Mężczyzna tylko dla mnie

Wydawnictwo: Świat Książki
A man to call my own
dona

Marian i Amanda są identyczne jedynie z wyglądu. Marian jest bowiem miła i uczynna, natomiast Amanda to zepsuta do szpiku kości egoistka. Po śmierci ojca bliźniaczki zostają wysłane do Teksasu, by zamieszkać z ciotką. To ona musi zaaprobować kandydatów na mężów obu sióstr, by młode kobiety otrzymały spadek. Niestety, zarówno Marian, jak i Amandzie podoba się ten sam mężczyzna, Chad. Czy przystojny kowboj, syn najbogatszego ranczera w okolicy, zdecyduje się wybrać którąś z nich? I którą? Odurzające dzieje pierwszej miłości i towarzyszące im nieoczekiwane zwroty akcji, wyraziste postaci i barwne "westernowe" tło sprawiają, że nową powieść popularnej autorki czyta się z niekłamaną przyjemnością.

kaktusowaona71 | 2015-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2015

"Mężczyzna tylko dla mnie"
Tytuł i okładka podziałały na mnie jak magnes nie do przezwyciężenia :)
Jest to leciutki i milutki romansik historyczny, który możemy sobie "zapodać" na koniec męczącego tygodnia, kiedy nie mamy już siły absolutnie na nic ( łącznie z myśleniem )
Niestety nie znajdziemy w nim burzy zmysłów, ani gorrrrących rozpalających wyobraźnię scen.
Ten romans jest pod względem emocjonalnym, zwyczajnie letni.
Mimo, iż czyta się go z przyjemnością, to jednak jest jakiś taki... w sumie bezpłciowy.
Męski bohater - jak dla mnie, mało konkretny i zdecydowany. Nazbyt zamknięty w sobie.
Główna bohaterka, też często zachowuje się nienaturalnie, przez co jej postać traci wiarygodność.
Fabuła - z jednej strony wyróżnia się nietypowym jak na romans historyczny, osadzeniem akcji, bo nie na salonach lecz wśród osadników i ranczerów na dzikim zachodzie.
Z drugiej zaś strony, prowadzona jest dość niemrawo i jakby bez przekonania, a przygody, które przeżywają nasi milusińscy, niestety...

kaktusowaona71 | 2015-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2015

"Mężczyzna tylko dla mnie"
Tytuł i okładka podziałały na mnie jak magnes nie do przezwyciężenia :)
Ten romans jest pod względem emocjonalnym, zwyczajnie letni.

Kasiag | 2015-07-17

Romans w stylu westernowym. Przyjemna w odbiorze bajka dla romantycznych duszyczek. W głównej roli siostry bliźniaczki, co dodatkowo uatrakcyjnia akcję, tym bardziej, że jedna ma naprawdę paskudny charakterek.
Bardzo przyjemnie spędzony czas, polecam :)

bookslover | 2013-10-26
Przeczytana: 26 października 2013

Oprócz tego, że mamy do czynienia z romansem historycznym, tradycyjnie możemy zapoznać się z inną kulturą, zwyczajami, czy też zainteresowaniami. Akcja rozgrywa się na początku w Haverhill, znajdującym się w stanie Massachusetts, później przenosimy się do Teksasu.
Nasze bohaterki, Amanda i Marian są bliźniaczkami. Jednak obserwator nie mógłby dojść do takiego spostrzeżenia nie znając ich, gdyż diametralnie się od siebie różniły. Amanda była piękną damą, z najpiękniejszymi sukniami, fryzurami i urodą. Marian była przeciętna, nosiła okulary z grubymi soczewkami, które zniekształcały jej oczy i ubierała się w brzydkie, ciemne suknie. Amanda z łatwością owijała sobie mężczyzn wokół palca, a później ich odtrącała, natomiast Marian starała się odstraszać mężczyzn.
Ładniejsza siostra miała paskudny charakter. Na wszystko narzekała, jeżeli czuła się źle, wszyscy w jej otoczeniu musieli się czuć tak samo. Wszystkim dogryzała i była strasznie humorzasta. Marian była spokojna, inteligentna i...

Amoretta | 2015-05-21
Przeczytana: 21 maja 2015

Bardzo, ale to bardzo denerwujące siostry. Bardzo, ale to bardzo sztuczne sytuacje i dialogi. A już pogmatwana historia o ojcu ,który zmarł by pojawić się na końcu książki nie ma już nic z romansu. Romans powinien zachwycać, kreować romantycznego bohatera zdolnego do heroicznych czynów i śliczną dziewczynę, najlepiej nieśmiałą i powabną. Niestety tutaj wszystko jest tak pogmatwane, że boli głowa.

Klaudia Sowa | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Amanda i Marian są bliźniaczkami. Mają ten sam wygląd, ale zupełnie dwa odmienne charaktery. Po śmierci ich ojca, muszą wyjechać do Teksasu do ich ciotki, która musi znaleźć dla nich mężów.
Oczywiście Amanda nie chce jechać do ciotki, za to Marian tak, bo chce odpuścić dom rodzinny. W trakcie podróży, Amanda i Marian poznają Chada, który zawozi ich do Red - siostry Mortimera.
Marian bardzo się podoba Chad, ale nie chce by padł on ofiarą manipulacji siostry. Z czasem Chad i Marian poznają się bliżej i odbywają ze sobą stosunek. I tutaj wkracza Amanda wymyślając intrygę...
Mnie przypadła książka do gustu. Dużo rozdziałów, ale była akcja, miłość, nienawiść, no i zaskakujące zwroty akcji... Szczególnie zaskakujące było to, że Mortimer tak naprawdę nie umarł. Próbowałam zrozumieć tego człowieka, wczuć się w jego sytuację, ale nie mogłam.
Podobał mi się fragment, gdy Red powiedziała :" Czy i nawet tego nie umie porządnie zrobić" (Chodziło jej o rzekomą śmierć brata). Polecam....

myślnik | 2013-03-30
Przeczytana: 2005 rok

Dwie siostry bliźniaczki,zmuszone do opuszczenia rodzinnego domu,trafiają na gorące ranczo. Siostry odmienne jak ogień i lód;lato i zima. Piękna Amanda wykorzystująca swoją urodę i dość blado przy niej wyglądająca Marian,ukrywająca się za wielkimi okularami i ciasnym kokiem.

Bójki,kłótnie i szarpanina to dla nich nie pierwszyzna,ale prawdziwy bój zaczyna się,kiedy poznają smakowitego kowboja.

Kto zdobędzie jego serce-przebiegła złośnica,czy ukrywające się brzydkie kaczątko?!

Wszystkie chwyty dozwolone,oby ten biedny Chad naprawdę otworzył szeroko oczy i nie dał się zmylić.

Nigdy nie wchodź w bój,między rozwścieczone kobiety:)

ZakochanaOna | 2017-11-23
Przeczytana: 21 listopada 2017

Uwielbiam romanse historyczne w stylu westernowym, a ten naprawdę przypadł mi do gustu szczególnie za mega interesującą fabułę kiedy czytając chciałam więcej i więcej.. być może emocje towarzyszące wydarzeniom były zaledwie letnie, ale i tak duży plus za konstrukcję i pomysłowość :)

LuizaWert | 2014-12-27

Nie myślałam nigdy, że książka z Biedronki za 5 zł przypadnie mi tak do gustu ;)

Annar28 | 2013-03-10

Lekka i przyjemna. Można przeczytać.