Międzynarodowe konflikty zbrojne po drugiej wojnie światowej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
83-7072-374-8
historia
Łukasz Kuć

Autor omawia główne międzynarodowe konflikty zbrojne drugiej połowy ubiegłego wieku, które w istotny sposób wpływały na sytuację na świecie, politykę supermocarstw, podziały, niebezpieczne zaostrzenie sytuacji politycznej i które dostarczały doświadczeń skłaniających do szukania nowych rozwiązań. Książka zaczyna się od powstania państwa Izrael i wojny izraelsko-arabskiej 1948 i poprzez kryzys berliński, wojny w Korei, Wietnamie, na Półwyspie Indyjskim, w Afganistanie, na Falklandach, w Zatoce Perskiej, na Bałkanach doprowadzona jest do wojny z państwem Talibów. Do każdego rozdziału dołączona jest podstawowa bibliografia tematu.

Monia | 2013-12-13
masaii | 2011-04-14