Wspomnienia kury domowej

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-216-9
kura, dom
Accio

Ala, dziennikarka, żona i matka dwóch córek, z powodzeniem stawia czoła codziennym wyzwaniom, znanym doskonale każdej kobiecie: domowe obowiązki, problemy finansowe. Na dodatek starsza córka Maja zaczyna dziwnie się zachowywać, zaprzyjaźniając się z tajemniczą Natalką, której nikt nie zna i nigdy nie widział. Niepokój o córkę odmienia całe jej życie... Powieść pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji, napisana lekko i z wdziękiem, trzyma w napięciu do samego końca.

Monka | 2014-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2014

Lekka, łatwa, przyjemna i zabawna lektura. Fajne czytadło na spokojny wieczór...

Marioolka20 | 2015-06-06

A więc tak, gdy zobaczyłam dialog dziecka z matką od razu się dobrze pośmiałam i zdecydowałam, że przeczytam tą książkę pomimo wszystko :D. Spodobała mi się naprawdę choć momentami to była troszkę nudna. Zakończenie mnie naprawdę zaskoczyło, a wypowiedzi córek Ali były bezkonkurencyjne ! :D Polecam, ponieważ jest to także dość lekka książka :)

izabela81 | 2013-11-18
Na półkach: 2013 rok, Przeczytane
Przeczytana: 17 listopada 2013

"Wspomnienia kury domowej" to taka książka a’la Dziennik Bridget Jones. To powieść pełna humoru, ciepła, miłości, nieoczekiwanych zwrotów akcji, trzyma w napięciu do samego końca.

Katherina87 | 2012-11-22

Wiola-M | 2010-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2010

"Lekka", nieco zabawna historia. Humoru dodają głównie rozmowy rodziców z dziećmi, przede wszystkim słowa dzieci. Czytając, sama przypominałam sobie, jak nazywałam daną rzecz. Z tej książki zapamiętało mi się "sejsej" ;)
Książka w sam raz na lato, na poprawę humoru. Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona! Czytając, próbowałam siebie ujrzeć w moim przyszłym zawodzie. Chyba łatwo nie będzie ;p

Glazeczka | 2014-05-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Za kurę domową uznawane są kobiety, które "zamiast" rozwijać swoją karierę zawodową, osiągać sukcesy i spełniać najbardziej niewyobrażalne marzenia, zostają w domu i opiekują się dziećmi. Ot najprostsza definicja kury domowej.
Tak również upływa życie Ali. Dla swoich córeczek jest w stanie zrobić wszystko. Gotuje, sprząta, prasuje, biega za dziećmi i ... dobrze jej z tym! Ala czuje się spełniona. Mimo uwag przyjaciółki, że dała się wrobić nie uważa, że się poświęca.
Nie jest to jednak książka o prostym i lekkim życiu, gdzie tatuś zarabia mnóstwo pieniędzy, a mamusia wystrojona w sukieneczki z najnowszej kolekcji karmi dzieci pokarmami z puszki.
Jednak dialogi z udziałem dzieci rozbawiły mnie do łez. Znam to z autopsji i muszę stwierdzić, że rzeczywiście czasem niezwykle trudno się domyśleć czego dziecko się od nas domaga ;)
Polecam wraz z kubkiem gorącego kakao lub gorącej czekolady, kocykiem na kolanach - poprawa humoru gwarantowana :)

Pietruszka | 2015-04-15

Książka z opisu wyglądała na ciekawą i zabawną, ale taką stała się dopiero przy ostatnich 50stronach.
Większość książki wypełniają dialogi głównej bohaterki z córką, która (co dziwne) w wieku 4-5 lat wciąż mówi w "swoim" języku. Czytając można się zmęczyć, bo czasem niewiadomo, o co chodzi.
Pomysł na książkę ciekawy, ale właściwa akcja rozkręca się dopiero pod koniec i... szybko się kończy.

Xsenia | 2016-05-13
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Świetna książka. Dobry humor, tajemnica i kryminał w jednym. Genialnie się czyta. Polecam.

jolunia559 JOLA | 2012-01-11

Super książka na lato.Taka lekka literatura kobieca.Ala-dziennikarak na urlopie wychowawczym jest typową kurą domową.Wychowuje dwie cudowne,inteligentne córki.Ala potrafi się dogadać ze swoimi dziećmi.Poświęca im każdą chwilę.Pewnego dnia,jej starsza córeczka opowiada o Natalce i panu,którego nie ma.Rysuje w przedszkolu rysunki w ciemnych barwach i rysuje pana,którego niema!Zastanawiające?
Gdy w sklepie znajdują portfel i oddanie go właścicielowi powierzyła swojemu mężowi-ten odkrywa,że sprawa jest tajemnicza i ma drugie dno.....Po nitce-do kłębka-z pomocą przyjaciółki i sympatycznego dzielnicowego-sprawa została rozwiązana.Bycie kurą domową nie musi być przecież nudne!

rosa-yeryha | 2013-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2013

fajnie się czyta; aczkolwiek miałam już czasami dość od tych "ciumkających" wyrazów dzieci; trochę drażniły ucho i nie zawsze wiedziałam o co chodzi? ale książka napisana z pazurem lekkim, i przyjemnym- przezabawna, niejednokrotnie odnajdywałam siebie i swoje zachowania w głównej bohaterce!