Sekretna historia Opus Dei

Wydawnictwo: Muza
historyczna

? tajemnice jednej z najbardziej kontrowersyjnych i najpotężniejszych sił działających w Kościele katolickim? kompletny, bogato ilustrowany przewodnik po hierarchii, praktykach duchowych i pokutnych Opus Dei i jego wpływach na pięciu kontynentach? krytyczne oceny i teorie spiskowe wokół Opus DeiKsiążka bada tajemniczy świat Opus Dei, od powstania w 1928 roku w Hiszpanii do dzisiejszej wyjątkowej pozycji potężnej autonomicznej jednostki w samym sercu Kościoła katolickiego. Opowiada o ludziach w różny sposób związanych z Opus Dei, jak jej założyciel Josemaría Escrivá de Balaguer, generał Francisco Franco i papież Jan Paweł II. Ujawnia prawdziwe związki tej organizacji z Watykanem, zgłębia krytyczne oceny i liczne teorie spiskowe, które wokół niej narosły.

Maschio | 2013-02-11
szaramysz | 2016-05-22