Podróż po Egipcie faraonów

Tłumaczenie: Maciej G. Witkowski
Wydawnictwo: Świat Książki
Voyage dans l'Egypte des pharaons
83-7391-131-6
historia
GJu

Odwiedzić Egipt. Odbyć fascynującą wyprawę do kraju faraonów, kolebki cywilizacji, fantastycznego świata piramid i świątyń. Aby poznać tę tajemniczą, nieznaną krainę, potrzebne jest towarzystwo przewodnika, i to przewodnika nie byle jakiego. Takim wymarzonym towarzyszem podróży jest Christian Jacq - egiptolog, dyrektor Instytutu Ramzesa w Paryżu, autor powieści historycznych o starożytnym Egipcie. Ten "przewodnik idealny" bierze nas za rękę i ze smakiem wprowadza niespiesznie, krok po kroku, w sam środek cywilizacji egipskiej. Przedstawia jej ducha i geniusz. Wykorzystując rezultaty najnowszych badań egiptologicznych, pozwala niemal oddychać duchową atmosferą Egiptu czasów faraonów. Od piramid w Gizie przez Karnak po Abu Simbel, Christian Jacq prowadzi nas przez najsłynniejsze budowle starożytnego Egiptu i rozszyfrowuje ich plany architektoniczne. Dogłębnie objaśnia rolę i przeznaczenie piramid, grobowców i świątyń. W książce tej zawarte są niemal wszystkie klucze do odczytania zaklętego w hieroglifach tajemniczego świata starożytnego Egiptu.

jurmacjan1991 | 2016-07-04
Sylwia | 2016-06-19