Giulio Leoni Wydawnictwo: Znak Cykl: Trylogia o Dantem Alighieri (tom 2) literatura piękna
Znak
Trylogia o Dantem Alighieri (tom 2)
literatura piękna
2006-01-01

Pierwszy tom nie powalił, ale mimo wszystko postanowiłem dać szansę drugiej części w nadziei, że autor się rozkręci. Nie tylko się nie rozkręcił, ale jeszcze bardziej obniżył loty. Wieje nudą, z logiką na bakier, postacie nie budzą emocji. Ledwie dobrnąłem do końca. Na półce stoi jeszcze trzeci tom, ale raczej po niego nie sięgnę.

Florencja u progu XIV wieku. Na brzegach rzeki Arno osiada galera, wypełniona trupami załogi i pasażerów. Kolejne morderstwa i zamieszanie wokół szczególnej relikwii angażują reprezentanta miejskich służb porządkowych.
Inaczej mówiąc: agenta jej wysokości Republiki Florencji.
Nazywa się Dante. Dante Alighieri.

Dużo słabsza od pierwszej części. Fabule brakuje sensu. Nie przeczytam kolejnej części. Żałuję że tą kupiłem.

• 2015
  • EpuB
  • Kryminał, thriller, sensacja
  • Przeczytane 2015
  • Historyczne
  • Sensacja - thriller - horror - kryminał
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Klątwa światła