Bezsenni

The Sleepless
83-7359-301-2
wypadek, śledztwo, zamach, zbrodnia

Inne wydania

Świeżo mianowany sędzia Sądu Najwyższego USA ginie wraz z rodziną w wypadku lotniczym. W trakcie śledztwa okazuje się, że ofiary przeżyły katastrofę helikoptera, lecz zostały w okrutny sposób uśmiercone w miejscu rozbicia maszyny. Inspektor ubezpieczeniowy Michael Rearden, przydzielony do sprawy, natrafia na ślad niezwykłego spisku, którego celem jest zasianie chaosu na terenie Stanów Zjednoconych. Od kilkudziesięciu lat wciąż ci sami sprawcy wydają się stać za zamachami na znanych polityków, a także za innymi przerażającymi zbrodniami. Obdarzeni nadludzką mocą, legitymują się rodowodem sięgającym biblijnej klątwy z czasów Aarona, która sprawiła, że przez całe tysiąclecia byli pozbawieni snu...

Renata | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

Jak zwykle Masterton i te jego odjechane pomysły :) Książka to brutalny horror, fantasy i kryminał w jednym. Dużo wątków i dużo bohaterów. Nie wiedziałam czego się po niej spodziewać, ale czytając rozdział za rozdziałem coraz bardziej się wciągałam w losy bohaterów. Nie zawiodłam się :)

mhm | 2014-04-28

Fanką Mastertona jestem już od dawna. Niestety ostatnio, po nacięciu się na bardzo słabe pozycje, zaczęłam się zastanawiać czy nie dać sobie spokoju, bo ileż można dawać komuś kolejnych szans!? Na szczęście wygrały sentymenty i skusiłam się wziąć za "Bezsennych".
Drodzy Państwo, o to najlepsza książka autora! Jako że uważam się za jego pełnoprawną wielbicielkę nie boję się go skrytykować - tutaj jednak nie ma się do czego przyczepić.
Historia jest dosyć zawiła, tak że na początku miałam problem z ogarnięciem wszystkich imion i wątków. Raz jesteśmy w eleganckiej rezydencji sędziego O'Briana a zaraz potem lądujemy w Bostońskim gettcie. Jeżeli fascynują kogoś wątki mistyczne - zwłaszcza te zaczerpnięte żywcem z Biblii, polecam! Do tego dochodzą kwestie z obrzeża psychologi i ezoteryki oraz sławetny, jednak tym razem napisany z gustem, wątek "elity rządzącej porządkiem Ziemi".

Aurelia | 2013-11-03
Przeczytana: 07 października 2013

Najbardziej obrzydliwa książką, jaką zdarzyło mi się do tej pory przeczytać. Nie spodziewałam się, że można tak poruszyć wyobraźnią - a przynajmniej mi się zdawało, że żaden horror nie potrafi przyprawić mnie o gęsią skórkę (a w tym wypadku jeszcze o mdłości). Słowo oddziałuje inaczej niż obraz i może dlatego tak ciężko jest mi się przestraszyć przy czytaniu.

Masterton podjął się naprawdę ciekawego tematu. Odwołuje się aż do czasów biblijnych, co jest moim zdaniem zabiegiem dodatkowo potęgującym "doznania", gdyż autor nie bajdurzy, byle przyciągnąć jak najwięcej czytelników wymyśloną historią. Autor przemyślał decyzję i miał w tym swój cel. Można odnieść wrażenie, że to co chce nam przekazać może w jakimś procencie skrywać w sobie ziarno prawdy... Fabuła "Bezsennych" pełna jest naturalistycznych opisów, chorych wyobrażeń, a także nie brakuje w niej akcji, w którą my - czytelnicy - nieświadomie się wplątujemy i sami czujemy na sobie spojrzenie "biało-białych" ludzi... Obawiam się,...

wiejskifilozof | 2010-07-14

Bardzo mroczna książka . Były momenty dla mnie naprawdę bardzo przerażające . Ja jestem fanem Grahama ,stąd oceniam jego książki pozytywnie .

Kluska_Ludożerka | 2014-04-09

Jedna z lepszych książek Mastertona. Tym razem mamy do czynienia z albinosami pochodzącymi z czasów biblijnych,którzy żywią się ludzką adrenaliną.Są tu bardzo dokładne opisy brutalnych tortur ( szczególnie ciekawa była ta z kotem),mroczny klimat i czyta się jednych tchem... Rozczarowało mnie tylko dość banalne zakończenie. Ogólnie książka lekko zryta,czyli to co lubię :P
Jeżeli przypadła Wam ona do gustu to polecam przeczytać ,,Czarnego Anioła" tego samego autora.

Małgosia | 2014-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook-i

Bardzo dobra książka,świetnie się czyta szczególnie w nocy :)
Ale chyba moja pierwsza,którą czytając zamykałam oczy i powtarzałam "obrzydliwe"....Podsumowując książka dla ludzi o mocnych nerwach,polecam fanom horrorów :)

Aguares | 2014-07-06

Świetna książka, do końca trzyma w napięciu. Opisy zwłok i tortur są po prostu genialne. Przez tą książkę będę teraz z niepokojem spoglądać na bladych ludzi w czarnych strojach.

Asia | 2010-07-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Książka ciekawa od pierwszej do ostatniej strony. Moja ulubiona tego autora.

pUlla | 2014-08-01

Mroczna, przerażająca i wciągająca.

Zuela | 2012-08-17

Uwielbiam wszszystkie ksiązki Mastertona.Po lekturze BEZSENNYCH bałam się zasypiać.Wydawało mi się,że widzę ludzi o białych twarzach....