I wstali z martwych...

Cykl: Ewangeliści (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Debout les morts

Czy buk może wyrosnąć w ciągu jednej nocy? Owszem. W ogrodzie śpiewaczki Zofii Simeonidis w Paryżu tyle że odtąd kobieta nie może zmrużyć oka, po nocach myśląc o tym drzewie. A potem znika, co wcale nie dziwi jej męża. Mateusz, Marek i Łukasz, trzej sąsiedzi Zofii, wspomagani przez byłego policjanta inspektora Vandooslera, próbują rozwikłać zagadkę pojawienia się drzewa w ogrodzie i zniknięcia swojej sąsiadki. Odkrywają prawdziwe korzenie drzewa, które liczy piętnaście lat oraz ocieka nienawiścią i zazdrością.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/I_wstali_z_martwych___-p-3341-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/I_wstali_z_martwych___-p-3341-.html

nina19 | 2016-05-10

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Fred Vargas - nadzwyczajnie przypadła mi do gustu. Kryminał dość specyficzny, więc trzeba się do Fred Vargas przekonać. Nie ma tu trupa na każdej stronie, akcja raczej płynie leniwie, a nie toczy się wartko, ale za to jest tu trójka, a właściwie czwórka znakomitych typów charakterologicznych (Trzej Apostołowie i wuj Marka) i prawdziwa, soczysta zagadka.
Przeczytałam wszystkie książki Fred Vargas (tzn. wszystkie dostępne po polsku, bo akurat francuskim nie władam) i wszystkie mi się podobały - choć w różnym stopniu. I po raz kolejny mam pretensje - tym razem do wydawnictwa Prószyński, które to wydawnictwo porzuciło wydawanie Vargas w połowie jej drogi twórczej:-)Jak kiedyś porzuciło Elizabeth George czy Carol O'Connell.

krystynaa | 2016-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Ten tytuł Pani Vargas nie powalił mnie na kolana. Początkowo chciałam napisać, że akcja dość długo się rozkręca jednak po chwili zastanowienia nie mogę się z tym zgodzić. Właściwie od początku, autorka stopniowo dozuje informacje i to tempo jest odpowiednie. To chyba sposób pisania Fred Vargas, momentami przypominający mi nie do końca trafione próby pisania opowiadań, nie pozwolił mi zapomnieć o świecie i doszczętnie przenieść się w świat ewangelistów. Ma on jednak swój urok, dla mnie zdecydowanie bardziej zauważalny w książce "Z mroków przeszłości". Ostatnie 30 stron pochłonęłam na raz i rzeczywiście z przejęciem, wcześniejsze zajmowały mi jednak trochę więcej czasu i nie czytałam ich z zapartym tchem. Książka jest przyjemna, długość rozdziałów idealna na przejażdżkę tramwajem. W ocenie - przeciętna.

Marta | 2014-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Bardzo wciągająca książka, ciekawe postaci i zupełnie nieoczekiwane zakończenie. Czyta się z zapartym tchem.

Parnassus | 2011-09-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja pierwsza książka.

Morgana1976 | 2012-11-06