Czerwone żelazne noce

Tłumaczenie: Aleksandra Jagiełowicz
Cykl: Detektyw Garrett (tom 6)
Wydawnictwo: Mag
Red Iron Nights
kryminał, zbrodnia, czary, magia
Agnieszka

6 tom opowieści o prywatnym detektywie Garrecie mającym niesamowity wprost dar wplątywania się w sprawy, które każdy zdrowy na umyśle detektyw powinien ominąć jak najszerszym łukiem. Tym razem na jego drodze staje seryjny morderca, który pojawia się raz na kilka wieków w TunFaire i zbiera krwawe żniwo wśród miejskich piękności. Nawet Truposz w starciu z tak potężnym wrogiem zaleca jak najdalej posuniętą ostrożność. Tym bardziej, że chodzi tu o czary. Ponure, groźne, starodawne i złośliwe czary.

Artur | 2015-03-24
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 marca 2015

Kolejny udany tom przygód cynicznego detektywa w jeszcze bardziej cynicznym świecie. Tym razem autorowi świetnie udało się połączyć kryminalną intrygę i świat fantasy.

Garret zostaje wplątany w kilka spraw na raz, spraw których zapewne sam, z własnego lenistwa, w ogóle by nie przyjął. Na szczęście dla nas, ma swojego martwego partnera, który potrafi zmobilizować detektywa.

Główną sprawą nad którą będą pracować są porwania i seryjne morderstwa młodych i pięknych kobiet. Tym cięższe do rozpracowania im więcej osób ładuje się brutalnie z butami w życie Garreta: Sadler i Crask, Warczący Pies Amato, oraz straż miejska z ich szefem Blockiem.
Sprawa nie będzie łatwa, a dodatkowo będzie miała zdolność samokomplikacji.

Książkę na pewno można polecić fanom Cooka, ze względu na typowy dla niego, a przebijający się z książki - czarny i cyniczny humor.

macrac1068 | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016

6 tom o detektywie Garrecie w końcu przełamał zasadę (moją subiektywną), że parzyste części są nijakie. Ta jest po prostu świetna. W pełni przemyślana przez autora i chyba najbardziej dojrzała. Garrett, ach ten Garrett, już mieliśmy nadzieję ,że w końcu odnalazł tę jedyną , bo nie ma co ukrywać 6 tom napisany jest jak ukoronowanie cyklu. Ale nie, pozostał jeszcze jeden. Ciężko bedzie rozstać się z tym bohaterem , bo seria jest naprawdę oryginalna, fajna i pozostawiająca wciąż niedosyt,że chce się więcej i więcej.

Agata | 2011-04-07
Przeczytana: 2006 rok

Tłumaczenie szwankuje, jak wszystkich książek Cooka wydanych przez Maga, ale polecam mimo to - jak się przełknie błędy językowe, człowiek ryczy ze śmiechu przez całą książkę. Może ktoś by to przetłumaczył na nowo...?

Poseidon | 2016-10-04
Na półkach: Kindle, Przeczytane