Starożytny Egipt. Anatomia cywilizacji

Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Ancient Egypt. Anatomy of a Civilisation
historyczna

Książka Barry’ego Kempa należy do kanonu lektur, które kształtowały naszą wiedzę o starożytnym Egipcie. Napisana przez jednego z najlepszych znawców dziedziny, prezentuje oryginalne spojrzenie na historię i kulturę egipską, w szczególności na powstanie wielokulturowego państwa, jego ideologię, gospodarkę oraz aparat biurokratyczny, a także mentalność starożytnych Egipcjan i ich relacje z sąsiadami.
Autor korzysta z najnowszych badań archeologicznych i aktualnej wiedzy historycznej. Pokazuje, na czym polegała wyjątkowa trwałość oraz specyfika państwa egipskiego. Wyjaśnia również, dlaczego nastąpił jego zmierzch i ostateczny upadek. Poprzez liczne porównania dowodzi istnienia interesujących podobieństw między światem starożytnego Egiptu a czasami współczesnymi, dzięki czemu jego książka nie tylko przekazuje wiedzę historyczną, ale również inspiruje i pobudza do myślenia.

Imachuemanch | 2013-08-11
Przeczytana: 01 listopada 2010

Jeden z absolutnie podstawowych i obowiązkowych podręczników. Fachowość, przebogata bibliografia, a jednocześnie przystępność.

Offended | 2015-06-20
Na półkach: Egipt, Przeczytane

Interesujące spojrzenie na kulturę Egiptu, zawierające dużą ilość informacji nie spotykanych w innych, przekrojowych publikacjach.

krystyna kalinowska | 2012-03-16

W ciekawy i przystępny sposób poznajemy historię Egiptu

malax5 | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016