Jarmark świętego Piotra

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
St. Peter's Fair
83-7150-364-4
dona

Wielki doroczny jarmark Świętego Piotra w Shrewsbury to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu miasta. Z daleka ściągają wówczas rzesze kupców i rzemieślników liczących na duże zyski. Nieoczekiwanie dochodzi do sporu miejscowych przedstawicieli rzemiosł z opatem benedyktyńskiego klasztoru o to, kto przede wszystkim będzie zarabiał na pobieraniu różnego rodzaju opłat podczas jarmarku. Zaczynają się bijatyki. Nocą w tajemniczych okolicznościach zostaje zabity jeden z przybyłych kupców. Brat Cadfael raz jeszcze musi opuścić swoje zaciszne herbarium, by rozwiązać następną zagadkę kryminalną.

Abee | 2014-07-21
Przeczytana: 1999 rok

Niespokojne czasy budzą w ludziach niezbyt dobre emocje. Cadfael szuka mordercy, nie zważając na trudy. Posługuje się jedynie swym rozumem oraz wspomaga niezwykłym doświadczeniem. Smakowite. I dla anglofilów.

LIDIA | 2016-10-11
Przeczytana: 1997 rok