831107528X
historia
Łukasz Kuć

Ciekawe opisy walk w Nasmos i Mjork, a także w południowej Norwegii. Autor dobrze opisał tytułową bitwę. Całkiem sporo wspomnień świadków, głównie niemieckich i polskich. Doskonała książka dla pasjonatów historii czasów II Wojny Światowej.

Porządna, pozbawiona fajerwerków, ale i niedociągnięć popularnonaukowa monografia kampanii norweskiej 1940 roku, ze szczególnym uwzględnieniem bitwy pod Narwikiem. Autor dobrze wyjaśnił strategiczne znaczenie Norwegii dla III Rzeszy. Narrację dobrze ubarwiają fragmenty ze wspomnień i pamiętników uczestników tych wydarzeń. Jednocześnie cytatów źródłowych nie jest za dużo, co często zdarza się autorom serii Historyczne Bitwy.

Tomasz Babnis

Raczej dobra książka Bellony, z dobrze zarysowanym tłem politycznym i skupiająca się na przebiegu działań wojennych, ciekawie i dobrze napisana. I podobnie jak w wielu, niewiele w niej napisano o walczących armiach i ich dowódcach.

e2tomw | 2016-10-12
Radosław | 2015-08-27