Dynastie panujące w polsce

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
historyczna

W tomie znalazły się cztery eseje poświęcone Piastom, Jagiellonom, Wazom i Wettynom, napisane przez wybitnych historyków Marię Bogucką, Henryka Samsonowicza, Michała Kopczyńskiego i Jacka Staszewskiego. Przedstawiają oni portrety zbiorowe dynastii od ich prapoczątków, często okrytych mgłą tajemnicy, przez ich dziejowy awans, aż po przyczyny ich zmierzchu. Nie ograniczają opisu jedynie do polskiego wątku, choć poświęcają mu sporo uwagi z tej racji, że niekiedy oznaczał on okres największej świetności dynastii

maminfoodboga | 2017-01-04
Krzysztof | 2016-08-17