Anioł stróż

Tłumaczenie: Paweł Korombel
Wydawnictwo: Albatros
Lightning
Ag2S

W zimowa noc, kiedy miała narodzić sie Laura Shane, rozszalała się potężna burza śnieżna. Wtedy po raz pierwszy w życie jeszcze nienarodzonej dziewczynki wkracza anioł stróż, który w cudowny sposób ratuje ją przed niechybną śmiercią. W następnych latach pojawia się jeszcze kilka razy, by w krytycznych momentach wyciągnąć ją z opresji, a następnie pośród grzmotów i błyskawic rozpłynąć się w powietrzu. Laura uczy się żyć z poczuciem, że jej losem rządzi jakaś nadnaturalna siła. Kim jest tajemniczy obrońca, który wydaje się podróżować w czasie, i dlaczego przychodzi jej z pomocą?
Czy naprawdę pragnie tylko jej dobra? Kiedy po wieloletniej nieobecności ponownie staje na drodze dorosłej już Laury, jego pojawienie się zwiastuje śmierć najbliższej osób. Chcąc ratować syna, Laura musi przygotować się do ostatecznej konfrontacji ze swoim przeznaczeniem i pozbawionymi uczuć mordercami...

Książka była wcześniej wydana pod tytułem "Grom".

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

marcin | 2017-05-29
Przeczytana: 2017 rok

Trudna to książka do zdefiniowania, z jednej strony są fragmenty które naprawdę potrafią porwać i czyta się z wypiekami na twarzy, z drugiej ksiazka momentami szalenie przewidywalna i troche naiwna.Sam pomysł związany z podróżami w czasie genialny ale mam wrażenie że autor nie do końca potrafił to wykorzystać ,że mógł jeszcze trochę wycisnąć z tego pomysłu. Sama historia Laury szalenie ciekawa i poruszająca ,zresztą ksiazka do połowy jest naprawdę dobra potem jest już nieco gorzej przez co powieść jest trochę nierówna .Podsumowując, ogolnie jest całkiem nieźle warto przeczytać.

Nozomi | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Dobrze się czyta, napięcie cały czas rośnie (pod koniec w pewnym momencie myślałam, że nerwowo nie wytrzymam...). Wkurzała mnie tylko postać Thelmy i jej "babskie rozmowy" z główną bohaterką (w ogóle nie cierpię "babskich rozmów", a w wykonaniu Koontza były nie do zniesienia ^_^).

ZARAZA | 2012-08-02
Przeczytana: lipiec 2012

Jedna z lepszych książek Deana Koontza- przynajmniej w moim osobistym rankingu :-).

Historia Laury i jej tajemniczego stróża urzekła mnie, wciągnęła, pochłonęła. Akcja ciągle trzyma w napięciu. Bardzo polubiłam postać Laury- w jej charakterze urzekła mnie odwaga i rozwaga, z jaką podejmowała decyzję i przezywała to, co niósł jej los. W dodatku przeżywałam razem z nią wszystkie uczucia i zdarzenia, jakie miotały jej życiem. To wywołało u mnie dużo emocji, czego od książek oczekuje.

Myślę, że „Grom” jak jedna z niewielu książek zapadnie mi w pamięć.

Autor nie zawiódł mnie też pomysłem podróży w czasie- bardzo mnie to zaciekawiło, ale co się dziwić, jak kocham takie sprawy ;) Podobało mi się też ukazanie wad i niektórych zalet podróżowania w czasie. Z jeden strony takie wycieczki mogły zmienić cały dotychczasowy świat, a z drugiej odmienić ludzie życie na lepsze.

Nie żałuje ani jednej minuty jej poświęconej, chociaż wcale tak dużo czasu mi nie zajęła, bo przeczytała ja w dwa...

Porywająca, ciekawa, trzyma w napięciu.

BagatElka | 2014-06-07

Od chwili gdy przeczytałam "Grom" pokochałam Koontza i kupuję każdą książkę,którą napisał.Znalazłam ją przypadkiem pośród tanich horrorów i poczułam się jakbym odnalazła klejnot.Niezmiennie od lat to mój numer jeden!

Gośka | 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

W życiu Laury nic nie jest proste. Kiedy przychodziła na świat, za oknem szalały pioruny. Los nie oszczędził jej matki, lecz pozostawił ją w kochających ramionach ojca. Prowadzący sklep spożywczy Bob stara się być dobrym ojcem i wychodzi mu to genialnie. Jego córka, pomimo braku matki, jest dziewczynką radosną, pomysłową i połączoną z ojcem bardzo silną więzią. Kiedy w sklepie ojca pojawia się napastnik z bronią, znowu za oknem słychać pioruny. Ktoś czuwa nad losem Laury, ktoś nie pozwala, by spotkała ją krzywda. Jeszcze wiele razy jej anioł stróż uratuje jej skórę, chociaż Laura nie ma pojęcia dlaczego. Z czasem o nim zapomni, stwierdzi, że był wytworem dziecięcej wyobraźni. Lecz on czuwa. Kim jest i dlaczego wybrał właśnie Laurę. Drogi dorosłej już kobiety i tajemniczego wybawiciela przetną się ponownie wywołując szereg tragicznych zdarzeń.

Zacznę od tego, że książka niezmiernie mi się podobała. Nie jest typowym dla Koontza thrillerem z wątkiem paranormalnym. Książka jest...

Kate1404 | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Jakieś 10 lat temu czytałam książki Koontza i pamiętałam, ze mi się podobały. A potem jakoś nam nie było po drodze. Wzięłam książkę z biblioteki z przekonaniem, że albo będzie za straszna albo za nudna. Ach jak ja lubię takie zaskoczenia na plus. Fabuła jest bardzo ciekawa, poznajemy losy Laury i jej "Anioła stróża", który pojawia się w niektórych momentach jej życia. Książka ma 450 stron, a czytałam ją kiedy tylko się dało. Nie lubię s-fi, a tu mamy podróże w czasie, opisane w bardzo przystępny i interesujący sposób. Na pewno nie jest to ani horror, ani nawet thriller, więc nie ma się czego bać, tylko warto sięgnąć po tę książkę, żeby poznać główną bohaterkę i jej losy.

Elilaya | 2016-05-04

Moje drugie spotkanie z twórczością tego pana i jest ono bardziej udane niż za pierwszym razem i być może nie ostatnie.
Świetna książka, świetni bohaterowie, a tytułowy Anioł Stróż oraz Danny skradli moje serce. :)
Bardzo przyjemnie spędziłam czas, książka mnie wciągnęła, czytałam z wypiekami na pyszczku, z zaciekawieniem i emocjami. Trafiła w mój gust.

eR_ | 2013-08-29

Jedna noc:)
Pięknie,chcę więcej.

Po tą książkę sięgnęłam po raz pierwszy, gdy byłam podlotkiem. Moja starsza siostra posiadała cały zbiór książek Koontz'a, które kusiły mnie, ponieważ były "dla dorosłych". Sięgałam po wiele z nich (oczywiście w tajemnicy przed rodzicami), jednak żadna na wywarła na mnie takiego wrażenia, jak "Grom". Być może wtedy była ona dla mnie zbyt poważna i na pewno w swej naiwności nie zrozumiałam wielu zawartych w niej wątków, jednak nie przeszkodziło mi to zakochać się w niej płomienną, młodzieńczą miłością. Uczucie to po pewnym czasie przyblakło, ale kiedy już dorosłam, nie mogłam oprzeć się pokusie sięgnięcia po nią po raz kolejny, aby zweryfikować swoje zdanie. Kupiłam nawet własny egzemplarz. I nie rozczarowałam się. Losy Laury na zawsze zapadły mi głęboko w pamięć i już wiedziałam, że dziecięce zauroczenie zmieni się w głęboki sentyment. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że książki Koontz'a nie są dla każdego. Pewne nieprawdopodobieństwo zdarzeń jest nie do przyjęcia dla twardo...