Grom

Tłumaczenie: Paweł Korombel
Wydawnictwo: Amber
Lightning
Lewi

Grom... uderza po raz pierwszy. Laura Shane przychodzi na świat. Odtąd potężne siły będą rządzić jej losem. Grom... uderza po raz drugi, przynosząc ze sobą zniszczenie. Groza wdziera się coraz głębiej w jej życie. Tajemnicze fatum zmienia jej przeznaczenie. Grom... uderza raz jeszcze, druzgocząc straszliwie dotychczasowy świat. Otwiera się przed nią nowe życie, pełne niebezpieczeństw i...

Grom... uderza raz jeszcze, druzgocząc straszliwie dotychczasowy świat. Otwiera się przed nią nowe życie, pełne niebezpieczeństw i nieznanej grozy.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1991

źródło okładki: google

Mollinka_90 | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

JAK GROM Z JASNEGO NIEBA - ZAPISKI PODRÓŻNIKA W CZASIE

Przyjście na świat Laury zbiega się z wystąpieniem anomalii pogodowej - burzy w środku zimy. Od tego momentu newralgiczne zwroty życia dziewczynki znaczone będą błyskawicami i piorunami, a w jej życie wkroczy błękitnooki, blondwłosy obrońca. Mężczyzna nie ustrzeże Laury przed sieroctwem i tułaniem się po rodzinach zastępczych, ale wiele razy ocali jej życie, nie zdradzając kim jest i skąd przybywa.

Dorosła Laura wplątana zostanie w wir wydarzeń rodem z kina akcji, lecz ich realną stawką będzie życie jej samej oraz najbliższych - męża i synka. Kiedy zapomni już o anielskim obrońcy, on nagle znów pojawi się w jej życiu i tym razem zdradzi jej swój sekret. Jak wygląda nasz Anioł Stróż? Czy mamy szansę go kiedyś spotkać? Jak takie spotkanie może wyglądać? Chyba każdy, kto wierzy w istnienie opiekuńczego ducha, kiedyś się nad tym zastanawiał. Dean Koontz przedstawia wizję takiego spotkania, choć niebiańskiemu obrońcy Laury daleko...

artur | 2016-10-09

Przeczytałem trochę (choć daleko mi ilościowo do większości czytelników) książek, w tym tych naprawdę wyjątkowych, a nawet takich, które osobiście uznałem za arcydzieła. Czy niektóre komercyjne pozycje mogą być arcydziełami? Myślę, że tak. Oprócz kilku wybitnych powieści czy arcydzieł Kinga, Grom Koontza, także zasługuje na to miano. Książkę przeczytałem jakiś dłuższy czas temu - kilka razy - i to co mnie w niej urzekło, to strona obyczajowa tej powieści. W Kingu zawsze jej szukam, i jest to jego siłą. Proza Koontza również dużo jej zawiera, a ta pozycja, chyba, najwięcej. Jeden element Gromu to sprawy fantastyczne: podróże w czasie oraz sensacja, szczególnie na końcu. Ale właśnie ten segment obyczajowy, który tak wychwalam, to moc Gromu. To co główna bohaterka przeżyła w swoim życiu, ile strat zaliczyła, jak los deptał tę dziewczynę, a jednak Laura poradziła sobie ze wszystkim. Ma niewyobrażalną wolę przetrwania. Nie wiem, czy tę pozycję wszyscy kojarzą, lecz jeśli ktoś...

Monika | 2016-12-19
Przeczytana: 12 listopada 2016

Kolejna świetna pozycja Autora! Dawka sensacji okraszona wydarzeniami spoza świata. Czyta się wspaniale, wartka akcja, nietuzinkowi bohaterowie. Cudownie opowiedziana historia!

Inez | 2017-03-29
Przeczytana: 28 lutego 2017

"Grom" Deana R. Koontza to kolejna opowieść autora, która zapoczątkowała jego karierę pełną wielkich sukcesów. Jako autor książek z gatunku horror i mystery jest jego mistrzem. Oczywiście nie każda książka zmroziła mnie do szpiku kości, ale z pewnością wprowadziła mnie w stan całkowitego oszołomienia.
Polecam.

Anioł | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

Arcydzieło.
Jak zwykle Koontz nie leniuchował. Przepiękna historia, w pewnych momentach bardzo wzruszająca, niepowtarzalni bohaterowie. Spotykamy miłość ojcowską, miłość kochanków, ale także najpiękniejszą ze wszystkich rodzajów kochania, miłość człowieka do innego człowieka.
Zawartość książki powala, jeszcze nie spotkałam się z pozycją choć trochę podobną do tej. Lubię być zaskakiwana i ponownie skończyłam z otwartą buzią na ostatnich stronach. Na pewno staje się ona moją ulubioną powieścią, zaraz obok "Nieznajomych".

Maggie | 2017-01-24

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem. I od razu trafione. Książka wciągnęła mnie bez reszty. Śledziłam losy Laury wyczekując kolejnych gromów i jej Anioła... Przyznam, że bardzo niebanalne okazało się wyjaśnienie któż on... Świetne włączenie w fabułę prawdziwych postaci i wydarzeń historycznych. Przyznam, ze pare razy musiałam też mocno nagimnastykować umysł żeby nadążyć nad rozprawianiem o paradoksie w podróżach w czasie.... Podsumowując: polecam serdecznie :)

Dettawalker | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Czytając Koontza podskórnie czuje się ten dreszcz.. bardzo głęboko zapadająca w pamięć powieść!

adrian13141516 | 2017-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2017

Według mnie bardzo nieprzewidywalna, a zarazem bardzo dobra książka. Czułem się jakbym naprawdę tam był, to znaczy o dużych zdolnościach autora. Jak najbardziej polecam!

gromik99 | 2017-05-15
Przeczytana: 1995 rok

Co to były za czasy - pierwsza książka Koontza przeczytana zupełnym przypadkiem - i jak to w tytule, piorunujący efekt. Dzięki tej pierwszej przygodzie przeczytałam chyba wszystkie jego książki wydane do 2005 roku. W odróżnieniu od późniejszych tytułów, "Grom" jest przeraźliwie wciągającym, pomysłowym i przede wszystkim oryginalnym dziełem. Wracałam do tego tytułu kilkukrotnie, za każdym razem znajdując fragment, który jakby wcześniej mi umykał.

sloniu21 | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo interesująca książka. Niestety czasami musiałem nieźle główkować i wracać do niektórych fragmentów, aby zrozumieć zabawy z czasem i paradoksy podróży w czasie. Ale mimo wszystko polecam wielbicielom Koontza.